Katažina Sosna pasaulio MTB maratono čempionate užėmė 10 vietą

Hadersleve (Danija) įvykusiame 20-ajame pasaulio kalnų dviračių (MTB) kroso maratono čempionate šešiskart Lietuvos čempionė Katažina Sosna iškovojo 10-ą vietą.

K. Sosna<br>T. Gaubio/LDSF nuotr.

2022-09-19 10:41, atnaujinta 2022-09-19 10:44

Nugalėjo neseniai pasaulio MTB trumposios trasos kroso (XCC) bei olimpinio kroso (XCO) čempione tapusi prancūzė Pauline Ferrand-Prevot. Ji 88 km trasą, kurios bendras pakilimas – 1000 m, įveikė per 3 val. 36 min. 58 sek. (vid. greitis – 24,34 km/h). Už pergalę jai atiteko 300 pasaulio MTB maratono reitingo taškų ir 5000 eurų premija. Sidabro medalį pelnė britė Annie Lost, kuri finišavo iškart po nugalėtojos. Bronzos medalį iškovojo Tokijo olimpinių žaidynių XCO ir 2016 metų pasaulio XCM čempionė šveicarė Jolanda Neff (+2 sek.). Čempionės titulą gynusi austrė Mona Mitterwallner liko aštunta (+3.46).

Šios MTB rungties pasaulio pirmenybėse aštuntą kartą dalyvavusi K.Sosna iš Italijos komandos „Torpado Factory“ nuo nugalėtojos atsiliko 4 min. 48 sek.

2016 metų Europos MTB XCM čempionato bronzos medalio laimėtoja ir dabartinė pasaulio MTB maratono reitingo lyderė K.Sosna

„Šie metai man – labai ne kokie. Savijauta po truputį gerėja, o čempionate, kaip visada, sieksiu kuo aukščiausių rezultatų, – sakė K.Sosna. – Trasa bus gana lygi, labai panaši į mūsų maratonus, tik pridėta važiuoti vienam skirtų ruožų.“