Lietuvos futbolo čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ po keturių praleistų turų žaidė A lygos rungtynes ir, pasiekęs sunkią pergalę, turnyro lentelėje grįžo į pirmąją vietą. Savaitgalį antrąjį tašką iškovojo A lygos autsaiderė „Jonava“, „Panevėžio“ gynėjas Linas Klimavičius įmušė du įvarčius į savo vartus, o po vasaros pertraukos atnaujintose pirmosios lygos varžybose per svarbiausias turo rungtynes teisėjui teko net triskart traukti raudoną kortelę.

Lietuvos švieslentė: A lygos lyderių sunkumai, geriausias „Jonavos“ mačas ir raudonos kortelės Kėdainiuose<br>V.Skaraičio nuotr.

Aug 7, 2022, 8:27 PM

Futbolas

A lyga. 23 turas

„Šiauliai“ – Kauno „Hegelmann“ 0:0. 730 žiūrovų.

Telšių „Džiugas“ – „Jonava“ 2:2. L.Antonio 9, O.Zbunas 28 / J.Jorrinas 76, 86. 600 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris“ – Gargždų „Banga“ 2:1. F.Ourega 59, M.Miličkovičius 82 / K.Žebrauskas 83. Raudona kortelė – D.Kaškenas („Žalgiris“, 17). 185 žiūrovai.

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Riteriai“ 2:0. D.Naah 8, M.Thuique 87.

Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“ 4:1. L.Klimavičius („Panevėžys“, į savo vartus) 27, 59, G.Matulevičius 45, K.Mbombo 61 / S.Keita 69.

Lentelė: Vilniaus „Žalgiris“ – 44****, „Hegelmann“ – 44, „Panevėžys“ – 39***, „Riteriai“ – 38, „Sūduva“ – 35**, Kauno „Žalgiris“ – 30**, „Šiauliai“ – 30, „Banga“ – 20, „Džiugas“ – 14, „Jonava“ – 2*. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių.

Rezultatyviausi žaidėjai: V.Armanavičius („Hegelmann“) – 10, K.Mbombo („Sūduva“) – 9, R.Oliveira (V. „Žalgiris“) – 8, R.Filipavičius („Riteriai“), O.Ščebetunas („Šiauliai“) ir A.Smithas („Panevėžys“) – po 7.

Dėl Čempionų lygos atrankos rungtynių keturis turus praleidęs Vilniaus „Žalgiris“ šeštadienį grįžo į A lygos varžybas ir susigrąžino pirmąją vietą.

Lietuvos čempionams dėl trijų taškų teko paprakaituoti žaidžiant su „Banga“. Vilniečiai jau pirmojo kėlinio viduryje liko be raudoną kortelę gavusio Dinmuchamedo Kaškeno, bet antrajame kėlinyje įmušė du įvarčius ir svečius iš Gargždų išlydėjo tuščiomis.

Po šios pergalės Vilniaus „Žalgiris“ vėl pakilo į pirmąją vietą, nes iki tol pirmavęs „Hegelmann“ prarado taškus Šiauliuose.

Vilniaus „Žalgirį“ nudžiugino ir žinios iš Marijampolės, kur pralaimėjo pavojingiausias varžovas „Panevėžys“. Rungtynės Suvalkijos sostinėje labai nesėkmingai susiklostė panevėžiečių gynėjui Linui Klimavičiui, kuris du kartus nukreipė kamuolį į savo vartus.

Šiuo metu Vilniaus „Žalgiris“ ir „Hegelmann“ turi vienodai taškų. Nuo dviejų lyderių 5 taškais atsilieka „Panevėžys“, 6 – „Riteriai“, 9 – „Sūduva“.

Tačiau komandos žaidė nevienodai rungtynių, o skaičiuojant prarastus taškus, vaizdas visai kitoks. Pagal prarastus taškus aiškiai pirmauja Vilniaus „Žalgiris“. „Panevėžys“ atsilieka 8 taškais, „Hegelmann“ – 12, „Sūduva“ – 15, „Riteriai“ – 18.

Šeštadienį antrąjį tašką iškovojo autsaiderė „Jonava“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Džiugu“. Telšių futbolininkai pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius, bet po pertraukos jonavietis Juanas Jorrinas dviem taikliais smūgiais sugrąžino pusiausvyrą.

Jonavos komanda pirmą kartą šį sezoną per rungtynes įmušė du įvarčius. Iš viso jonaviečiai per 22 rungtynes pelnė tik 6 įvarčius.

„Jonava“, kuri iki tol vienintelį tašką iškovojo gegužės 14 d. išvykoje žaisdama su „Banga“, nutraukė aštuonių pralaimėjimų virtinę.

Pirma lyga

17 turas. Kėdainių „Nevėžis“ – Kauno NFA 1:0, Alytaus „Dainava“ – „Garliava“ 2:0, Klaipėdos „Neptūnas“ – Gargždų „Banga B“ 4:1, Vilniaus „Žalgiris B“ – Kretingos „Minija“ 1:3, „Panevėžys B“ – Vilniaus BFA 3:2, Vilniaus „Riteriai B“ – Mažeikių „Atmosfera“ 1:2, „Marijampolė City“ – Panevėžio „Ekranas“ 1:5, „Šiauliai B“ – Plungės „Babrungas“ 1:2.

Lentelė: „Neptūnas“ – 37, „Dainava“ – 37, „Nevėžis“ – 36, NFA – 32, „Marijampolė City“ – 28, „Babrungas“ – 26, „Ekranas“ – 24*, BFA – 23*, „Šiauliai B“ – 22, „Riteriai B“ – 19*, „Žalgiris B“ – 18, „Minija“ – 13*, „Atmosfera“ – 13, „Banga B“ – 12*, „Garliava“ – 12, „Panevėžys B“ – 11*. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių. „Ekranui“ prieš sezoną skirta 3 taškų bauda.

Po trumpos vasaros pertraukos į aikštes grįžo tris praėjusius savaitgalius nerungtyniavusios pirmosios lygos komandos.

Vos atnaujinus varžybas pirmąjį pralaimėjimą patyrė Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) komanda, kuri iki vasaros pertraukos per 16 rungtynių iškovojo 8 pergales ir 8 kartus sužaidė lygiosiomis. NFA futbolininkai penktadienį nusileido pernai iš A lygos iškritusiam „Nevėžiui“ 0:1.

Šios rungtynės, ypač jų pabaiga, buvo labai audringos. Kėdainietis Soičiro Suzukis vienintelį įvartį įmušė per pridėtą laiką, o teisėjas per pridėtą laiką parodė net tris raudonas korteles: dvi – „Nevėžio“, vieną – NFA futbolininkui.

Regbis

Baltijos lyga

2 turas. Vilniaus VRA – Šiaulių „Baltrex“ 17:47, Šiaulių „Vairas“ – Vilniaus „Geležinis vilkas“ 34:6, Rygos „Livonia“ – Kauno „Ąžuolas“ 32:41, Rygos „Miesnieki“ – „Šiauliai“ 8:3.

„Baltrex“, „Vairas“ ir „Ąžuolas“ iškovojo antrąsias pergales.

Gyvai: Introduction to Green Finance Institute