Lengvosios atletikos pasaulio čempionatą lietuviai baigė istoriniu ėjimu

Pirmą sykį lengvosios atletikos istorijoje vyrai varžėsi 35 km sportinio ėjimo rungtyje. Su geriausiais pasaulio ėjikais jėgas išbandė ir du lietuviai – Marius Žiūkas ir Arturas Mastianica.

Marius Žiūkas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jul 24, 2022, 8:09 PM

Lietuviams tai buvo paskutinis startas šiame pasaulio čempionate, kuriame du medalius mūsų šaliai nuskynė disko metikai Mykolas Alekna (sidabras) ir Andrius Gudžius (bronza).

35 km sportinio ėjimo varžybos pasaulio čempionate vyko pirmą kartą. Iki šiol ilgiausia vyrų distancija būdavo 50 km, tačiau jos nebeliko siekiant lyčių lygybės. Dabar vyrai ir moterys eina 20 ir 35 km.

37-erių M.Žiūko pagrindinė rungtis – būtent 20 km, tačiau joje jis negalėjo startuoti dėl teigiamo COVID-19 testo rezultato.

Tik paskutinę akimirką į JAV išvykęs lietuvis sekmadienį finišavo 27-as. Jo laikas – 2 val. 34 min. 16 sek.

Nuo čempiono M.Žiūkas atsiliko 11 min. ir 2 sek.

Praėjusiame pasaulio čempionate 2019 m. Katare būtent M.Žiūkas užėmė aukščiausią vietą tarp visų lietuvių, kai finišavo 11-as 20 km rungtyje.

29-erių A.Mastianica, priešingai, iki šiol geriausius pasiekimus fiksavo 50 km ilgio rungtyje. 2019-aisiais jis buvo 15-as.

Trumpesnėje, 35 km ilgio, rungtyje A.Mastianica sekmadienį finišavo 33-ias (2 val. 36 min. 25 sek.).

Pasaulio čempiono titulas naujojoje rungtyje atiteko italui Massimo Stano – 2 val. 23 min. 14 sek.

Prieš finišą jis spėjo pasiimti ir Italijos vėliavą, nors antrą vietą užėmusį japoną Masatorą Kawano aplenkė vos viena sekunde.

Trečias su vikingo kepure finišavo švedas Perseusas Karlstromas (+30 sek.).