Svajūnas Jonauskas Europos dviračių treko čempionate – devintas

Antradienį Miunchene (Vokietija) pasibaigusio Europos dviračių treko čempionato keirino rungtyje Svajūnas Jonauskas iškovojo devintą vietą. Lietuvos dviratininkas pakartojo savo aukščiausią pasiekimą šioje rungtyje Senojo žemyno pirmenybėse. Svajūnas devintas buvo ir 2020 metų Europos čempionate.

Svajūnas Jonauskas Europos dviračių treko čempionate – devintas.<br> Stop kadras.

2022-08-17 11:30

Pirmojo etapo (20 dalyvių) antrajame važiavime S. Jonauskas buvo antras, o antrajame paguodos važiavime užėmė taip pat antrą vietą ir iškovojo kelialapį į pusfinalį. Jame Svajūnas finišavo ketvirtas ir pateko į B finalą (dėl 7–12 vietų). S. Jonauskas nusielido vokiečiui Maximilianui Dornbachui, ukrainiečiui Vladyslavui Denysenko ir prancūzui Melvinui Landerneau, bet aplenkė 2016 metų Europos čempioną ir 2017 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoją čeką Tomašą Babeką bei italą Daniele Napolitano.

Trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinis S. Jonauskas B finale finišavo trečias. Pirmas buvo T. Babek, o antras – britas Hamish Turnbull. Svajūnas aplenkė Ispanijos, Vengrijos ir Italijos atstovus.

Europos keirino čempionu pirmą kartą tapo prancūzas Sebastien Vigier. Sidabrą pelnė M. Dornbach, o bronzą – M. Landerneau.

Kitas Lietuvos atstovas Vasilijus Lendel pasidalijo 17-ą vietą. Jis pirmojo etapo pirmajame važiavime buvo trečias ir buvo įspėtas už taisyklių pažeidimą, po kurio griuvo varžovas iš Vengrijos. Vasilijus ketvirtajame paguodos važiavime dar kartą pažeidė taisykles ir buvo perkeltas į paskutinę, ketvirtą, poziciją. Į pusfinalį iš kiekvieno paguodos važiavimo pateko po du dviratininkus.

Europos čempionate dalyvavo 222 dviratininkai (122 vyrai ir 100 moterų) iš 27 šalių. Varžybos vyko parodų centre „Messe München“ laikinai įrengtame 200 metrų ilgio treke (50 metrų trumpesniame už olimpinio standarto treką).

Kitais metais Senojo žemyno pirmenybės vyks vasario 8–12 dienomis Grenchene (Šveicarija).

Lietuvos dviratininkų pasiekimai Europos čempionate Miunchene:

6 vieta – Olivija Baleišytė (eliminavimas, 17 dalyvių);

9 vieta – Svajūnas Jonauskas (keirinas, 20 dalyvių);

9 vieta – Vasilijus Lendel, Svajūnas Jonauskas, Laurynas Vinskas (komandų sprintas, 10 komandų);