Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams nepavyko laimėti pirmųjų Lietuvoje vykusių Europos konferencijos lygos grupės rungtynių, imtynininkas Mantas Knystautas iškovojo pasaulio pirmenybių bronzos medalį, Elzbieta Adomaitytė ir Ieva Serapinaitė tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionėmis, o komandų įskaitoje lietuvės laimėjo bronzos medalius, Lietuvos tenisininkai Daviso taurės mače nugalėjo egiptiečius, Lietuvos futbolo taurės turnyre paaiškėjo paskutinis pusfinalio dalyvis, o Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai iškrito iš Europos taurės turnyro.

Lietuvos sporto savaitė: M. Knystauto ir penkiakovininkių medaliai bei Konferencijos lyga Vilniuje<br>V. Ščiavinsko nuotr.

Sep 19, 2022, 9:43 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 12 d. Splito „Hajduk“ futbolo klubas atleido trenerį Valdą Dambrauską, kuris dirbo nuo 2021 m. lapkričio. Praėjusį sezoną V.Dambrausko treniruojamas „Hajduk“ tapo Kroatijos vicečempionu.

Rugsėjo 13 d. Elzbieta Adomaitytė ir Ieva Serapinaitė tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionėmis. Sėkešhehėrvare vykusiame turnyre jos užėmė pirmąją vietą moterų estafetės varžybose. Vyrų estafetės varžybose Paulius Vagnorius ir Titas Puronas užėmė dešimtąją vietą.

Rugsėjo 13 d. Mantas Knystautas iškovojo pasaulio imtynių čempionato bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 130 kg. Čempionate dalyvavo devyni Lietuvos imtynininkai (penki – graikų romėnų, du – laisvųjų, dvi – moterų). Graikų-romėnų imtynių varžybose po vieną varžovą nugalėjo Justas Petravičius (iki 60 kg), Kristupas Šleiva (iki 72 kg) ir Vilius Lairinaitis (iki 97 kg). Kiti lietuviai pergalių nepasiekė. Per visą pasaulio čempionatų istoriją lietuviai iškovojo vieną sidabro ir keturis bronzos medalius.

Rugsėjo 13 d. Lietuvos futbolo taurės ketvirtfinalio rungtynėse „Panevėžys“ išvykoje nugalėjo pirmojoje lygoje žaidžiančią „Marijampolė City“ 2:0. Pusfinalyje žais Kauno „Hegelmann“ – „Panevėžys“ ir Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Žalgiris“ (spalio 1 d.).

Rugsėjo 14 d. Futbolo UEFA jaunimo lygos pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo „Trenčin“ (Slovakija) 2:1.

Rugsėjo 14 d. „Grand Prix de Wallonie“ dviračių lenktynėse (Belgija) Evaldas Šiškevičius („Roubaix“) užėmė 115-ąją vietą (nugalėjo olandas Mathieu van der Poelas iš „Alpecin“).

Rugsėjo 14–15 d. Vroclave Europos šaudymo čempionate Karolis Girulis užėmė septintąją vietą šaudymo šautuvu iš trijų padėčių iš 50 metrų atstumo varžybose ir devintąją vietą šaudymo šautuvu gulint iš 50 metrų atstumo varžybose.

Rugsėjo 15 d. Sofijoje pasaulio meninės gimnastikos čempionate daugiakovės atrankos varžybose Fausta Šostakaitė užėmė 50-ąją vietą (dalyvavo 78 gimnastės).

Rugsėjo 15 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos konferencijos lygos rungtynėse namie pralaimėjo „Basel“ 0:1. „Žalgiris“ per 2 rungtynes iškovojo 1 tašką ir H grupėje dalijasi trečiąją vietą su Bratislavos „Slovan“. Pirmauja „Basel“ (6 tšk.) ir Jerevano „Piunik“ (3).

Rugsėjo 16 d. Europos šaudymo čempionate Lietuvos moterų rinktinė užėmė aštuntąją vietą šaudymo pistoletu iš 25 metrų atstumo komandų varžybose.

Rugsėjo 16 d. Lietuvos futbolo A lygos autsaiderė „Jonava“ išvykoje pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ 1:2 ir prarado galimybę išsaugoti teisę žaisti A lygoje. Paskutinę dešimtąją vietą užimanti „Jonava“ per 29 rungtynes neiškovojo nė vienos pergalės ir turi 3 taškus.

Rugsėjo 16–17 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje taškus prarado abu lyderiai. Alytaus „Dainava“ išvykoje pralaimėjo Plungės „Babrungui“ 1:2, Kėdainių „Nevėžis“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Mažeikių „Atmosfera“ 2:2. Po 23 turų pirmauja „Dainava“ (49 tšk.), „Nevėžis“ (47, žaidė 22 rungt.), „Marijampolė City“ (43), Kauno NFA (42, žaidė 22 rungt.) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (41, žaidė 22 rungt.).

Rugsėjo 17 d. Vilniuje Lietuvos moterų rankinio supertaurės rungtynėse „Garliava“ nugalėjo Vilniaus „Eglę“ 34:26. Praėjusį sezoną šalies čempionu tapęs ir taurę laimėjęs Kauno „Žalgiris“ atsisakė žaisti supertaurės rungtynes.

Rugsėjo 17 d. Klaipėdos „Dragūnas“ vyrų rankinio Europos taurės pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje sužaidė lygiosiomis su Pančevo „Dinamo“ (Serbija) 28:28 (pirmosios rungtynės 24:30) ir nepateko į kitą etapą.

Rugsėjo 17 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate vyrų varžybų pusfinalyje Titas Puronas užėmė 33-ąją vietą ir nepateko į finalą. Paulius Vagnorius iškrito atrankoje.

Rugsėjo 17–18 d. Lietuvos futbolo A lygoje Vilniaus komandų rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo „Riterius“ 3:1. Kauno „Hegelmann“ išvykoje nugalėjo Telšių „Džiugą“ 1:0 ir nutraukė penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. „Panevėžys“ išvykoje pralaimėjo „Šiauliams“ 0:1 ir prarado taškus ketvirtose iš eilės rungtynėse. Po 30 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (60 tšk., praleido 5 turus), „Hegelmann“ (53), „Riteriai“ (48), Marijampolės „Sūduva“ (48, praleido 3 turus), „Panevėžys“ (47, praleido 3 turus) ir Kauno „Žalgiris“ (46, praleido 2 turus).

Rugsėjo 18 d. Lietuvos moterų futbolo lygoje Vilniaus komandų rungtynėse „Vilnius“ nugalėjo „Žalgirį“ 2:0. Po 15 turų pirmauja Šiaulių „Gintra“ (40 tšk., žaidė 14 rungt.), „Žalgiris“ (26, žaidė 14 rungt.), „Vilnius“ (26) ir Kauno „Hegelmann“ (20).

Rugsėjo 18 d. Vulogonge (Naujasis Pietų Velsas, Australija) pasaulio dviračių plento čempionate atskiro starto lenktynėse Venantas Lašinis užėmė 33-iąją vietą. Startavo 48 dviratininkai, čempionu tapo norvegas Tobiasas Fossas.

Rugsėjo 18 d. Vilniuje vyrų teniso Daviso taurės pasaulio antrosios grupės mače Lietuvos rinktinė nugalėjo Egiptą 3:1. Ričardas Berankis laimėjo abu vienetų mačus ir kartu su Edu Butvilu – dvejetų mačą. Ainius Sabaliauskas laimėjo vienetų mačą, E.Butvilas pralaimėjo vienetų mačą. Lietuvos rinktinė iškovojo teisę 2023 m. žaisti pasaulio pirmosios grupės atrankos etape.

Rugsėjo 18 d. Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Lietuvos moterų rinktinė iškovojo komandų įskaitos bronzos medalius. Asmeninėje įskaitoje Ieva Serapinaitė užėmė ketvirtąją vietą, Elzbieta Adomaitytė – 17-ąją vietą (čempione tapo britė Charlie Follett). Aurelija Tamašauskaitė iškrito pusfinalyje.

Rugsėjo 18 d. Veronoje (Italija) Europos 24 valandų bėgimo čempionato nugalėtoju tapo Aleksandras Sorokinas. Jis per parą nubėgo 319 km 614 m ir pagerino pasaulio rekordą, kuris iki tol taip pat priklausė jam. Andrius Preibys užėmė 22-ąją vietą, Ruslanas Seitkalijevas – 31-ąją vietą. Lietuvos rinktinė komandų įskaitoje laimėjo sidabro medalius (817 km 916 m).

Rugsėjo 18 d. Hadersleve (Danija) pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Katažina Sosna užėmė 10-ąją vietą. Čempione tapo prancūzė Pauline Ferrand-Prevot (lenktynėse startavo 50 dviratininkių).

Rugsėjo 18 d. Konstancoje (Rumunija) trijulių krepšinio Moterų serijos baigiamajame etape Lietuvos rinktinė užėmė septintąją vietą. Lietuvės pralaimėjo visas trejas grupės varžybų rungtynes. Finale Kanada nugalėjo Prancūziją 21:16.