Neįtikėtina Mykolo Aleknos fantastika – žengė tėčio pėdomis ir tapo Europos čempionu A. Gudžius liko šeštas

Miunchene vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate disko metimo finale skirtingai pasirodė Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.

Mykolas Alekna tapo Europos čempionu.<br> A.Pliadžio/LLAF nuotr.
 Sirgalių džiaugsmas M.Aleknai tapus Europos čempionu.<br> A.Pliadžio/LLAF nuotr.
 M.Aleknos treneris Mantas Jusis<br> A.Pliadžio/LLAF nuotr.
Mykolas Alekna.<br>AP/Scanpix nuotr.
 Dalyvių rezultatai
M. Alekna ir A. Gudžius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
M. Alekna ir A. Gudžius.
Andrius Gudžius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Aug 19, 2022, 8:41 PM, atnaujinta Aug 20, 2022, 8:05 AM

19-metis M.Alekna pagerinęs čempionatų rekordą diską numetė 69,78 m ir tapo Europos čempionu.

Antroje vietoje liko pasaulio čempionas, slovėnas Kristjanas Čehas, kuris diską numetė 68,28 m. Bronza atiteko britui Lawrence'ui Okoye (67,14 m).

31-erių A.Gudžius diską numetė 65,40 m ir liko 6-оje pozicijoje.

Varžybų eiga:

Pirmuoju bandymu A.Gudžius peržengė liniją ir jo metimas nebuvo įskaitytas. Mykolui diską pavyko nusviesti 66,67 metrus. Po pirmosios serijos M.Alekna užima trečiąją vietą. Pirmauja britas Lawrence'as Okoye, kuris diską numetė 67,14 m.

Antruoju bandymu A.Gudžius diską numetė 65,17 m. M.Alekna įrankį numetė 67,26 m. Po dviejų ratų pirmauja slovėnas Kristjanas Čehas, kurio diskas skriejo 67,62 m. M.Alekna užima 2-ąją vietą, A.Gudžius – 6-tas.

Trečiuoju bandymu A.Gudžiui ir vėl nepavyko užfiksuoti rezultato. M.Alekna diską numetė 66,82 m ir lieka antroje pozicijoje. A.Gudžius užima 6-ąją vietą. Lyderiu išlieka K.Čehas, tačiau jo rezultatas jau siekia 67,81 m. Keturi prasčiausiai pasirodę sportininkai iškrito iš varžybų, o likusiems lieka 3 bandymai.

A.Gudžius ir ketvirtojo metimo metu nesugeba užfiksuoti rezultato. M.Aleknai taip pat nepavyko pasiekti užfiksuoti rezultato. Lyderio pozicijoje lieka K.Čehas.

A.Gudžius diską numetė 63,31 m, o po jo savęs retoriškai klausė „Kas yra?“. М.Аlekna diską numeta 69,78 metrus ir tampa varžybų lyderiu prieš lemiamą metimą. Nuostabu!

Paskutiniuoju bandymu A.Gudžius diską numetė 65,40 m ir liko šeštoje vietoje. K.Čehui nepavykus nusviesti disko paskutiniuoju metimu tapo aišku, jog Mykolas Alekna – Europos čempionas.

A atrankos grupėje startavęs 19-metis Mykolas Alekna diską nusviedė 65,48 m ir užėmė antrą vietą savo atrankoje. Už jį geriau metė tik pasaulio čempionas slovėnas Kristjanas Čehas – 69,06 m ir jis užfiksavo geriausią rezultatą visoje atrankoje.

31-erių A. Gudžius B grupės atrankoje pirmuoju bandymu diską nusviedė 66,7 m ir iškart užsitikrino vietą finale.

Pasaulio čempionato prizininkams M.Aleknai ir A.Gudžiui penktadienį kelią ant Europos čempionato pirmosios pakylos gali būti, kad atverti galės tik magiška disko metimo riba – 70 metrų.

71 m 13 cm – tiek JAV mieste Judžine praėjusį mėnesį diską nuskraidino pasaulio čempionu tapęs Kristjanas Čehas. Slovėnas pagerino nuo 2005-ųjų Virgilijui Aleknai priklausiusį šių varžybų rekordą – 70 m 17 cm.

70 metrų yra tapęs savotišku „aukso standartu“, tarsi patvirtinančiu, kad sportininkas priklauso šios rungties elitui.

XIX amžiaus pabaigoje geriausių pasaulio disko metikų tikslas buvo 40 m, o prieš šimtmetį magiška riba tapo 50 m.

Šio amžiaus pradžioje lyderiai pasvajoja apie „barzdotą“ vokiečio Jurgeno Schulto pasaulio rekordą – 74 m 8 cm. Bet kiekvienas disko metikas būna laimingas, jei jo paleistas įrankis nukrinta už 70 m linijos.

Nors šią ribą sportininkai pirmą kartą pasiekė 1976 m., nuo tada diską toliau nei 70 metrų numetė vos 27 atletai.

Elitiniame klube kol kas yra dviejų karjerą baigusių lietuvių olimpinių čempionų pavardės.

Visų laikų pasaulio disko metimo lyderių sąraše antrąją vietą užima V.Alekna, 26-ąją – Romas Ubartas.

Iki didmeistriškos ribos nedaug trūksta abiem šių metų Europos čempionate Miunchene dalyvausiantiems Lietuvos disko metikams. M.Aleknos asmeninis rekordas, kurį 19-metis pasiekė šiemet, yra 69 m 81 cm, o 31 metų A.Gudžiaus – 69 m 59 cm.

Lietuviai į Europos čempionatą atvyko puikių nuotaikų. Šiais metais vykusiame pasaulio čempionate M.Alekna iškovojo sidabro, o A.Gudžius – bronzos medalius.