Latvijoje – Lietuvos golfo žaidėjų medalių derlius

Atvirajame Latvijos jaunimo golfo čempionate Ozo golfo klube puikiai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję aštuonis medalius.

Latvijoje – Lietuvos golfo žaidėjų medalių derlius<br> LGF nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2022-08-08 17:43

Bendroje jaunimo WAGR įskaitoje antrąją vietą užėmė Valentas Ivančenka. Jis per tris raundus atliko 225 smūgius (PAR +9). Tokį pat rezultatą užfiksavo ir suomis Maxas Berneris. Nugalėjo vokietis Julius Lange (PAR +7).

Po pirmųjų dviejų dienų V. Ivančenka buvo ketvirtas, bet paskutinę dieną jis užfiksavo geriausią rezultatą (74 smūgiai) tarp visų dalyvių ir palypėjo aukštyn.

„Turnyras buvo tikrai gerai organizuotas, o lauko kokybė buvo puiki. Pats žaidžiau tikrai neblogai. Klaidelių buvo, ne visur pavyko išsaugoti PAR‘ą, o tas lėmė mano rezultatą. Pirmą dieną jaučiausi labai gerai ir žaidžiau atsipalaidavęs. Nemažai žaidėjų sužaidė panašiai. Antrą dieną atsirado mažas spaudimas iš savęs, nes norėjosi jau geresnio rezultato“, – pasakojo V.Ivančenka.

Antrą dieną V.Ivančenka vienoje iš duobučių užfiksavo „eagle“ (PAR -2), bet kitoje – „double bogey“ (PAR +2). Trečią dieną jam reikėjo gero rezultato, norint tapti prizininku.

„Pirmose 9 duobutėse labai nesisekė pasiekti „birdie“ (PAR -1). Žaidimo metu turėjau PAR +4 rezultatą ir tada užfiksavau du „birdie“. Labai užsivedžiau ir tas man leido pasitikint savimi užbaigti visas duobutes. Sunkiausia buvo išlikti ramiam po klaidų“, – sakė V.Ivančenka.

Sportininkas, kuriam atiteko sidabro medalis ir U18 amžiaus grupėje, džiaugėsi, kad Latvijoje jis turėjo gerą palaikymo komandą – mamą ir draugus.

Šeštą vietą WAGR įskaitoje užėmė Kajus Pacauskas (PAR +17). Jis tapo U16 amžiaus grupės vicečempionu. Nugalėtojui suomiui Migelui Mutikainenui jis pralaimėjo dviem smūgiais.

„Džiaugiuosi savo užimta vieta, nes tikrai teko dėl jos pakovoti. Pagal amžių dar galėjau žaisti U14 grupėje, kur rungtyniaujama tik dvi dienas bei nuo artimesnių starto aikštelių, tačiau norėjau mesti sau iššūkį ir startuoti su vyresniais. Nesu patenkintas savo pirmos dienos žaidimu ir antros dienos pirmąja puse. Dariau lazdų parinkimo klaidas mušant į ridenimo aikštelę, kas lemdavo ridenimo aikštelės permušimą arba smūgiai būdavo per trumpi“, – mintimis dalinosi K.Pacauskas.

Ištaisęs šias klaidas, lietuvis pagerino žaidimą, nors po pirmos dienos buvo sunku išlaikyti žaidybinę ramybę. K. Pacauskas pasakojo, jog trečiajame raunde, likus keturioms duobutėms, priešininkas priėjo prie jo ir pasakė, kad rezultatas yra lygus bei bandė paveikti mūsiškį psichologiškai.

„Dar kartą įsitikinau, kad karma yra ir negalima blaškytis. Varžovas pats sekančioje duobutėje sužaidė PAR +2 ir aš išsiveržiau į priekį“, – džiaugėsi Lietuvos golfo talentas.

K.Pacauskas taip pat džiaugėsi puikia Lietuvos golfo bendruomenės atmosfera. Pasak jo, jautėsi didelis vienas kito palaikymas. Ypač jis džiaugėsi dėl savo sesers Luko Pacauskaitės pasirodymo. Vos septynerių metų L. Pacauskaitė U10 amžiaus grupėje iškovojo bronzos medalį ir pelnė pirmąjį tarptautinį apdovanojimą.

U18 merginų varžybose trečiąją vietą užėmė Goda Mitalauskaitė.

Nuostabiai Lietuvos atstovai pasirodė U12 amžiaus grupėje. Tarp vaikinų atvirajame Latvijos jaunimo čempionate triumfavo Dominykas Petkevičius, o tarp merginų – Patricija Ulozaitė. Jeigu D.Petkevičiui iki paskutinės duobutės teko kovoti su vos vienu smūgiu atsilikusiu suomiu Lioneliu Mutikainenu, tai P.Ulozaitė artimiausią varžovę aplenkė net 14 smūgių.

U14 vaikinų grupėje sidabro medalį iškovojo Normanas Pranevičius.

Dar du lietuviai Latvijoje užėmė penktąsias vietas. Tomas Morkus buvo penktas tarp 16-mečių, o Mykolas Vasiliauskas – tarp 18-mečių.