Lietuvos šaudymo iš lanko lauko sezono pabaiga pažymėta kovomis dėl V. Černiausko taurės

Savaitgalį tradicinėmis šaudymo iš lanko Lietuvoje pradininko Viktoro Černiausko atminimo varžybomis lankininkams baigėsi lauko sezonas.

V.Černiausko atminimo varžybos.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dominykas Genevičius

Sep 13, 2022, 3:55 PM

Šios varžybos, kurios kartu buvo ir Lietuvos šaudymo iš lanko taurės IV etapas, buvo surengtas šaudymo iš lanko centro „Strėlė“ aikštyne Pagiriuose.

Šiose varžybose geriausiai sekėsi Utenos lankininkų klubo ir „Auksinio šaulio“ atstovams, pelniusiems po du aukso medalius. Pagal medalių skaičių niekas neprilygo Lankininkų sporto klubui, kurio sportininkai iškovojo septynis apdovanojimus.

„Varžybos praėjo puikiai. Lyginant su praėjusiais metais, oras buvo geras, todėl dalyvių nuotaika buvo puiki. Buvo gražus sezono uždarymas bei mūsų pradininko V. Černiausko paminėjimas“, – kalbėjo „Strėlės“ vadovas Mantas Balsys.

Vyrų olimpinių lankų grupėje triumfavo šį sezoną Lietuvoje dominuojantis Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Jis finale 7:3 įveikė Ramūną Kašėtą (KSA). Trečiąją vietą užėmė Dovydas Bagdanavičius (LSK).

Moterų varžybose nugalėjo Laima Kačonienė, finale 7:1 pranokusi Kristiną Abromavičienę („Klaipėdos lankininkai“). Trečioje pozicijoje liko Paulina Ramanauskaitė („Žaliasis lankas“).

Bendroje skriemulinių lankų grupėje triumfavo jaunasis Jonas Grigaravičius (Utenos lankininkų klubas), finale 142:140 nugalėjęs Vilių Švedą (LSK). Trečiąją vietą sugebėjo užimti Inga Timinskienė („Žaliasis lankas“).

Vyrų paprastųjų lankų grupėje čempionu tapo Rimantas Šuliokas. Antroji vieta atiteko Ernestui Vilkauskui, trečioji – Viktorui Kosteckui. Analogiškoje moterų rungtyje nugalėjo Halina Radvilienė, antrąją poziciją užėmė Kamila Černiavska, trečiąją – Vika Andriulienė.

Ilgųjų lankų varžybose nugalėjo Stasys Svetlauskas, antras buvo Ježis Kozlovskis, trečias – Vladimiras Mosinas.

Lankininkai taip pat išsidalino medalius ir komandinėse varžybose.

2020 metais atidarytas šaudymo iš lanko aikštynas Pagiriuose vilioja savo gamta ir didele sporto šakų įvairove. Čia ne tik jau kasmet vyksta olimpinio šaudymo iš lanko varžybos, bet ir įvairūs kiti turnyrai.

„Šiais metais turime naujovę – įrengėme taikinius miško šaudymo treniruotėms. Tie, kurie sportuoja landšaftinį šaudymą iš lanko, gali tą daryti ir pas mus. Taip pat turime įrengę „strėlių mūšio“ žaidimo aikštelę. Šis užsiėmimas populiarėja pasaulyje ir gali tapti dar viena šaudymo iš lanko sporto atšaka. Tai tikrai labai atraktyvus komandinis žaidimas“, – pasakojo M. Balsys.

Puikiai išpuoselėtas aikštynas leidžia sparčiai populiarinti šaudymo iš lanko sportą ne tik tarp sportininkų.

Kol lankininkai dalyvauja tokiose varžybose, kaip V. Černiausko taurė, žiūrovai, artimieji ar kiti aktyvūs žmonės turi galimybe plaukti baidarėmis greta esančioje Vokės upėje, dalyvauti kirvių mėtymo žaidime ir kitose pramogose.

Viktoras Černiauskas (1921–1991) – šaudymo iš lanko Lietuvoje pradininkas, kuris 1957 m. dalyvaudamas Tarptautiniame jaunimo ir studentų festivalyje Maskvoje stebėjo šios sporto šakos parodomąsias varžybas. Savo iniciatyva įsigijo lanką, strėlių ir Šiauliuose pradėjo kultivuoti šaudymo iš lanko sportą.

Pirmą kartą V. Černiausko atminimo taurė suorganizuota 2000-aisiais metais ir nuo to laiko tradiciškai vyksta kiekvieną rudenį.