Pasaulio sporto savaitė: Ispanijos futbolininkių triumfas, „Formulės 1“ sugrįžimas ir kova dėl pasaulio pirmenybių medalių

Ispanijos jaunosios futbolininkės pasipuošė pasaulio pirmenybių aukso medaliais, danas Viktoras Axelsenas ir japonė Akane Yamaguchi tapo stipriausiais pasaulio badmintonininkais, olandas Maxas Verstappenas laimėjo po vasaros atostogų grįžusių „Formulės 1“ lenktynių etapą, o geriausios moterų ledo ritulio ir vyrų tinklinio komandos pradėjo kovą dėl pasaulio pirmenybių apdovanojimų.

Jaunosios Ispanijos futbolininkės tapo pasaulio čempionėmis.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 29, 2022, 11:05 AM, atnaujinta Aug 29, 2022, 11:15 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 25 d. Stambule apdovanoti 2021–2022 m. sezono UEFA geriausio futbolininko rinkimų laureatai. Geriausiu futbolininku išrinktas prancūzas Karimas Benzema (Madrido „Real“), antrąją vietą rinkimuose užėmė belgas Kevinas De Bruyne („Manchester City“), trečiąją – belgas Thibaut Courtois (Madrido „Real“). Geriausiu treneriu išrinktas italas Carlo Ancelotti (Madrido „Real“), geriausia futbolininke – ispanė Alexia Putellas („Barcelona“), geriausia moterų trenere – olandė Sarina Wiegman (Anglijos rinktinė).

Rugpjūčio 26 d. Lozanoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekė norvegas Jakobas Ingebrigtsenas (1500 m). 100 m bėgimo varžybas laimėjo amerikietė Aleiai Hobbs (ji tapo pirmąja JAV bėgike, šį sezoną laimėjusia šios rungties varžybas, ir nutraukė Jamaikos bėgikių penkių pergalių seriją). Švedas Armandas Duplantis (šuolis su kartimi) šį sezoną laimėjo šeštąjį Deimantinės lygos etapą, puertorikietė Jasmine Camacho-Quinn (100 m su barjerais) – penktąjį.

Rugpjūčio 26 d. Lenkijoje ir Slovėnijoje prasidėjo 20-asis pasaulio vyrų tinklinio čempionatas. Jame dalyvauja 24 komandos. Atidarymo rungtynėse čempionės vardą ginanti Lenkija nugalėjo Bulgariją 3:0.

Rugpjūčio 26 d. Danijoje prasidėjo pasaulio moterų ledo ritulio čempionatas. Jame dalyvauja 10 komandų, čempionės vardą gina Kanada.

Rugpjūčio 27 d. Larisoje (Graikija) pasaulio merginų ir vaikinų (iki 16 m.) vandensvydžio čempionėmis tapo Vengrijos rinktinės. Merginų finale Vengrija nugalėjo Graikiją 10:6. Vaikinų finale Vengrija nugalėjo Graikiją 11:10. Bronzos medalius laimėjo Ispanijos merginos ir Serbijos vaikinai. Šios amžiaus grupės pasaulio čempionatas surengtas pirmą kartą.

Rugpjūčio 27 d. Matusinjuše (Portugalija) Europos merginų (iki 16 m.) krepšinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Ispaniją 65:61. Bronzos medalius laimėjo Kroatija. Prancūzės ketvirtą kartą tapo šios amžiaus grupės čempionėmis. Ispanijos rinktinės per visus aštuonis 2022 m. vykusius jaunimo turnyrus (merginų ir vaikinų Europos bei pasaulio čempionatus) iškovojo medalius.

Rugpjūčio 27 d. Tel Avive baigėsi pasaulio jaunių dviračių treko čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Vokietija (4 aukso, 3 sidabro, 5 bronzos).

Rugpjūčio 28 d. „Bretagne Classic – Ouest France“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Woutas Van Aertas („Jumbo-Visma“).

Rugpjūčio 28 d. „Deutschland Tour“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo britas Adamas Yatesas („Ineos“).

Rugpjūčio 28 d. „Vuelta a España“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po pirmosios savaitės pirmauja belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“). Nuo jo 1 min. 12 sek. atsilieka ispanas Enricas Masas („Movistar“), 1 min. 52 sek. – čempiono vardą ginantis slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Rugpjūčio 28 d. San Chosė (Kosta Rika) pasaulio merginų (iki 20 m.) futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Japoniją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Brazilija. Ispanės pirmą kartą tapo šios amžiaus grupės čempionėmis.

Rugpjūčio 28 d. Hermosilijuje (Meksika) moterų tinklinio Amerikos taurės finale čempionės vardą gynusi Dominikonų Respublika nugalėjo Kolumbiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo JAV. Dominikonų Respublika turnyro nugalėtoja tapo šeštąjį kartą.

Rugpjūčio 28 d. Teherane Azijos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio čempionato finale Korėja nugalėjo Japoniją 77:73. Bronzos medalius laimėjo Kinija. Visi trys prizininkai ir Libanas iškovojo kelialapius į pasaulio vaikinų (iki 19 m.) čempionatą. Korėjiečiai šios amžiaus grupės žemyno čempionais tapo ketvirtąjį kartą.

Rugpjūčio 28 d. Tokijuje baigėsi pasaulio badmintono čempionatas. Vienetų čempionais tapo danas Viktoras Axelsenas (antrą kartą, pirmą – 2017 m.) ir japonė Akane Yamaguchi (antrą kartą paeiliui). Daugiausiai medalių iškovojo Kinija (2 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos).

Rugpjūčio 28 d. Gete (Prancūzija) baigėsi pasaulio kalnų dviračių čempionatas. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė Prancūzija (5 aukso, 4 sidabro, 3 bronzos) ir Šveicarija (4 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos).

Rugpjūčio 28 d. Spa (Belgija) „Formulės 1“ čempionato Belgijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje po 14 etapų pirmauja M.Verstappenas (284 tšk.), S.Perezas (191) ir monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 186). Iki sezono pabaigos liko aštuoni etapai.

Rugpjūčio 28 d. Teniso turnyro Vinstone-Saleme (Šiaurės Karolina, JAV; „ATP 250“) nugalėtoju tapo prancūzas Adrianas Mannarino (antrasis titulas karjeroje), turnyro Klivlande („WTA 250“) – rusė Liudmila Samsonova (trečiasis titulas), turnyro Granbyje (Kvebekas, Kanada; „WTA 250“) – rusė Darija Kasatkina (šeštasis titulas).

Nacionalinės futbolo lygos

Rugpjūčio 22 d.

Anglijos lygoje „Manchester United“ namie nugalėjo „Liverpool“ 2:1. „Liverpool“ per tris turus neiškovojo nė vienos pergalės.

Italijos lygoje Genujos „Sampdoria“ ir Turino „Juventus“ sužaidė lygiosiomis 0:0. „Juventus“ prarado pirmuosius taškus.

Rugpjūčio 26–28 d.

Vokietijos lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Čempiono vardą ginantis ir iki tol visas trejas rungtynes laimėjęs Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis su Mionchengladbacho „Borussia“ 1:1. Lyderius pavijo Berlyno „Union“, išvykoje nugalėjęs Gelzenkircheno „Schalke“ 6:1. Po 4 turų pirmauja „Bayern“, „Union“ (po 10 tšk.), „Freiburg“, „Hoffenheim“ ir Dortmundo „Borussia“ (po 9).

Anglijos lygoje lyderis Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Fullham“ 2:1, čempiono vardą ginantis „Manchester City“ – Londono „Crystal Palace“ 4:2, iki tol nė vienos pergalės nepasiekęs „Liverpool“ – „Bornemouth“ 9:0. Po 4 turų pirmauja „Arsenal“ (12), „Manchester City“, Londono „Tottenhem Hotspur“ ir „Brighton“ (po 10).

Italijos lygoje pirmuosius taškus prarado Milano „Inter“, išvykoje pralaimėjęs Romos „Lazio“ 1:3, ir „Napoli“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Florencijos „Fiorentina“ 0:0. Turino „Juventus“ ir „Roma“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 3 turų pirmauja šešios komandos, surinkusios po 7 taškus: „Napoli“, „Milan“, „Lazio“, Bergamo „Atalanta“, „Torino“ ir „Roma“.

Ispanijos lygoje Madrido „Real“ išvykoje nugalėjo Barselonos „Espanyol“ 3:1, Sevilijos „Real Betis“ namie – Pamplonos „Osasuna“ 1:0. Po 3 turų pirmauja Madrido „Real“, „Real Betis“ (po 9), „Barcelona“, „Villarreal“ (po 7), „Osasuna“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 6).

Prancūzijos lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Čempiono vardą ginantis ir iki tol visas rungtynes laimėjęs Paryžiaus PSG namie sužaidė lygiosiomis su „Monaco“ 1:1. Po 4 turų pirmauja PSG, „Marseille“ ir „Lens“ (po 10).

Portugalijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis „Porto“, išvykoje pralaimėjęs Vila du Kondės „Rio Ave“ 1:3. Vienintelė taškų nepraradusi komanda Lisabonos „Benfica“ išvykoje nugalėjo Porto „Boavista“ 3:0. Po 4 turų pirmauja Bragos „Sporting“ (10), „Benfica“ (9, žaidė 3 rungt.), „Porto“ ir „Portimonense“ (po 9).