Stendinio šaudymo jubiliejiniame turnyre Vilniuje titulus susižėrė estai

Vilniuje jau 25-ąjį kartą surengtos tradicinės „Žalgirio Didžiojo Prizo“ („Grand prix“) tarptautines stendinio šaudymo varžybos, šiemet subūrusios 57 sportininkus iš 7 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Danijos, Suomijos ir Vokietijos.

Aleksejus Zareckis
„Žalgirio Didžiojo prizo“ šaudymo varybos.
Daugiau nuotraukų (8)

2022-08-09 18:19

Sportininkai, tradiciškai, varžėsi dvejose olimpinėse rungtyse – apvalioje ir tranšėjinėje aikštelėse. Tačiau varžybų formatas, pagal pasikeitusius Tarptautinės šaudymo sporto federacijos standartus, buvo naujas: iš pradžių dalyviai atrankos varžybose išsiaiškino 8 pusfinalio dalyvius, o vėliau dvejose šio etapo grupėse paaiškėjo 4 finalininkai.

Apvalioje aikštelėje vilčių varžovams visiškai nepaliko estai. Tarp pusfinalio dalyvių pateko net 5 šios šalies atstovai, vienas latvis ir du lietuviai – Ronaldas Račinskas ir Rolandas Lisauskas. Deja, nė vienam mūsiškiui nepavyko patekti į finalą – R.Račinskas galutinėje įskaitoje liko penktas, o R.Lisauskas – aštuntas.

Tuo metu finale visas tris prizines vietas išsidalino estai, už prizininkų pakylos ribų palikę latvį Laurį Peterį Veją. Čempionu tapo Reino Velleste (37 taškai finale), vicečempionu – Peteris Jurissonas (32), o trečiosios vietos laimėtoju – Andrejus Inešinas (26).

Varžybų apvalioje aikštelėje jaunimo įskaitoje trečiąją vietą užėmė Tomas Vaitiekūnas (171 taškas atrankoje), likęs už L.P.Vejo (183) ir P.Jurissono nugarų (181).

Tranšėjinėje aikštelėje nugalėtoju taip pat tapo estas Andresas Kullis (28), tačiau čia jis buvo vienintelis pusfinalio dalyvis iš savo šalies, o finale jam iššūkį iki pat paskutinio šūvio metė lietuvis Aleksejus Zareckis (27).

Trečiąją vietą rungtyje užėmė suomis Matti Nummela (20), o ketvirtas liko dar vienas lietuvis Donatas Blaškevičius (10 taiklių šūvių finalo pirmajame etape).

A.Zareckis, kuris yra Lietuvos šaudymo sporto federacijos viceprezidentas ir vienas pagrindinių „Žalgirio Didžiojo Prizo“ varžybų organizatorių, džiaugėsi, kad po sunkios varžybų pradžios nukeliavo iki finalo, nors ir nepavyko tapti čempionu.

„Man ne visai sklandžiai sekėsi atrankos varžybose, kuriose per 2 dienas atliekamos 8 šūvių serijos. Ten mano šaudymas nebuvo toks, kokiam ruošiausi ir kokio tikėjausi. Vis dėlto pavyko pusfinalyje susikaupti, prisiminti savo geresnį šaudymą ir parodyti gana gerą rezultatą, – kalbėjo turnyro vicečempionas. – Išlaikiau tą patį lygį finale, tik labai gaila dėl paskutinio šūvio, kuris buvo lemiamas, nes su varžovu turėjome po lygiai taškų.

Aš tą šūvį atlikau kiek skubotai, nepataikiau, o varžovas pataikė ir laimėjo. Jei sportininkas neužima pirmos vietos, visada būna kažkiek nepatenkintas, bet jei pavyksta užimti prizinę vietą, tai vis tiek yra pasiekimas.“