Zarasuose paaiškėjo pirmieji Lietuvos „gravel“ dviračių lenktynių čempionai

Pirmą kartą surengto Lietuvos „gravel“ (žvyrkelių) dviračių lenktynių čempionato nugaletojais Zarasuose tapo Inga Paplauskė („TRItonas“) ir Andrejus Dolgovas („Top Team“).

Zarasuose paaiškėjo pirmieji Lietuvos „gravel“ dviračių lenktynių čempionai<br> D. Macijausko nuotr.

2022-08-08 20:00

I. Paplauskė 100 km žvyrkeliais ir miškais nuvažiavo per 3 val. 32 min. 42 sek. Sidabro medalį iškovojo Diana Jarmalavičiūtė (+28.06), o bronzos – Giedrė Nizevičienė („Dviratai-Daistatus“, +37.30). Ketvirta buvo Natalija Boguševičienė („Ironmama“), penkta – Elena Čiuraitė, o šešta – Laura Karaliūtė („Antaris“). Lenktynėse dalyvavo 30 dviratininkių.

A. Dolgovas 150 km nuvažiavo per 4 val. 34 min. 20 sek. Sidabro medalį pelnė Mantas Staliūnas („Top Team“, +3 sek.), o bronzos – Jokūbas Zdanevičius („Voltas“, +11.14). Ketvirtą vietą užėmė Tadas Malinauskas („Bliz“), penktą – Edvinas Marcinkevičius („RC Die Schwalben Munchen“), o šeštą – Marius Mingėla („Fakelai“). Lenktynėse dalyvavo 110 Lietuvos dviratininkų.

Lietuvos čempionatas surengtas kartu su „Betsafe Epic Gravel“ varžybomis. Renginyje, kurį organizavo MB „Kudos3000“ ir Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF), iš viso dalyvavo beveik 300 dviratininkų.

150 km lenktynes (115 dalyvių) laimėjo latvis Andris Vosekalns – 4 val. 33 min. 14 sek. Antras finišavęs A. Dolgovas nuo jo atsiliko 1 min. 6 sek. 100 km lenktynėse (173 dalyviai) pirmas buvo Aurelijus Dailidonis („CEO Cycling Club“) – 3 val. 19 min. 52 sek. Antras finišavo latvis Normunds Griestins (+1.42), o trečias – Vilius Brusokas („Nikeliuotas špykis“, +12.28). Penkta tarp visų dalyvių buvo I. Paplauskė (+12.50).

„Gravel“ dviračių lenktynės sparčiai populiarėja pasaulyje. Tarptautinė dviračių sporto federacija (UCI) šių metų spalio 8–9 dienomis Italijoje organizuoja pirmąjį pasaulio „gravel“ dviračių lenktynių čempionatą.