Pasaulio sporto savaitė: S. Williams atsisveikinimas ir Kanados ledo ritulininkių pergalė

Teniso legenda Serena Williams sužaidė paskutinį karjeros mačą, iš JAV teniso čempionato iškrito nugalėtojo vardą gynęs rusas Danijilas Medvedevas, olandas Maxas Verstappenas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ lenktynių etapą, o Kanados ledo ritulininkės vėl tapo pasaulio čempionėmis.

S. Williams<br>AP/Scanpix nuotr.

Sep 5, 2022, 1:41 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:06 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 29 d. Pasige (Filipinai) moterų tinklinio Azijos taurės finale Japonija nugalėjo čempionės vardą gynusią Kiniją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Tailandas. Japonės pirmą kartą iškovojo Azijos taurę.

Rugpjūčio 29 d. Niujorke prasidėjo JAV atvirasis teniso čempionatas. Rugpjūčio 30 d. pirmajame rate čempionės vardą gynusi britė Emma Raducanu pralaimėjo prancūzei Alize Cornet 3:6, 3:6. Tą pačią dieną iškrito buvusios JAV čempionato nugalėtojos amerikietė Venus Williams ir japonė Naomi Osaka bei šių metų Vimbldono čempionato nugalėtoja kazachstanietė Jelena Rybakina.

Rugsėjo 2 d. JAV atvirojo teniso čempionato trečiajame rate amerikietė Serena Williams pralaimėjo australei Ajlai Tomljanovič 7:5, 6:7, 6:1. Buvusi ilgametė pirmoji pasaulio raketė, 23 Didžiojo kirčio turnyrus laimėjusi 41-erių S.Williams šiais metais paskelbė, kad JAV čempionatas bus paskutinis turnyras jos profesionalės karjeroje.

Rugsėjo 2 d. Briuselyje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Jacobas Kropas iš Kenijos (5000 m) ir amerikietė Kara Winger (ietis). Moterų 100 m bėgimo varžybas laimėjo jamaikietė Shericka Jackson. Šeštąją pergalę šį sezoną iškovojo brazilas Alisonas dos Santosas (400 m su barjerais) ir puertorikietė Jasmine Camacho-Quinn (100 m su barjerais), ketvirtąją – amerikietis Joe Kovacsas (rutulys) ir ukrainietė Jaroslava Mahučich (aukštis).

Rugsėjo 4 d. Herninge (Danija) pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo JAV 2:1. Bronzos medalius laimėjo Čekija. Kanadietės pasaulio čempionėmis tapo 12-ąjį kartą per 21 turnyrą (kitus 9 kartus nugalėjo JAV). Dvi Šiaurės Amerikos komandos finale susitiko 20-ąjį kartą. Čekės medalius iškovojo pirmąjį kartą.

Rugsėjo 4 d. Limoje baigėsi pasaulio jaunių (merginų iki 17 m. ir vaikinų iki 18 m.) plaukimo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Japonija (7 aukso, 8 sidabro, 4 bronzos). Po 7 aukso medalius taip pat laimėjo Vengrija ir Lenkija.

Rugsėjo 4 d. Skopjėje Europos merginų (iki 19 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Serbiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Lenkija. Italės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo aštuntąjį kartą.

Rugsėjo 4 d. Zandvorte „Formulės-1“ čempionato Nyderlandų etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas George‘as Russellas („Mercedes“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“). Po 15 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (310 tšk.), Ch.Leclerc‘as (201) ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 201).

Rugsėjo 4 d. Riminyje (Italija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo San marino ir Riminio Rivjeros etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė italas Enea Bastianini („Ducati“), trečiąją – ispanas Maverickas Vinalesas („Aprilia“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 211 tšk.), F.Bagnaia (181) ir ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 178).

Rugsėjo 4 d. JAV atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje čempiono vardą gynęs ATP reitingo lyderis rusas Danijilas Medvedevas pralaimėjo australui Nickui Kyrgiosui 6:7, 6:3, 3:6, 2:6.

Rugsėjo 4 d. „Vuelta a España“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po dviejų savaičių pirmauja belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“). 1 min. 34 sek. atsilieka čempiono vardą ginantis slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“, 2 min. 1 sek. – ispanas Enricas Masas („Movistar“).

Nacionalinės futbolo lygos

Rugpjūčio 30 d. Italijos lygoje taškus vėl prarado čempiono vardą ginantis „Milan“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Sassuolo“ 0:0.

Rugsėjo 3–4 d. Anglijos lygoje pirmuosius taškus prarado lyderis Londono „Arsenal“, išvykoje pralaimėjęs „Manchester United“ 1:3. Čempiono vardą ginantis „Manchester City“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Birmingamo „Aston Villa“ 1:1, Liverpulio derbyje „Everton“ ir „Liverpool“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Po 6 turų pirmauja „Arsenal“ (15 tšk.), „Manchester City“, Londono „Tottenham Hotspur“ (po 14), „Brighton“ (13) ir „Manchester United“ (12).

Italijos lygoje Milano derbyje „Milan“ nugalėjo „Inter“ 3:2. Turino „Juventus“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Florencijos „Fiorentina“ 1:1, „Napoli“ išvykoje nugalėjo Romos „Lazio“ 2:1. Po 5 turų pirmauja „Napoli“, „Milan“ (po 11 tšk.), Bergamo „Atalanta“ (10, žaidė 4 rungt.), „Udinese“, „Roma“ (po 10), „Juventus“ ir „Inter“ (po 9).

Ispanijos lygoje iki tol taškų nepraradusių komandų rungtynėse Madrido „Real“ nugalėjo Sevilijos „Real Betis“ 2:1. „Barcelona“ išvykoje nugalėjo „Sevilla“ 3:0, San Sebastiano „Real Sociedad“ ir Madrido „Atletico“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 4 turų pirmauja Madrido „Real“ (12 tšk.), „Barcelona“, „Villarreal“ (po 10), „Real Betis“ ir Pamplonos „Osasuna“ (po 9).

Vokietijos lygoje taškus vėl prarado čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Berlyno „Union“ 1:1. Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo „Hoffenheim“ 1:0, „Freiburg“ išvykoje nugalėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 3:2. Po 5 turų pirmauja „Freiburg“, Dortmundo „Borussia“ (po 12 tšk.), „Bayern“, „Union“ (po 11), „Mainz“ (10), „Köln“ ir „Hoffenheim“ (po 9).

Prancūzijos lygoje pirmavęs „Lens“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Reims“ 1:1. Po 6 turų pirmauja Paryžiaus PSG, „Marseille“ (po 16 tšk.), „Lens“ (14) ir „Lyon“ (13, žaidė 5 rungt.).

Nyderlandų lygoje pirmuosius taškus prarado „Eindhoven“, išvykoje pralaimėjęs Ensedės „Twente“ 1:2. Po 5 turų pirmauja Amsterdamo „Ajax“ (15 tšk.), Roterdamo „Feyenoord“, Alkmaro AZ (po 13), „Eindhoven“ ir „Twente“ (po 12).

Škotijos lygoje Glazgo derbyje „Celtic“ namie nugalėjo „Rangers“ 4:0. Po 6 turų pirmauja „Celtic“ (18 tšk.), „Rangers“ (13), „Aberdeen“, Edinburgo „Hearts“ ir „Motherwell“ (po 10).