Lietuvos 20-mečiai rankininkai išvengė paskutinės vietos Europoje

Lietuvos vaikinų (iki 20 m.) rankinio rinktinė Europos pirmenybių antrosios pakopos turnyre išvengė paskutinės vietos. Lietuviai šeštadienį nugalėjo Kosovo rankininkus ir tarp 35 komandų, žaidusių abiejose pakopose, pasidalijo 33–34 vietas.

Trenerio Gintaro Paškevičiaus rinktinė išvengė paskutinės vietos.<br>M.Kulbio nuotr.

Jul 23, 2022, 6:09 PM

Gintaro Paškevičiaus treniruojama Lietuvos rinktinė šeštadienį Bulgarijos mieste Varnoje vykstančio Europos pirmenybių antrosios pakopos turnyro rungtynėse dėl priešpaskutinės devintosios vietos be vargo nugalėjo Kosovo komandą 28:17 (12:7).

Prieš tai grupės varžybose lietuviai įveikė tik Liuksemburgą 26:22, bet pralaimėjo Graikijai 28:35, Didžiajai Britanijai 24:31 bei Izraeliui 25:26 ir užėmė paskutinę penktąją vietą. Nė karto nelaimėję Kosovo rankininkai užėmė penktąją vietą kitoje grupėje.

Per visą turnyrą Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Vilniaus „Amber“ klubui atstovaujantys broliai Romas Aukštikalnis (27 įvarčiai) ir Matas Aukštikalnis (26 įvarčiai) bei Klaipėdos „Dragūno“ rankininkas Orestas Biknius (15 įvarčių).

Varnoje vykstančio antrosios pakopos turnyro nugalėtojai paaiškės sekmadienį. Šeštadienį vakare pusfinalyje susitiks Graikija – Rumunija ir Šveicarija – Izraelis.

Jaunųjų rankininkų Europos pirmenybės rengiamos dviejose pakopose. Pirmojoje pakopoje žaidžia 16 stipriausių komandų. Jų varžybos baigėsi praėjusį savaitgalį. Aukso medalius iškovojo Ispanija, sidabro – Portugalija, bronzos – Serbija.

Antrojoje pakopoje šiais metais varžosi 19 komandų. Jos žaidžia dviejuose atskiruose turnyruose. Anksčiau pasibaigusio pirmojo turnyro nugalėtoja tapo Čekija, o paskutinę vietą užėmė Turkija.

Lietuviai būtent su turkais bendroje lentelėje pasidalijo 33-iąją vietą.

Šią vasarą taip pat vyks Europos 18-mečių vaikinų pirmenybės. Lietuviai žais viename iš trijų antrosios pakopos turnyrų, kuris bus surengtas rugpjūčio 7–13 dienomis Izraelyje. Pirmajame etape Lietuvos 18-mečių varžovai bus Izraelio, Bulgarijos ir Gruzijos rankininkai.