Lietuvos sporto savaitė: norvegų pamoka „Žalgiriui“, pergalės prieš estus ir medaliai iš Kanados

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai gavo Norvegijos čempionų pamoką, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė davė pamokas estams, Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas tapo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo vicečempionais, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė užėmė trečiąją vietą Deimantinės lygos etape, Ričardas Berankis pateko į Meksikoje vykusio teniso turnyro ketvirtfinalį, „Jonavos“ futbolininkai iškovojo antrąjį tašką A lygoje, o tenisininkai ir paplūdimio tinklininkai išsidalino Lietuvos pirmenybių medalius.

Lietuvos krepšinio rinktinė šventė pergalę prieš Estiją.<br>T. Bauro nuotr.
L. Jasiūnaitė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Žalgiriečiai nusileido Norvegijos čempionams.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 8, 2022, 9:37 AM, atnaujinta Aug 8, 2022, 9:38 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 1 d. „Kreiz Breizh“ daugiadienėse dviračių lenktynėse (Bretanė, Prancūzija) Aivaras Mikutis („Ampler“) užėmė 54-ąją vietą. Nugalėjo švedas Lucasas Erikssonas („Riwal“).

Rugpjūčio 3 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Čempionų lygos atrankos trečiojo etapo pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Norvegijos čempionui Budės „Glimt“ 0:5. Atsakomosios rungtynės Vilniuje vyks rugpjūčio 9 d.

Rugpjūčio 4 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Los Kabose (Meksika, „ATP 250“) ketvirtfinalyje pralaimėjo pirmajai pasaulio raketei rusui Danijilui Medvedevui 2:6, 2:6 (mačas truko 1 val. 21 min.). Dviejuose pirmuosiuose ratuose R.Berankis nugalėjo prancūzą Quentiną Halys 7:6, 7:5 ir argentinietį Facundo Bagnisą 7:6, 6:3.

Rugpjūčio 4 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Estiją 84:70 (M.Echodas 15, R.Giedraitis 13, T.Dimša 10).

Rugpjūčio 5 d. Kalyje vykusiame pasaulio jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionate nė vienas iš septynių Lietuvos sportininkų nepateko į finalą. Aukščiausią 13-ąją vietą užėmė disko metikė Paulina Stuglytė.

Rugpjūčio 5 d. „Tour de Pologne“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 77-ąją vietą. Nugalėtoju tapo britas Ethanas Hayteris („Ineos“).

Rugpjūčio 5 d. Prasidėjo Portugalijos futbolo pirmenybės, kuriose žaidžia Lietuvos rinktinės vartininkas Emilijus Zubas („Arouca“). Per pirmąsias rungtynes, kuriose „Arouca“ išvykoje pralaimėjo Lisabonos „Benfica“ 0:4, E.Zubas buvo tarp atsarginių.

Rugpjūčio 6 d. Vilniuje Lietuvos teniso čempionato vyrų finale Edas Butvilas nugalėjo Julių Tverijoną 6:1, 3:6, 7:6. Moterų finale Emilija Tverijonaitė nugalėjo Patriciją Paukštytę 6:4, 6:2. Vyrų dvejetų čempionais tapo Julius ir Aleksas Tverijonai, moterų dvejetų – E.Tverijonaitė ir P.Paukštytė.

Rugpjūčio 6 d. Monrealyje Kanados atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) atrankos pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo prancūzui Quentinui Halys 1:6, 6:3, 3:6.

Rugpjūčio 6 d. Chožuve lengvosios atletikos K.Skolimowskos atminimo turnyro (Deimantinės lygos etapo) ieties metimo varžybose Liveta Jasiūnaitė užėmė trečiąją vietą (61,79 m). Nugalėjo japonė Haruka Kitaguči (65,10 m). Rungties sezono įskaitoje pirmauja H.Kitaguči (16 tšk.) ir L.Jasiūnaitė (12).

Rugpjūčio 6 d. Lietuvos futbolo A lygoje aštuonių pralaimėjimų seriją nutraukė debiutantė „Jonava“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis 2:2 su Telšių „Džiugu“. „Jonava“ (2 tšk. per 22 rungt.) užima paskutinę dešimtąją vietą, o „Džiugas“ (14 tšk. per 23 rungt.) yra priešpaskutinis devintas.

Rugpjūčio 6–7 d. Lietuvos futbolo A lygoje į pirmąją vietą grįžo čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, kuris A lygos rungtynes žaidė po keturių savaičių pertraukos ir namie nugalėjo Gargždų „Bangą“ 2:1. Vilniaus „Žalgiris“ aplenkė iki tol pirmavusį Kauno „Hegelmann“, kuris išvykoje su „Šiauliais“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Svarbiausiose turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo „Panevėžį“ 4:1. Po 23 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (44 tšk., praleido 4 turus), „Hegelmann“ (44), „Panevėžys“ (39, praleido 3 turus), „Riteriai“ (38) ir „Sūduva“ (35, praleido 2 turus).

Rugpjūčio 7 d. Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas tapo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo vicečempionais. Halifakse (Kanada) vykusiose varžybose jie užėmė antrąją vietą dviviečių baidarių 500 metrų lenktynėse. Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas dviviečių kanojų 500 metrų lenktynėse užėmė aštuntąją vietą. Kitos trys lietuvių įgulos į finalus nepateko.

Rugpjūčio 7 d. Vilniuje Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato vyrų finale Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas nugalėjo praėjusių metų čempionus Robertą Juchnevičių ir Artūrą Vasiljevą 2:0. Moterų finale Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė nugalėjo praėjusių metų čempiones Ievą Dumbauskaitę ir Gerdą Grudzinskaitę 2:1. P.Stankevičius ir A.Knašas šalies čempionais tapo antrą kartą (pirmą – 2020 m.), M.Paulikienė ir E.Kliokmanaitė – pirmą kartą.

Rugpjūčio 7 d. Druskininkuose Šiaurės Europos šalių stalo teniso čempionato nugalėtojais tapo švedas Simonas Berglundas ir norvegė Rebekka Carlsen. Komandų varžybas laimėjo Švedijos vyrų ir moterų rinktinės. Geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusios seserys Emilija ir Kornelija Riliškytės iš vienetų varžybų iškrito pusfinalyje bei pralaimėjo moterų dvejetų finale. Lietuvos vyrų rinktinė komandų varžybose užėmė trečiąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Suchbatore (Mongolija) trijulių krepšinio Iššūkio serijos turnyre „Kėdainiai“ užėmė aštuntąją vietą, Vilniaus „Rivilė“ – dešimtąją vietą. „Kėdainiai“ ketvirtfinalyje pralaimėjo turnyro nugalėtoju tapusiam „Liman“ (Serbija) 13:16.

Rugpjūčio 7 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Heraklėjuje (Graikija) prasidėjusio Europos čempionato grupės varžybose pralaimėjo Suomijai 61:70 ir nugalėjo Švediją 69:36.

Rugpjūčio 7 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Izmyre (Turkija) vykusiame Europos čempionate užėmė septintąją vietą ir neiškovojo kelialapio į pasaulio čempionatą. Karolio Abramavičiaus treniruojami lietuviai grupės varžybose laimėjo visas trejas rungtynes su Juodkalnija 75:56, Italija 79:61 ir Kroatija 83:54, atkrintamosiose varžybose nugalėjo Čekiją 88:57, pralaimėjo Turkijai 61:64 ir Prancūzijai 60:80 bei nugalėjo Izraelį 89:64. Paulius Murauskas tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju (vid. 20,7 tšk.). Finale Ispanija nugalėjo Turkiją 68:61.

Rugpjūčio 7 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Alytuje nugalėjo Estiją 90:88 (I.Brazdeikis 16, L.Lekavičius 15, L.Birutis 12).

Krepšininkų sutartys

Rugpjūčio 1–7 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas sudarė penkių sezonų sutartį su Dovydu Giedraičiu (jis praėjusį sezoną žaidė Panevėžio „Lietkabelyje“).

Vilniaus „Rytas“ sudarė sutartį su amerikiečiu Marcusu Fosteriu (praėjusį sezoną žaidė „Rio Grande Valley Vipers“ ir tapo G lygos čempionu, o pavasarį perėjo į Patrų „Prometheas“, Graikija).

Panevėžio „Lietkabelis“ sudarė sutartis su estu Kristianu Kullamae (praėjusį sezoną žaidė Burgoso „San Pablo“, Ispanija) ir Benu Griciūnu (du praėjusius sezonus žaidė Klaipėdos „Neptūne).

Vilniaus „Wolves“ sudarė sutartis su argentiniečiu Marcosu Delia (du praėjusius sezonus žaidė „Trieste“, Italija), amerikiečiu Ahmadu Caveriu (praėjusį sezoną žaidė „Memphis Hustle“, G lyga) ir Vitalijumi Koziu (praėjusį sezoną žaidė „Jonavoje“).

Klaipėdos „Neptūnas“ sudarė sutartis su Roku Gusčiu (praėjusį sezoną žaidė Utenos „Juventus“) ir latviu Rinaldu Malmaniu (tris praėjusius sezonus žaidė Mursijos UCAM, Ispanija).

Kėdainių „Nevėžis“ sudarė sutartį su amerikiečiu Bradu Davisonu (šiais metais baigė Viskonsino universitetą ir pradeda profesionalo karjerą).

„Gargždai“ sudarė sutartį su Giedriumi Staniuliu (praėjusį sezoną žaidė „Šiauliuose“).

Utenos „Juventus“ pratęsė sutartį su Gintautu Matuliu ir sudarė sutartį su Dovydu Romančenko (praėjusį sezoną žaidė „Gargžduose“ ir tapo NKL čempionu).

Praėjusį sezoną Vilniaus „Ryte“ žaidęs Vaidas Kariniauskas sudarė sutartį su Bambergo „Brose“ (Vokietija), Paulius Valinskas – su Belgrado FMP (Serbija), praėjusį sezoną „Pienuose“ žaidęs Rapolas Ivanauskas – su Čekijos čempionu „Nymburk“, Saulius Kulvietis – su Stambulo „Buyukcekmece“.