Lietuvių medaliai Miunchene džiugino, tačiau bendroje klasifikacijoje mūsų šalis nepakilo aukštai Europoje – 21-oje pozicijoje

Lietuvos sporto vasara baigiasi skambiai – praėjusią savaitę mūsų šalies atletai vieną po kito krovė medalius į šalies taupyklę, tad rinkti Metų geriausius tikrai bus iš ko.

Mykolas Alekna.<br>A.Pliadžio/LLAF nuotr.
 Mykolas Alekna.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Henrikas Žustautas.<br>LBKIF nuotr.
 Robertas Tvorogalas.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Miunchene vykusių čempionatų medalių lentelė.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 23, 2022, 9:47 AM, atnaujinta Aug 23, 2022, 10:01 AM

Trečiame pagal dydį Vokietijos mieste Miunchene per dešimt dienų įvyko net devynių sporto šakų Senojo žemyno čempionatai, tad varžybas galima vadinti mažąja Europos olimpiada.

Visi sportininkai gavo vienodus trikampius medalius.

Skambiausiu akordu Lietuvai tapo 19-mečio Mykolo Aleknos auksas disko metimo sektoriuje, kur jis triumfavo penktuoju bandymu pagerindamas Europos čempionatų rekordą (69 m 78 cm).

Pasaulio čempionate šiemet antras likęs jaunasis talentas taip atsirevanšavo planetos čempionui slovėnui Kristjanui Čehui.

Tokį patį Europos čempiono medalį iškovojęs 28-erių kanojininkas Henrikas Žustautas triumfavo 200 m sprinto rungtyje, o su Vadimu Korobovu iškovojo sidabrą to paties nuotolio dviviečių varžybose.

Baidarių ir kanojų irklavimo čempionate dar dvi baidarininkų įgulos sugriebė bronzą.

Dar vieną sidabro medalį Miunchene pelnė gimnastas Robertas Tvorogalas, kuris buvo antras pratimuose ant skersinio.

Iš viso Miunchene apdovanojimų pelnė 37 šalių atstovai, o kitose sporto šakose neblizgėję lietuviai bendroje medalių lentelėje nepakilo itin aukštai – liko kuklioje 21-oje vietoje.

Čia neįskaičiuoti Romoje vykusio plaukimo čempionato rezultatai.

Medaliai Miunchene

Miunchene vyko devynių sporto šakų Europos čempionatai – lengvosios atletikos, paplūdimio tinklinio, baidarių ir kanojų irklavimo, dviračių sporto, gimnastikos, irklavimo, laipiojimo sporto, stalo teniso ir triatlono.

Sėkmingiausiai juose pasirodė po 60 medalių iškovojusios Vokietija (26 aukso, 20 sidabro, 14 bronzos) ir Didžioji Britanija (24, 19, 17). Po jų liko Italija (14, 18, 19), Prancūzija (11, 17, 22), Vengrija (11, 7, 5), Ispanija (9, 11, 12). Rusijai ir Baltarusijai nebuvo leista dalyvauti varžybose dėl agresijos prieš Ukrainą. Iš viso medalius pelnė 37 šalių atstovai.

Lietuva (2, 2, 3) užėmė 21-ąją vietą, Latvija (1, 1, 0) pasidalino 28–29 vietomis, o Estija (0, 0, 1) dalinosi 35–37 pozicijomis.

Be M.Aleknos aukso lengvosios atletikos čempionate, Lietuvai medalius dar pelnė gimnastikos, baidarių ir kanojų irklavimo bei irklavimo atstovai.

Henrikas Žustautas tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionu laimėjęs neolimpinės 200 m vienviečių kanojų rungties varžybas. Jis su Vadimu Korobovu iškovojo sidabro medalius 200 metrų dviviečių kanojų varžybose, Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas iškovojo bronzos medalius 500 metrų dviviečių baidarių varžybose, o Artūras Seja ir Ignas Navakauskas iškovojo bronzos medalius 200 metrų dviviečių baidarių rungtyje. Robertas Tvorogalas iškovojo Europos gimnastikos čempionato sidabro medalį užėmęs antrąją vietą pratimuose ant skersinio, o kiek anksčiau bronzą laimėjo porinė irklavimo dvivietė – Armandas Kelmelis ir Dovydas Nemeravičius.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) praėjusią savaitę iškovotus medalius vertina pagal jų olimpinę vertę.

Jų skaičiavimais, penkių sporto šakų olimpinėse rungtyse lietuviai iškovojo 7 medalius. Tokiais laikomi M.Aleknos (disko metimas, auksas), R.Tvorogalo (gimnastika, sidabras), Andriaus Šidlausko (plaukimo 100 m krūtine bronza), Rūtos Meilutytės (plaukimo 100 m krūtine bronza), Kotrynos Teterevkovos (plaukimo 200 m krūtine bronza), M.Maldonio ir A.Olijniko (baidarių dvivietės 500 m bronza) bei A.Kelmelio ir D.Nemeravičiaus (irklavimo porinės dvivietės bronza) medaliai.

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?