Pasaulio sporto savaitė: Danijos dviratininko pergalė, Prancūzijos tinklininkų triumfas ir lengvaatlečių pasaulio rekordai

Danas Jonas Vingegaardas atėmė „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių čempiono vardą iš slovėno Tadejaus Pogačaro, amerikietė Sydney McLaughlin ir švedas Armandas Duplantis pagerino lengvosios atletikos pasaulio rekordus, JAV lengvaatlečiai šeimininkavo jų šalyje vykusiose pasaulio pirmenybėse, JAV ir Pietų Afrikos futbolininkės tapo žemynų čempionėmis, Prancūzijos tinklininkai pirmą kartą šventė pergalę Tautų lygoje, o Lenkijos futbolo žvaigždė Robertas Lewandowskis pakeitė darbovietę.

Jonas Vingegaardas tapo<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
J.Vingegaardas.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
A.Duplantis pagerino pasaulio rekordą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
 R.Lewandowskis debiutavo naujame klube.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 25, 2022, 10:11 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 18 d. Gvadelupėje (Meksika) Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių moterų futbolo čempionato finale JAV nugalėjo Kanadą 1:0. Bronzos medalius laimėjo Jamaika. Visos trys prizininkės ir ketvirtąją vietą užėmusi Kosta Rika iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą, o čempionė JAV – į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. JAV žemyno čempione tapo devintąjį kartą per 11 turnyrų (kitus du kartus čempione tapo Kanada).

Liepos 18 d. Kaire (Egiptas) Afrikos vyrų rankinio čempionato finale Egiptas nugalėjo Žaliąjį Kyšulį 37:25. Bronzos medalius laimėjo Marokas. Visi trys prizininkai, Tunisas ir Alžyras iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą. Egiptas žemyno čempionu tapo aštuntąjį kartą ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo Tuniso, kuris čempionu tapo dešimt kartų. Žaliasis Kyšulys laimėjo pirmuosius medalius. Tunisas pirmą kartą per visą Afrikos čempionato istoriją (25 turnyrus) neiškovojo medalių.

Liepos 18 d. Anglijoje vykstančiame Europos moterų futbolo čempionate baigėsi grupių varžybos. Per jas po tris pergales iškovojo Anglija ir Vokietija. Kitų grupių nugalėtojomis tapo Švedija ir Prancūzija, į ketvirtfinalį taip pat pateko grupėse antrąsias vietas užėmusios Austrija, Ispanija, Nyderlandai ir Belgija.

Liepos 19 d. „Barcelona“ futbolo klubas pasirašė sutartį su lenku Robertu Lewandowskiu, kuris nuo 2014 m. žaidė Miuncheno „Bayern“ ir aštuonis kartus tapo Vokietijos čempionu bei kartą – Čempionų lygos nugalėtoju. „Bayern“ pasirašė sutartį su olandu Matthijsu de Ligtu, kuris nuo 2019 m. žaidė Turino „Juventus“.

Liepos 19 d. Anadijoje (Portugalija) baigėsi Europos jaunimo ir jaunių dviračių treko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija (16 aukso, 2 sidabro, 5 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 16 iš 44 rungčių varžybas.

Liepos 20 d. Pasaulio šachmatų čempionas norvegas Magnusas Carlsenas paskelbė, kad nežais mačo dėl pasaulio čempiono vardo su kandidatų turnyrą laimėjusiu rusu Janu Nepomniaščij. Pagal Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDA) taisykles J.Nepomniaščij varžovu turėtų tapti kandidatų turnyre antrąją vietą užėmęs kinas Ding‘as Lirenis. Tiksli mačo dėl pasaulio čempiono vardo data dar nepaskelbta. M.Carlsenas yra pasaulio čempionas nuo 2013 m.

Liepos 20–23 d. Europos moterų futbolo čempionato ketvirtfinalyje Anglija nugalėjo Ispaniją 2:1 (po pratęsimo), Vokietija – Austriją 2:0, Švedija – Belgiją 1:0, Prancūzija – titulą gynusius Nyderlandus 1:0 (po pratęsimo). Vokietija į pusfinalį pateko 10-ąjį kartą per 13 turnyrų, Švedija – devintąjį, Anglija – šeštąjį, Prancūzija – pirmąjį. Pusfinalio rungtynės vyks liepos 26–27 d.

Liepos 21 d. Rabate apdovanoti geriausių Afrikos metų futbolininkų rinkimų laureatai. Geriausiu metų futbolininku antrą kartą iš eilės tapo senegalietis Sadio Mane („Liverpool“), antrąją vietą užėmė egiptietis Mohamedas Salahas („Liverpool“), trečiąją – senegalietis Edouardas Mendy (Londono „Chelsea“). Geriausia Afrikos futbolininke penktą kartą išrinkta nigerietė Asisat Oshoala („Barcelona“).

Liepos 21 d. Mirė buvęs Vokietijos futbolo rinktinės žaidėjas Uwe Seeleris (85).

Liepos 21 d. Teniso profesionalų asociacija (ATP) paskelbė, kad dėl Kinijoje galiojančių pandeminių ribojimų atšaukė visus 2022 m. šioje šalyje numatytus turnyrus.

Liepos 21 d. Kolumbijoje vykstančiame Pietų Amerikos moterų futbolo čempionate baigėsi grupių varžybos. Grupių nugalėtojomis tapo per 4 rungtynes po 12 taškų iškovojusios Kolumbija ir Brazilija. Į pusfinalį taip pat pateko Paragvajus ir Argentina.

Liepos 22 d. Judžine (Oregonas, JAV) pasaulio lengvosios atletikos čempionate aukso medalį laimėjusi amerikietė Sydney McLaughlin pagerino 400 metrų bėgimo su barjerais pasaulio rekordą (50,68 sek.). S.McLaughlin šios rungties pasaulio rekordą šiais metais pagerino antrą kartą (birželio mėnesį jos rekordinis rezultatas buvo 51,41 sek.).

Liepos 23 d. Teniso turnyro Hamburge („WTA 250“) finale amerikietė Bernarda Pera nugalėjo antrąją pasaulio raketę estę Anett Kontaveit 6:2, 6:4. WTA reitinge 84-ąją vietą užimanti 27 metų B.Pera laimėjo antrąjį karjeros titulą, ir abu titulus iškovojo per dvi savaites paeiliui.

Liepos 23 d. Kaire baigėsi pasaulio fechtavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Prancūzija (4 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos). Čempionais taip pat tapo Korėjos (3 rungčių), Italijos, Vengrijos (po 2) ir Japonijos (1) fechtuotojai.

Liepos 23 d. Rabate (Marokas) Afrikos moterų futbolo čempionato finale Pietų Afrika nugalėjo Maroką 2:1. Bronzos medalius laimėjo Zambija. Visos trys prizininkės ir ketvirtąją vietą užėmusi Nigerija iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą. Pietų Afrika žemyno čempione tapo pirmąjį kartą. Iki tol aukso medalius laimėjo tik Nigerija (11 kartų) ir Pusiaujo Gvinėja (2 kartus).

Liepos 24 d. Kastele „Formulės 1“ čempionato Prancūzijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – britas George‘as Russellas („Mercedes“). Bendrojoje įskaitoje po 12 etapų pirmauja čempiono vardą ginantis ir šį sezoną septynis etapus laimėjęs M.Verstappenas (233 tšk.), monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 170) ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 163).

Liepos 24 d. Judžine (Oregonas, JAV) baigėsi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Paskutinę turnyro dieną švedas Armandas Duplantis trečią kartą šiais metais pagerino šuolio su kartimi pasaulio rekordą (6,21 m). Pasaulio čempionato medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė JAV (13 aukso, 9 sidabro, 11 bronzos). Čempionais tapo 29 šalių sportininkai, medalius laimėjo 45 šalių sportininkai. Komandų įskaitoje pirmąsias vietas užėmė JAV (328 tšk.), Jamaika (110) ir Etiopija (106).

Liepos 24 d. Teniso turnyro Hamburge („ATP 500“) finale italas Lorenzo Musetti nugalėjo ispaną Carlosą Alcarazą 6:4, 6:7, 6:4. 20-metis L.Musetti pirmą kartą žaidė ATP turnyro finale ir tapo dešimtuoju tenisininku, šį sezoną iškovojusiu pirmąjį karjeros titulą. Teniso turnyro Gštade (Šveicarija; „ATP 250“) finale norvegas Casperis Ruudas nugalėjo italą Matteo Berrettinį 4:6, 7:6, 6:2. 23-ejų C.Ruudas iškovojo devintąjį titulą. Turnyro Palerme („WTA 250“) nugalėtoja tapo rumunė Irina Camelia Begu. Ji iškovojo penktąjį titulą, o WTA turnyrą laimėjo po penkerių metų pertraukos.

Liepos 24 d. Paryžiuje baigėsi „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė dvejų praėjusių metų čempionas slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), trečiąją – velsietis Geraintas Thomasas („Ineos“). 25 metų J.Vingegaardas pirmą kartą laimėjo didžiąsias daugiadienes dviračių lenktynes ir tapo antruoju Danijos dviratininku, nugalėjusiu „Tour de France“ (1996 m. čempionu tapo Bjarne Riisas).

Liepos 24 d. Džakartoje Azijos vyrų krepšinio čempionato finale Australija nugalėjo Libaną 75:73. Bronzos medalius laimėjo Naujoji Zelandija. Azijos čempione Australija tapo antrąjį kartą, Naujoji Zelandija pirmą kartą laimėjo medalius (abi Okeanijos komandos Azijos čempionate dalyvavo antrą kartą).

Liepos 24 d. Hradec Kralovėje (Čekija) Europos merginų (iki 17 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Turkiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Vokietija. Italės šios amžiaus grupės Europos čempionėmis tapo trečiąjį kartą (keturiuose iš eilės praėjusiuose turnyruose aukso medalius laimėjo Rusija).

Liepos 24 d. Podgoricoje Europos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Lietuvą 69:61. Bronzos medalius laimėjo Juodkalnija. Ispanai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą per 23 turnyrus.