Stipriausia istorijoje Lietuvos vyrų golfo rinktinė startuoja pasaulio čempionate

Paryžiuje (Prancūzija) pasibaigus pasaulio komandiniam moterų mėgėjų golfo čempionatui, jų vietas užima vyrai. Tuose pačiuose – olimpiniame „Le Golf National“ bei privačiame „Saint Nom de Breteche“ – golfo laukuose trečiadienį prasidės pasaulio vyrų komandinis mėgėjų golfo čempionatas „Eisenhower Trophy“.

Net 72 šalys užsiregistravo šiam turnyrui, kuriame varžysis ir Lietuvos rinktinė.<br>LGF nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 30, 2022, 3:10 PM

Šiame turnyre dalyvaus beveik visi geriausi pasaulio golfo mėgėjai. Iš pasaulio (WAGR) reitingo dešimtuko net aštuonis bus galima išvysti Paryžiuje.

Suomio Ario Savolaineno treniruojamą Lietuvos rinktinę sudaro kapitonas Gediminas Mackelis bei trys žaidėjai – Giedrius Mackelis (WAGR – 672), Deivydas Ražinskas ir Paulius Malcius.

Visų jų meistriškumo įvertis (handicap‘as) yra pliusinis. To dar nėra buvę Lietuvos rinktinės istorijoje.

15-metis G. Mackelis dvejus metus iš eilės nugalėjo Lietuvos golfo ture bei Lietuvos čempionate. 2021 metais jis užėmė antrą vietą su profesionalais vykusiame PGA Lenkijos čempionate, kur nusileido tik olimpiečiui lenkui Adrienui Meronkui. Lietuvis taip pat tapo Prancūzijos 14-mečių pirmenybių vicečempionu. Šiais metais G. Mackelis triumfavo atviruosiuose Lietuvos bei Latvijos golfo čempionatuose.

D. Ražinskas studijuoja ir žaidžia golfą Didžiojoje Britanijoje. 2021 metais jis užėmė ketvirtąją vietą „Portuguese Boys Intercollegiate“ varžybose Portugalijoje, o šiemet tapo Maltos čempionu bei buvo penktas atvirosiose Estijos pirmenybėse.

Turbūt daugeliui mažiausiai žinomas Lietuvos rinktinės narys – P. Malcius. Tai JAV gimęs ir ten golfo aukštumų siekiantis lietuvis. Jo tėvai į JAV išvyko 1996 metais. Golfą P. Malcius pradėjo lankyti būdamas devynerių. Jis du kartus pateko į PGA jaunimo Nacionalinį čempionatą. Taip pat jis laimėjo keletą turnyrų, kuriuos organizuoja Ilinojaus jaunimo golfo asociacija, vidurio Amerikos jaunimo golfo asociacija bei Amerikos jaunimo golfo asociacija. Šiemet P. Malcius užėmė antrąją vietą atrankoje į Ilinojaus mėgėjų golfo čempionatą. Šiais metais jis įstojo į Pensilvanijos universitetą, kur mokslus derins su golfu.

Lietuvos komandos treneris A. Savolainenas šią savaitę galėjo išanalizuoti golfo laukus, nes keletą dienų praleido su nacionaline moterų ekipa. Pirmadienį Lietuvos žaidėjai treniravosi „Saint Nom de Breteche“ golfo lauke, antradienį – „Le Golf National“.

„Vaikinai žaidžia tikrai neblogai. Tikiuosi ir viliuosi, kad jie turės gerą turnyrą. Visi vaikinai puikiai sutaria ir stipriai vienas kitą palaiko. Turime puikią komandinę dvasią. Išsikėlėme tikslą patekti į kitų metų pasaulio čempionatą Dubajuje“, – teigė A. Savolainenas.

Užsibrėžtas tikslas – gana ambicingas. Kelialapiai į kitų metų pirmenybes atiteks tik 36 rinktinėms. Visgi ambicingi lietuviai yra pasiryžę atiduoti visas jėgas ir kuo labiau garsinti savo šalį.

Pasaulio komandinis vyrų mėgėjų golfo čempionatas baigsis rugsėjo 3 dieną.

Praėjusiame pasaulio komandiniame golfo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 66-ąją vietą.