Lietuvos sporto savaitė: futbolo rinktinės taškas, LKL sezono pradžia ir irkluotojų nesėkmės

Lietuvos futbolo rinktinė nutraukė pralaimėjimų virtinę, bet neišvengė paskutinės vietos Europos Tautų lygos grupėje, Lietuvos krepšinio lygos komandos žaidė pirmąsias naujo sezono rungtynes, Vilniaus „Hockey Punks“ ledo ritulininkai iškrito iš Žemyninės taurės turnyro, Kauno „Ąžuolas“ tapo Baltijos regbio lygos reguliariojo sezono nugalėtoju, o Lietuvos irkluotojai nepateko nė į vieną pasaulio pirmenybių finalą.

Lietuvos futbolo rinktinė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Mindaugas Kuzminskas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Prasidėjo LKL čempionatas.<br>LKL nuotr.
Lietuvos ir Farerų Salų rungtynių akimirka.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 26, 2022, 9:10 AM, atnaujinta Sep 26, 2022, 11:07 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 19 d. Kauno savivaldybė pranešė, kad Dariaus ir Girėno stadione baigti visi atnaujinimo darbai ir stadionas yra paruoštas varžyboms.

Rugsėjo 19–20 d. Vulogonge (Naujasis Pietų Velsas, Australija) pasaulio dviračių plento čempionate vaikinų (iki 23 m.) atskiro starto lenktynėse Aivaras Mikutis užėmė 15-ąją vietą (nugalėjo norvegas Sorenas Warenskjoldas). Vaikinų (iki 18 m.) atskiro starto lenktynėse Rokas Adomaitis užėmė 32-ąją vietą, Aironas Gerdauskas – 37-ąją vietą (nugalėjo britas Joshua Tarlingas).

Rugsėjo 20 d. Dvejų olimpinių žaidynių dalyvis plaukikas Deividas Margevičius paskelbė, kad baigia profesionalo karjerą.

Rugsėjo 21 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas pasirašė sutartį su Izmyro „Karşıyaka“ klubu (Turkija).

Rugsėjo 21 d. „Šiauliai“ vyrų krepšinio Čempionų lygos atrankos pirmojo etapo rungtynėse Malagoje pralaimėjo Nyderlandų čempionui Boso „Heroes“ 73:85 ir iškrito iš turnyro.

Rugsėjo 21 ir 24 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Europos pirmenybių atrankos pirmojo etapo grupės varžybose Rumunijoje pralaimėjo Austrijai 0:2 ir sužaidė lygiosiomis su Rumunija 0:0. Rugsėjo 27 d. lietuviai žais paskutines rungtynes su Latvija.

Rugsėjo 22 d. Račicuose (Čekija) pasaulio irklavimo čempionate į finalą nepateko nė viena iš šešių Lietuvos įgulų.

Rugsėjo 22 d. „Panevėžio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su italu treneriu Gino Lettieri, kuris pakeitė prieš dvi savaites atleistą Valdą Urboną. G.Lettieri iki šiol daugiausiai dirbo žemesniosiose Vokietijos lygose, o 2017–2019 m. treniravo Lenkijos pirmojoje lygoje žaidžiantį Kielcų „Korona“ klubą.

Rugsėjo 22 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygos C lygos grupės rungtynėse Vilniuje sužaidė lygiosiomis su Farerų Salomis 1:1 (rezultatą pirmojo kėlinio pabaigoje išlygino Vykintas Slivka). Lietuvos rinktinei pirmą kartą vadovavo vokietis treneris Reinholdas Breu. Lietuviai nutraukė penkių pralaimėjimų seriją, bet prarado galimybę grupėje pakilti iš paskutinės vietos.

Rugsėjo 23 d. Pasaulio dviračių plento čempionate vaikinų (iki 23 m.) ir vaikinų (18 m.) grupinėse lenktynėse iki finišo nenuvažiavo nė vienas Lietuvos dviratininkas (vyresnėje amžiaus grupėje nugalėjo kazachstanietis Jevgenijus Fiodorovas, jaunesnėje – vokietis Emilis Herzogas).

Rugsėjo 23 d. Geriausiu Lietuvos futbolo A lygos rugpjūčio mėnesio žaidėju išrinktas olandas Antonas Fase (Kauno „Žalgiris“), geriausiu treneriu – Rokas Garastas (Kauno „Žalgiris“), geriausiu jaunu futbolininku – Kipras Kažukolovas (Vilniaus „Žalgiris“).

Rugsėjo 24 d. Pasaulio dviračių plento čempionate moterų grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė 59-ąją vietą. Nugalėjo olandė Annemiek van Vleuten.

Rugsėjo 24 d. Oberstdorfe (Bavarija, Vokietija) dailiojo čiuožimo Nebelhorno taurės („Challenger Series“) ledo šokių varžybose Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą (nugalėjo britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas).

Rugsėjo 24 d. Po rekonstrukcijos atidaryta Kauno sporto halė.

Rugsėjo 24 d. Prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybės. Jose dalyvauja 12 komandų, kurios trimis ratais kovos dėl aštuonių kelialapių į atkrintamąsias varžybas. Čempiono vardą ginantis Vilniaus „Rytas“ pirmosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo Utenos „Juventus“ 90:88.

Rugsėjo 25 d. Pasaulio dviračių plento čempionate vyrų grupinėse lenktynėse Venantas Lašinis iki finišo nenuvažiavo. Nugalėjo belgas Remco Evenepoelas.

Rugsėjo 25 d. Utrechte (Nyderlandai) trijulių krepšinio pasaulio turo etape Šakių „Gulbelė“ užėmė trečiąją vietą, Marijampolės „Mantinga“ – devintąją vietą. „Gulbelė“ laimėjo abejas grupės varžybų rungtynes, ketvirtfinalyje nugalėjo „Antwerpen“ 22:15, bet pusfinalyje pralaimėjo „Liman“ (Serbija) 14:21. „Mantinga“ grupės varžybose pralaimėjo abejas rungtynes. Turnyro finale „Liman“ nugalėjo „Paris“ 21:15. Bendrojoje įskaitoje po septynių etapų „Gulbelė“ užima ketvirtąją vietą (255 tšk.), „Mantinga“ – 12-ąją vietą (96 tšk.). Pirmauja „Ub“ (Serbija; 480 tšk.), „Liman“ (385) ir „Antwerpen“ (270).

Rugsėjo 25 d. Vilniaus „Hockey Punks“ ledo ritulio Žemyninės taurės pirmojo etapo grupės varžybose Stambule užėmė trečiąją vietą. „Hockey Punks“ pralaimėjo Stambulo „Buz Adam“ 0:6 ir Lježo „Bulldogs“ 0:5, bet nugalėjo „Barcelona“ 6:3. Vienintelį kelialapį į kitą etapą iškovojo pirmąją vietą užėmęs Stambulo „Buz Adam“ (9 tšk.).

Rugsėjo 25 d. Paryžiuje gimnastikos Iššūkio taurės etape Robertas Tvorogalas pratimuose ant skersinio užėmė ketvirtąją vietą. Tomas Kuzmickas ir Gytis Chasažyrovas į finalus nepateko.

Rugsėjo 25 d. Baltijos regbio lygos lyderių rungtynėse Kauno „Ąžuolas“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį Šiaulių „Baltrex“ 23:20. Šiomis rungtynėmis baigėsi reguliarusis sezonas. Į pusfinalį pateko visas 7 rungtynes laimėjęs „Ąžuolas“ (32 tšk.), „Baltrex“ (30), Šiaulių „Vairas“ (25) ir Rygos „Livonia“ (18).

Rugsėjo 25 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygos C lygos grupės rungtynėse Liuksemburge pralaimėjo Liuksemburgui 0:1. Lietuviai per 6 rungtynes iškovojo 1 tašką, grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą ir turės žaisti atkrintamąsias rungtynes dėl teisės likti C lygoje. Grupės nugalėtoja tapo ir vienintelį kelialapį į B lygą iškovojo Turkija (13 tšk.), antrąją vietą užėmė Liuksemburgas (11), trečiąją – Farerų Salos (8).