Lietuvos švieslentė: įtikinama A lygos lyderių pergalė ir paskutinių sekundžių dramos Kėdainiuose bei Kaune

Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ užtikrintai įrodė pranašumą prieš artimiausią persekiotoją Kauno rajono „Hegelmann“. Daug įdomiau savaitgalį buvo per pirmosios lygos rungtynes Kėdainiuose ir Kaune vykusį Baltijos regbio lygos mačą.

Vilniečiai tolsta nuo konkurentų A lygoje.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Aug 28, 2022, 11:32 PM

Futbolas

A lyga. 26 turas

Gargždų „Banga“ – Vilniaus „Riteriai“ 0:1. D.Miličevičius 27. 700 žiūrovų.

„Jonava“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:2. K.Mbombo 7, 37. 150 žiūrovų.

„Panevėžys“ – Telšių „Džiugas“ 3:2. N.Milevas 13, 38, A.Bašičius 90+ / A.Ferreira 69, N.Mbo 70. 600 žiūrovų.

„Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 0:3. A.Fase 41, N.Valskis 55, S.Sincere 82.

Kauno „Hegelmann“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:4. L.Sajčičius 20 / I.Tatomirovičius 35, M.Oyewusi 38, M.Miličkovičius 45+, F.Ourega 72.

Lentelė: Vilniaus „Žalgiris“ – 53****, „Hegelmann“ – 48, „Panevėžys“ – 45***, „Sūduva“ – 42**, „Riteriai“ – 41, Kauno „Žalgiris“ – 37**, „Šiauliai“ – 34, „Banga“ – 21, „Džiugas“ – 15, „Jonava“ – 2*. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių.

Rezultatyviausi žaidėjai: K.Mbombo („Sūduva“) ir R.Oliveira (V. „Žalgiris“) – po 11, V.Armanavičius („Hegelmann“) – 10, R.Filipavičius („Riteriai“), O.Ščebetunas („Šiauliai“) ir A.Smithas („Panevėžys“) – po 8.

Svarbiausias turo įvykis buvo Kaune lygos lyderių rungtynės. Jose pirmieji įvartį įmušė „Hegelmann“ futbolininkai, tačiau čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje atsakė trimis taikliais smūgiais, po pertraukos pridėjo dar vieną įvartį ir įtikinamai nugalėjo.

Pirma lyga

20 turas. Kėdainių „Nevėžis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 2:2. J.Mohilis 54, 90+ / C.Odutayo 13, M.Velyvis 90+.

„Marijampolė City“ – Vilniaus „Riteriai B“ 2:1, „Garliava“ – Vilniaus BFA 0:3, Kauno NFA – Panevėžio „Ekranas“ 2:0, Vilniaus „Žalgiris B“ – Mažeikių „Atmosfera“ 4:4, Alytaus „Dainava“ – Kretingos „Minija“ 5:1, „Panevėžys B“ – Plungės „Babrungas“ 3:2.

„Šiauliai B“ – Gargždų „Banga B“ žais pirmadienį.

Lentelė: „Dainava“ – 46, „Nevėžis“ – 40*, „Neptūnas“ – 38, „Marijampolė City“ – 37, NFA – 35*, „Babrungas“ – 29*, BFA – 26*, „Ekranas“ – 25*, „Šiauliai B“ – 22**, „Riteriai B“ – 22*, „Žalgiris B“ – 22*, „Atmosfera“ – 20, „Panevėžys B“ – 17*, „Garliava“ – 16, „Minija“ – 16, „Banga B“ – 12**. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių. „Ekranui“ prieš sezoną skirta 3 taškų bauda.

Penktadienį pirmojoje lygoje susitiko dėl kelialapių į A lygą kovojantys „Nevėžis“ ir „Neptūnas“. Jų dramatiška dvikova baigėsi lygiosiomis.

Antrajame kėlinyje komandoms sužaidus 45 minutes rezultatas buvo 1:1, tačiau įdomiausi įvykiai dar tik prasidėjo. Per teisėjo pridėtą laiką namie žaidę kėdainiečiai išsiveržė į priekį, bet svečiai iš Klaipėdos spėjo išlyginti rezultatą.

Antrąją vietą užimantis „Nevėžis“ išsaugojo dviejų taškų persvarą prieš „Neptūną“. Be to, Kėdainių komanda žaidė mažiau rungtynių.

Kelialapius į A lygą iškovos dvi geriausios pirmosios lygos komandos.

Moterų A lyga

13 turas. Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Hegelmann“ 1:3, Gargždų „Banga“ – Šiaulių „Gintra“ 0:5, „Vilnius“ – Joniškio „Saned“ 3:0.

Lentelė: „Gintra“ – 31**, „Žalgiris“ – 23*, „Vilnius“ – 23, „Hegelmann“ – 14*, „Saned“ – 14, „Banga“ – 0. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių.

„Žalgirio“ bei „Hegelmann“ komandų rungtynės sekmadienį vyko ir moterų lygoje. Pergalę netikėtai pasiekė gerokai žemesnę vietą užimančios kaunietės. Tiesa, net ir šie trys taškai tikriausiai nepadės „Hegelmann“ futbolininkėms grįžti į kovą dėl medalių.

Regbis

Baltijos lyga

4 turas. Šiaulių „Baltrex“ – Rygos „Livonia“ 53:29, Kauno „Ąžuolas“ – Šiaulių „Vairas“ 18:17, Vilniaus „Geležinis vilkas“ – Rygos „Miesnieki“ 8:11, „Šiauliai“ – Vilniaus VRA 19:15.

Iki tol nepralaimėjusių „Ąžuolo“ ir „Vairo“ rungtynės vyko labai atkakliai ir permainingai. Kauno regbininkai ilgai vijosi svečius, bet paskutinėmis minutėmis pelnė 7 taškus ir persvėrė rezultatą.

Baltijos lygoje pirmauja po keturias pergales iškovoję „Baltrex“ ir „Ąžuolas“. „Vairas“ laimėjo tris kartus, „Miesnieki“ – du, „Livonia“, „Geležinis vilkas“ ir „Šiauliai“. Nė karto nelaimėjo VRA komanda.

Krepšinis

Ikisezoninės rungtynės

Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 78:70. M.Fosteris 20, J.Williamsas 16, G.Radzevičius 14 / R.Malmanis 14, O.Pleikys 13.

„Gargždai“ – Kauno „Žalgiris-2“ 87:81. G.Staniulis 16, Š.Beniušis 13 / A.Gavaliugovas 15.

Rankinis

Turnyras Alytuje

Galutinė lentelė: Kauno „Granitas“ – 10, Alytaus „Varsa“ – 8, Klaipėdos „Dragūnas“ – 6, „Vilnius“ – 4, Vilniaus „Šviesa“ – 2, „Tapa“ – 0.

Alytuje vykusiame ikisezoniniame turnyre dalyvavo šešios komandos. Su penkiomis Lietuvos ekipomis varžėsi „Tapa“ iš Estijos.

Pagrindinis prizas antrus metus iš eilės iškeliavo į Kauną. Jį išsivežė visas penkerias rungtynes laimėjęs „Granitas“.