Funkcinio fitneso varžybose Ignalinoje po dviejų dienų kovų paaiškėjo Lietuvos čempionai

Ignalinos žiemos sporto centre Lietuvos vyrai ir moterys kovojo dėl šalies funkcinio fitneso čempiono titulo.

Varžybos Ignalinoje.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 25, 2022, 4:24 PM

Šiais metais pagrindinėje vyrų grupėje čempionu tapo Piotras Riabychas, o tarp moterų čempionės titulu gali didžiuotis Ramunė Miliauskaitė.

Antrą vietą tarp vyrų iškovojo Mantas Grikšas, o trečioji vieta ant pakylos atiteko Povilui Šilaikai. Moterų tarpe vicečempione tapo Kornelija Dūdaitė, trečią vietą iškovojo Judita Petro.

Pagal pasaulinės funkcinio fitneso federacijos nuostatas atletai varžosi skirtingose amžiaus grupėse, tad ant podiumo pasirodė ne tik pagrindinės divizijos čempionai, bet ir daugybė kitų savo amžiaus grupėje geriausiai pasirodžiusių atletų.

Vyrų 30+ amžiaus grupėje prizinės vietos pasiskirstė taip: pirma vieta atiteko Mantui Grikšui, antroji – Pauliui Brilingai, trečioji – Matui Mačaičiui. Kategorijoje 35+ čempionais tapo (1–3 vietos) Piotras Riabychas, Gediminas Simanavičius ir Aurimas Mačieža. 40+ pirma – trečia vietos atiteko Regimantui Norvilai, Edvinui Drizgai ir Mindaugui Šatkui. Amžiaus grupėje 45+ pirmoji vieta teko Gintui Stulpinui, antroji – Artūrui Gurskui, trečioji – Audriui Šopiui. Kategorijai 50+ atstovavo Andrejus Babachinas.

Moterų amžiaus grupėse prizinės vietos pasiskirstė taip: 30+ čempione tapo Kornelija Dūdaitė, antroji vieta atiteko Simonai Mackaitienei, o trečioji – Rūtai Krasninckaitei. 35+ amžiaus kategorijoje laimėtojos išsirikiavo taip: Ramunė Miliauskaitė, Rima Budvytytė, Dora Urniežiūtė. Moterų 45+ kategorijai atstovavo Janina Klevinskienė.

Antrąją varžybų dieną atletai susirungė net keturiose skirtingose rungtyse. Šeštadienį arenoje veiksmas virė nuo 9 val. ryto iki pat vakaro. Galutinis rezultatas buvo paskelbtas susumavus abiejų dienų rungtis.

Šeštadienį prie suaugusiųjų prisidėjo ir jaunimo atstovai. Jie taip pat varžėsi įvairiose rungtyse, tik skirtingai nei suaugusieji, tarp rungčių turėjo vos kelių ar keliolikos minučių pertrauką. Jauniesiems atletams tai nesutrukdė siekti puikių rezultatų.

Kategorijos iki 14 metų prizininkais tarp berniukų tapo Herkus Vaičekauskas, Mindaugas Michailovas ir Rapolas Bakelis. Tarp mergaičių iki 14 metų prizines vietas pasidalino Rugilė Stirnaitė, Eglė Peseckaitė ir Greta Germanavičiūtė. 15–16 metų vaikinų grupėje lyderiavo Adomas Perminas, Gustas Kisielius ir Antanas Skučas, o merginų – Lėja Bakelytė. 17–18 metų prizininkai vaikinai – Oskaras Liaudinskas, Paulius Neniskis ir Dovydas Germanavičius.

„Turėjom didžiulę funkcinio fitneso šventę, – įspūdžiais apie savaitgalio varžybas dalinosi Lietuvos funkcinio fitneso federacijos prezidentas Igoris Kuznecovas. – Jaučiuosi pavargęs, bet geri įspūdžiai ir nuostabus laikas atperka viską. Tiesiog norėčiau dar kartą padėkoti visiems prisidėjusiems prie renginio – savanoriams, teisėjams, rėmėjams: „Terasky“ bei kitiems. Ir, žinoma, atletams – be jų ši šventė nebūtų įvykusi.“

Šio renginio metu buvo užfiksuotas ir naujas Guinnesso rekordas.

Funkcinio sporto atstovė Kristina Žemaitytė šeštadienį pasiekė naują rekordą per minutė su savo kūno svorio štanga pritūpusi net 37 kartus.

REPORTERIS: sulaikyti asmenys, įtariami L. Volkovo užpuolimu