Apmaudus vilčių žlugimas Europos čempionate: kvalifikacijoje geriausią rezultatą parodžiusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė liko be nieko

Viena iš Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės lyderių 28-erių olimpietė Liveta Jasiūnaitė Europos lengvosios atletikos čempionato ieties metimo rungties finale šeštadienio vakarą siekė įveikti varžoves ir iškovoti mūsų šaliai dar vieną apdovanojimą. Tačiau lietuvė nesugebėjo pakartoti prieš ketverius metus Europos čempionate pasiektą rezultatą – bronzinį metimą. Kvalifikacijoje daugiau nei 61 metrą metusi lietuvė finale nepasiekė ir 60 metrų ir liko tik šeštoje vietoje.

Ieties metimo atstovė Liveta Jasiūnaitė Europos čempionate liko šeštoje vietoje.<br>A.Pliadžio/LLAF nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Aug 20, 2022, 9:00 PM, atnaujinta Aug 22, 2022, 12:27 PM

Tokijo olimpiadoje kovojusi 28-erių L.Jasiūnaitė atrankoje pirmu bandymu ietį numetė 56,12 metro, o antru mėginimu pasiekė geriausią atrankos rezultatą – 61,85 m.

Iš viso finale kovoja 12 sportininkių, tarp kurių yra dvi Latvijos sportininkės ir net trys čekės.

Lietuvė po pirmojo metimo buvo trečia – ji ietį numetė 57,39 m, o antruoju pagerino savo situaciją – rezultatas buvo 58,73 m. Tačiau tuo antruoj metu graikė Elina Tzengko pagerino savo asmeninį rekordą, ietį numetusi 65,81 m ir aiškiai pareiškusi pretenzijas į aukso medalį. Taip pat lietuvę lenkė vengrė Reka Szilagyi ir čekė Barbora Špotakova.

Po antrojo metimo lietuvė buvo ketvirta, o po ne itin sėkmingo trečiojo metimo – 56,53 m Liveta nukrito ir į šeštąją vietą. Mat ją dar aplenkė dar ir jaunoji serbė Adriana Vilagoš ir veteranė Martina Ratej.

Ketvirtu bandymu mūsiškė numetė 58,95 m, tačiau tie metrai neleido pakilti lietuvei aukščiau. Kiti metimai taip pat nebuvo sėkmingi ir Liveta liko šeštoje pozicijoje. Toliausiai lietuvė numetė 58,85 m.

Pirmąją vietą ir Europos čempionės auksą laimėjo graikė E.Tzengko, įrankį nusviedusi 65,81 m. Antrą vietą šeštuoju metimu - 62,01 m iškovojo serbė A.Vilagoš, o trečia buvo veteranė 41-erių B.Špotakova, kuri taip pat šeštuoju metimu pasiekė rezultatą 60,68 m.

L. Jasiūnaitė paskutiniame Europos čempionate 2018 metais Berlyne tapo prizininke – ietį numetusi 61,59 m iškovojo bronzinį apdovanojimą.

Tokijo olimpiados dalyvei ir 7-osios vietos laimėtojai J.Jasiūnaitei priklauso Lietuvos ieties rekordas, kurį ji pasiekė 2019 m. ir jis yra 63,98 m.