Pasaulio sporto savaitė: teniso sensacijos Sinsinatyje, Ukrainos boksininko titulas ir Europos pirmenybių pabaiga

Miunchene paskutiniuosius medalius išsidalino dvylikos sporto šakų Europos pirmenybių dalyviai, Romoje baigėsi Europos vandens sporto šakų pirmenybės, ukrainietis Oleksandras Usykas apgynė pasaulio sunkaus svorio bokso čempiono vardą, kroatas Borna Čoričius ir prancūzė Caroline Garcia iškovojo sensacingas pergales Sinsinačio teniso turnyre, Nyderlanduose pirmuosius kilometrus nuvažiavo „Vuelta a España“ daugiadienių dviračių lenktynių dalyviai, o Anglijos ir Italijos futbolo lygose pirmuosius taškus prarado čempionų vardus ginantys „Manchester City“ ir „Milan“ klubai.

O. Usykas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

2022-08-22 11:09

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 16 d. Miunchene baigėsi Europos dviračių treko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Vokietija (8 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos), Prancūzija (6, 5, 4) ir Italija (3, 5, 3).

Rugpjūčio 17 d. Oklande (Naujoji Zelandija) futbolo Okeanijos Čempionų lygos finale „Auckland City“ nugalėjo Mahinos „Venus“ (Prancūzijos Polinezija) 3:0. Čempionų lygos nugalėtoju „Auckland City“ tapo dešimtąjį kartą per 19 turnyrų.

Rugpjūčio 17 d. Tarptautinė dviratininkų sąjunga (UCI) pranešė, kad panaikino kolumbiečio Nairo Quintanos („Arkea“) rezultatą šių metų „Tour de France“ lenktynėse, kuriose jis užėmė šeštąją vietą, nes dviratininko dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos tramadolio.

Rugpjūčio 17 d. Romoje baigėsi Europos vandens sporto šakų čempionato plaukimo varžybose. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė Italija (13 aukso, 13 sidabro ir 9 bronzos), Vengrija (5, 7, 3) ir Didžioji Britanija (4, 5, 6), komandų įskaitoje – Italija (1190 tšk.), Prancūzija (641) ir Didžioji Britanija (622). Olandė Marrit Steenbergen (4, 1, 2) ir italas Thomasas Cecconas (4, 2, 0) tapo keturių rungčių čempionais.

Rugpjūčio 18 d. Konijoje (Turkija) baigėsi Islamo solidarumo žaidynės, kuriose dalyvavo 4200 sportininkų iš 55 šalių. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Turkija (145 aukso, 107 sidabro ir 89 bronzos).

Rugpjūčio 19 d. Belgrade pasaulio vaikinų (iki 18 m.) vandensvydžio čempionato finale Vengrija nugalėjo Serbiją 16:15 (po baudinių). Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Vengrai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrą kartą per penkis turnyrus.

Rugpjūčio 19 d. Utrechte prasidėjo 77-osios „Vuleta a España“ daugiadienės dviračių lenktynės, kurių nugalėtojo vardą gina slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“). Pirmieji trys etapai buvo surengti Nyderlanduose, po jų bendrojoje įskaitoje pirmauja italas Edoardo Affini, kurio komanda „Jumbo-Visma“ pirmajame etape laimėjo komandines lenktynes.

Rugpjūčio 20 d. Brno (Čekija) Europos vaikinų (iki 18 m.) beisbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Nyderlandus 6:2. Bronzos medalius laimėjo Čekija.

Rugpjūčio 20 d. Skopjėje Europos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio čempionato finale Lietuva nugalėjo Ispaniją 77:68. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Lietuviai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2008 m.).

Rugpjūčio 20 d. Edmontone (Alberta, Kanada) pasaulio vaikinų ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo Suomiją 3:2 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Švedija. Turnyras buvo pradėtas 2021 m. gruodį ir turėjo baigtis 2022 m. sausio pradžioje, bet tuomet buvo sustabdytas keliose komandose nustačius kovido židinius. Kanadiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo 19-ąjį kartą per 46 turnyrus.

Rugpjūčio 20 d. Džidoje (Saudo Arabija) bokso mače dėl pasaulio sunkaus svorio čempiono vardo pagal WBA, IBF, WBO ir IBO versijas ukrainietis Oleksandras Usykas nugalėjo britą Anthony Joshua. 35 metų O.Usykas apgynė 2021 m. rugsėjį iškovotą čempiono vardą. Jis per profesionalo karjerą laimėjo visus 20 mačų. 32 metų A.Joshua laimėjo 24 iš 27 mačų, o du iš trijų pralaimėjimų patyrė kovodamas su O.Usyku.

Rugpjūčio 21 d. Miunchene baigėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Vokietija (7 aukso, 7 sidabro ir 2 bronzos) ir Didžioji Britanija (6, 6, 8).

Rugpjūčio 21 d. Miunchene baigėsi Europos vyrų gimnastikos čempionatas. Daugiakovės nugalėtoju tapo britas Joe Fraseris, komandų įskaitoje nugalėjo Didžioji Britanija. Daugiausiai medalių iškovojo Didžioji Britanija (4 aukso ir 3 bronzos).

Rugpjūčio 21 d. Miunchene baigėsi Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Vengrija (9 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos) ir Vokietija (8, 3, 5).

Rugpjūčio 21 d. Romoje baigėsi Europos vandens sporto šakų čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Italija (24 aukso, 24 sidabro ir 19 bronzos).

Rugpjūčio 21 d. Miunchene Europos stalo teniso čempionato vyrų finale vokietis Dangas Qiu nugalėjo slovėną Darko Jogičių. Moterų finale austrė Sofia Polcanova nugalėjo vokietę Niną Mittelham. Ir D.Qiu, ir S.Polcanova žemyno vienetų čempionais tapo pirmą kartą.

Rugpjūčio 21 d. Miunchene Europos paplūdimio tinklinio čempionato vyrų finale švedai Davidas Ahmanas ir Jonatanas Hellvigas nugalėjo čekus Ondrejų Perušičių ir Davidą Schweinerį. Moterų finale latvės Anastasija Kravčenoka ir Tina Graudina nugalėjo šveicares Tanją Huberli ir Niną Brunner. D.Ahmanas ir J.Hellvigas žemyno čempionais tapo pirmą kartą, A.Kravčenoka ir T.Graudina – antrą kartą.

Rugpjūčio 21 d. Hamburgo „Cyclassics“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo austras Marco Halleris („Bora“), antrąją vietą užėmė belgas Woutas Van Aertas („Jumbo-Visma“), trečiąją – Quintenas Hermansas („Intermarche“). 31-erių M.Halleris iškovojo pirmąją pergalę Pasaulio turo lenktynėse.

Rugpjūčio 21 d. Ipro ralio (Belgija) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Hyunday“), antrąją vietą užėmė britas Elfynas Evansas („Toyota“), trečiąją – suomis Esepekka Lappi („Toyota“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po devynių etapų pirmauja suomis Kalle Rovenpera („Toyota“, 203 tšk.), O.Tanakas (131) ir E.Evansas (116). Iki sezono pabaigos liko keturi etapai.

Rugpjūčio 21 d. Špylberge (Štirija, Austrija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“), trečiąją – australas Jackas Milleris („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje po 13 etapų pirmauja F.Quartararo (200 tšk.), ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 168) ir F.Bagnaia (156).

Rugpjūčio 21 d. Sofijoje baigėsi pasaulio jaunių (iki 20 m.) imtynių čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Japonija (9 aukso, 1 sidabro, 5 bronzos).

Rugpjūčio 21 d. Teniso Sinsinačio „Masters“ turnyro (Ohajas, JAV; „ATP 1000“) vyrų finale kroatas Borna Čoričius nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 7:6, 6:2. ATP reitinge 152-ąją vietą užimantis 25-erių B.Čoričius iškovojo trečiąjį titulą karjeroje (pirmąjį – nuo 2018 m.) ir pirmą kartą laimėjo „Masters“ rango turnyrą. Moterų Sinsinačio turnyro („WTA 1000“) finale prancūzė Caroline Garcia nugalėjo čekę Petrą Kvitovą 6:2, 6:4. 28-erių C.Garcia iškovojo dešimtąjį titulą, tarp jų – trečiąjį „WTA 1000“ rango turnyruose.

Europos futbolo lygos

Rugpjūčio 19–21 d. Anglijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis „Manchester City“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Newcastle United“ 3:3. Vienvaldžiu lyderiu tapo Londono „Arsenal“, išvykoje nugalėjęs „Bournemouth“ 3:0. Po 3 turų pirmauja „Arsenal“ (9 tšk.), „Manchester City“, „Leeds United“, Londono „Tottenham Hotspur“ ir „Brighton“ (po 7).

Vokietijos lygos vienvaldžiu lyderiu tapo Miuncheno „Bayern“, išvykoje nugalėjęs „Bochum“ 7:0. čempiono vardą ginantis „Bayern“ per trejas rungtynes įmušė 15 įvarčių. Pirmuosius taškus prarado Dortmundo „Borussia“, namie pralaimėjusi Brėmeno „Werder“ 2:3. Berlyno „Union“ nugalėjo „Leipzig“ 2:1. Po 3 turų pirmauja „Bayern“ (9 tšk.), Mionchengladbacho „Borussia“, „Union“ ir „Mainz“ (po 7).

Italijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis „Milan“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Bergamo „Atalanta“ 1:1. Per du turus po dvi pergales iškovojo „Napoli“ ir Milano „Inter“ (kelios komandos žaidė tik vienerias rungtynes).

Ispanijos lygoje per du turus po dvi pergales iškovojo „Villarreal“, Madrido „Real“, Sevilijos „Real Betis“ ir Pamplonos „Osasuna“. Pirmuosius taškus prarado Madrido „Atletico“, namie pralaimėjęs „Villarreal“ 0:2.

Prancūzijos lygoje Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Lille“ 7:1. čempiono vardą ginantis PSG per trejas rungtynes įmušė 17 įvarčių ir yra vienvaldis lyderis (9 tšk.).

Portugalijos lygoje čempiono vardą ginantis „Porto“ namie nugalėjo vicečempioną Lisabonos „Sporting“ 3:0. Po 3 turų pirmauja „Porto“ (9 tšk.) ir Bragos „Sporting“ (7). 6 taškus turinti Lisabonos „Benfica“ žaidė tik 2 rungtynes.

Škotijos lygoje pirmuosius taškus prarado Glazgo „Rangers“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Edinburgo „Hibernian“ 2:2. Čempiono vardą ginantis Glazgo „Celtic“ namie nugalėjo Edinburgo „Hearts“ 2:0. Po 4 turų pirmauja „Celtic“ (12 tšk.), „Rangers“ (10), „Motherwell“ (9) ir „Hearts“ (7).