Pasaulio sporto savaitė: moterų futbolo finalai, mačai dėl supertaurių ir nepralenkiamas M. Verstappenas

Anglijos ir Brazilijos futbolininkės tapo žemynų čempionėmis, „Liverpool“, Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus PSG klubai iškovojo oficialaus futbolo sezono atidarymo prizus, olandė Annemiek van Vleuten greičiausiai važiavo atgaivintose „Tour de France“ moterų daugiadienėse dviračių lenktynėse, o olandas Maxas Verstappenas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ čempionato etapą.

​“Liverpool“ 16-ąjį kartą laimėjo supertaurę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Manchester City“ laimėjo čempionatą, tačiau pralaimėjo Supertaurę.<br>AP/Scanpix

2022-08-01 12:40, atnaujinta 2022-10-11 11:06

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 25–26 d. Bukaramangoje (Kolumbija) Pietų Amerikos moterų futbolo čempionato pusfinalyje Kolumbija nugalėjo Argentiną 1:0, Brazilija – Paragvajų 2:0. Brazilija į finalą pateko devintąjį kartą per devynis turnyrus, Kolumbija – trečiąjį kartą.

Liepos 26–27 d. Anglijoje vykusio Europos moterų futbolo čempionato pusfinalyje Anglija nugalėjo Švediją 4:0, Vokietija – Prancūziją 2:1. Vokietija į finalą pateko devintąjį kartą per 13 turnyrų, Anglija – trečiąjį kartą.

Liepos 30 d. Bukaramangoje (Kolumbija) Pietų Amerikos moterų futbolo čempionato finale Brazilija nugalėjo Kolumbiją 1:0. Bronzos medalius laimėjo Argentina. Abi finalininkės iškovojo kelialapius į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes, visos trys prizininkės – kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą. Brazilės žemyno čempionėmis tapo aštuntąjį kartą per devynis turnyrus (tik 2006 m. aukso medalius laimėjo Argentina). Kolumbietės trečią kartą tapo vicečempionėmis, argentinietės iškovojo šeštuosius medalius.

Liepos 30 d. Suvoje (Fidžis) Okeanijos moterų futbolo čempionato finale Papua Naujoji Gvinėja nugalėjo Fidžį 2:1. Bronzos medalius laimėjo Saliamono Salos. Papua Naujoji Gvinėja pirmą kartą tapo Okeanijos čempione. Keturiuose praėjusiuose turnyruose aukso medalius laimėjusi Naujoji Zelandija šiame čempionate nedalyvavo.

Liepos 30 d. „Donostia San Sebastian Klasikoa“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“), antrąją vietą užėmė rusas Pavelas Sivakovas („Ineos“), trečiąją – belgas Tiesjas Benootas („Jumbo-Visma“). 22 metų R.Evenepoelas antrą kartą tapo San Sebastiano lenktynių nugalėtoju ir laimėjo trečiąsias klasikines vienos dienos lenktynes.

Liepos 30 d. Sant Bojuje (Katalonija, Ispanija) Europos moterų softbolo čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Didžiąją Britaniją 11:1. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi Italija. Olandės žemyno čempionėmis tapo 11-ąjį kartą ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo Italijos (12).

Liepos 30 d. Banska Bystricoje (Slovakija) baigėsi Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis. Daugiausiai medalių iškovojo Italija (21 aukso, 12 sidabro, 14 bronzos).

Liepos 30 d. Gente (Belgija) Europos jaunių (iki 21 m.) žolės riedulio čempionato vaikinų finale Nyderlandai nugalėjo Vokietiją 3:1, merginų finale Vokietija nugalėjo Belgiją 1:1 (baudiniai 4:3). Bronzos medalius laimėjo Belgijos vaikinai ir Nyderlandų merginos.

Liepos 30–31 d. Lesteryje Anglijos futbolo supertaurės rungtynėse „Liverpool“ nugalėjo „Manchester City“ 3:1. „Liverpool“ šalies supertaurę iškovojo 16-ąjį kartą, pagal titulų skaičių pavijo Londono „Arsenal“ (16) ir atsilieka tik nuo „Manchester United“ (21). Leipcige Vokietijos supertaurės rungtynėse Miuncheno „Bayern“ nugalėjo „Leipzig“ 5:3. „Bayern“ šalies supertaurę iškovojo rekordinį 10-ąjį kartą. Tel Avive (Izraelis) Prancūzijos supertaurės rungtynėse Paryžiaus PSG nugalėjo „Nantes“ 4:0. PSG šalies supertaurę iškovojo rekordinį 11-ąjį kartą.

Liepos 31 d. Varėzėje (Lombardija, Italija) baigėsi pasaulio jaunių (iki 19 m.) ir jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionatas. Vyresnės amžiaus grupės medalių įskaitoje nugalėjo Italija (6 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos), jaunesnės – Graikija (3 aukso, 1 bronzos).

Liepos 31 d. Romoje baigėsi pasaulio jaunučių (iki 17 m.) imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Indija (7 aukso, 1 sidabro, 6 bronzos).

Liepos 31 d. Vogėzų kalnuose pasibaigusių „Tour de France Femmes“ daugiadienių moterų dviračių lenktynių nugalėtoja tapo olandė Annemiek van Vleuten („Movistar“). „Tour de France“ organizatoriai daugiadienes moterų lenktynes surengė po 33 metų pertraukos.

Liepos 31 d. Augsburge (Vokietija) baigėsi pasaulio kanojų slalomo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Vokietija (5 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos), kurios sportininkai laimėjo pusės rungčių (5 iš 10) varžybas.

Liepos 31 d. Teniso turnyro Umage (Kroatija, „ATP 250“) finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo ispaną Carlosą Alcarazą 6:7, 6:1, 6:1. 20-metis J.Sinneris iškovojo šeštąjį titulą. Turnyro Kicbiuelyje (Austrija, „ATP 250“) nugalėtoju tapo ispanas Roberto Bautista Agutas (11-ais titulas), turnyro Atlantoje („ATP 250“) – australas Alexas de Minauras (6-asis titulas), turnyro Varšuvoje („WTA 250“) – prancūzė Caroline Garcia (9-asis titulas), turnyro Prahoje („WTA 250“) – čekė Marie Bouzkova (1-asis titulas).

Liepos 31 d. Aleksandrijoje baigėsi pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Asmeninių varžybų nugalėtojais tapo britas Josephas Choongas ir italė Elena Micheli. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Korėja (2 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos).

Liepos 31 d. Budapešte „Formulės-1“ čempionato Vengrijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – britas George‘as Russellas („Mercedes“). Po 13 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis ir šį sezoną aštuonis etapus laimėjęs M.Verstappenas (258 tšk.), monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 178) ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 173).

Liepos 31 d. Londone Europos moterų futbolo čempionato finale Anglija nugalėjo Vokietiją 2:1 (po pratęsimo). Rungtynes „Wembley“ stadione stebėjo 87 tūkst. žiūrovų. Rezultatyviausiomis turnyro futbolininkėmis tapo po 6 įvarčius įmušusios anglė Beth Mead ir vokietė Alexandra Popp. Geriausia žaidėja išrinkta anglė B.Mead. Europos čempione Anglija tapo pirmą kartą (per 13 turnyrų Vokietija iškovojo aštuonis aukso medalius, Norvegija – du, Švedija, Nyderlandai ir Anglija – po vieną).

Liepos 31 d. Mirė buvęs krepšininkas ir treneris, 11 kartų NBA čempionas, olimpinis čempionas amerikietis Billas Russellas (88).