Lietuvos triatlono taures iškovojo T. Burbulis ir V. Kalvelytė

Šeštadienį Druskininkuose surengtas paskutinis – septintasis – Lietuvos triatlono taurės (LTT) etapas, po kurio paaiškėjo viso sezono laureatai.

Lietuvos triatlono taures iškovojo T. Burbulis ir V. Kalvelytė<br> R. Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Sep 4, 2022, 11:56 AM

Gražiausiose Druskininkų vietose bei Vijūnėlės tvenkinyje vykusiose varžybose, olimpinėje distancijoje triumfavo Tomas Burbulis (Trakų triatlono būrelis). Jis finišavo per 1 val. 58 min. 4,2 sek.

„Gerai sekėsi plaukti, anksti „pasigavau“ gero plaukiko kojas, todėl pavyko pasirodyti tikrai gerai. Pirmam tranzite dėjausi pirštines ir praradau nemažai laiko, bet gal ir nebuvo taip šalta. Su dviračiais sekėsi neblogai, bet buvo situacijų, kai turėjau pristabdyti. Pati trasa tai labai gera ir greita. Bėgimo trasa tradiciškai čia man patinka“, – sakė T.Burbulis.

Dėl pakankamai laimėtų etapų prieš tai, T.Burbulis jau žinojo, kad bet kokiu atveju, taps bendrosios įskaitos čempionu.

„Sezonas džiugina, laimėti Lietuvos triatlono taurė, vidutinio nuotolio Lietuvos čempionatas. Kol kas forma esu patenkintas, liko dar porą savaičių ją išlaikyti“, – pridūrė T.Burbulis, besiruošiantis „Iron Man“ varžyboms Italijoje.

Antras Druskininkuose finišavo jo komandos draugas Marijus Butrimavičius (1:58.16,8). Jis finišavo kartu su T.Burbuliu, bet oficialus laikas buvo prastesnis. Trečias liko Povilas Strazdas (BTT, 2:00.53,5).

T.Burbulis triumfavo ir bendroje Lietuvos triatlono taurės įskaitoje, kurioje buvo skaičiuojami keturių geriausių etapų rezultatai. Jis surinko 4025 taškus.

Antrąją vietą užėmė M.Butrimavičius (3966 tšk.), trečiąją – Gediminas Pajėda (3947 tšk.).

Praėjusiais metais T.Burbulis buvo nugalėjęs sprinto distancijos absoliučioje įskaitoje.

Tarp moterų Druskininkų greičiausia buvo Gabrielė Garbauskaitė (BTT) – 2 val. 24 min. 51,2 sek.

„Plaukimas sekėsi visai neblogai, tai tarp ratų reikėjo išlipti ir vėl plaukti, todėl antrasis ratas buvo sunkesnis. Dviratis mynėsi gerai, tik dėl šlapių kojų ir vėjo labai nušalo pirštai. Na, o bėgimas buvo sunkus, šiemet man sunkai bėgasi“, – sakė G.Garbauskaitė.

Antrąją vietą užėmė Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas, 2:26.23,9). Net tris etapus šiame sezone laimėjusi V. Kalvelytė tapo viso sezono Lietuvos triatlono taurės čempione. Jos sąskaitoje – 4014 taškų.

Antrąją vietą užėmė Eglė Ragaišytė (3778 tšk.), trečiąją – Rūta Cimarmanaitė (3765 tšk.).

Beje, praėjusiais metais bendroje LTT įskaitoje V.Kalvelytė buvo trečia.

Druskininkuose atkaklios kovos vyko ir kitose rungtyse. Olimpinės distancijos estafetėje nugalėjo Raimondas Gincas, Mantas Vareika ir Monika Naskauskė (2 val. 8 min. 34,3 sek.).

Sprinto distancijoje nugalėjo Džiugas Karklelis (1:05.08,4), aplenkęs Gediminą Linkų (1:07.31,6) ir Modestą Mažeiką (1:07.39,8).

Moterų prizininkėmis tapo Inga Paplauskė (1:10.58,2), Unė Narkūnaitė (1:14.14,6) ir Orinta Mauraitė (1:17.14,7).

„Open-Pro“ grupės nugalėtojais tapo Zigmas Reisas bei Ūla Sijavičiūtė.

Paprasčiausioje ir trumpiausioje „Tri-Fun“ rungtyje triumfavo Deividas Kazlauskas ir Lina Vasiljevienė. Taip pat Druskininkuose varžėsi ir vaikai. Čia pirmąsias vietas užėmė net berniukus aplenkusios Saulė Kiaušas ir Saulė Rimkevičiūtė. Trečias finišavo Paulius Balčiūnas.