Pasaulio sporto savaitė: tragedija Indonezijoje, jauniausias ralio čempionas ir istoriniai moterų teniso įvykiai

Indonezijos stadione įvykusi nelaimė pasiglemžė daugiau nei šimto šimtų sirgalių gyvybes, futbolo Europos Tautų lygoje paaiškėjo finalo ketverto dalyviai, JAV krepšininkės dar kartą iškovojo pasaulio pirmenybių aukso medalius, suomis Kalle Rovenpera tapo jauniausiu visų laikų pasaulio ralio čempionu, Kito „Independiente del Valle“ futbolininkai susigrąžino Pietų Amerikos taurę, Majar Šerif tapo pirmąja WTA turnyrą laimėjusia Egipto tenisininke, o Talinas pirmą kartą surengė WTA turo teniso turnyrą.

JAV rinktinė apgynė titulą.<br>FIBA nuotr.
Indonezijoje futbolo mačą aptemdė mirtys.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 3, 2022, 12:28 PM, atnaujinta Oct 3, 2022, 12:31 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 27 d. Baigėsi futbolo Europos Tautų lygos grupių varžybos. A lygos grupių nugalėtojomis tapo ir į finalo ketvertą pateko Kroatija, Ispanija, Italija ir Nyderlandai. Lemiamose paskutiniojo turo rungtynėse Ispanija išvykoje nugalėjo Portugaliją 1:0, Italija – Vengriją 2:0. Finalo ketvertas vyks 2023 m. birželio 14–18 d. A lygos grupėse paskutines vietas užėmė ir į B lygą iškrito Austrija, Čekija, Anglija ir Velsas. B lygos grupių nugalėtojomis tapo ir teisę žaisti A lygoje iškovojo Škotija, Izraelis, Bosnija ir Hercegovina bei Serbija.

Spalio 1 d. Malange (Rytų Java) po Indonezijos futbolo lygos rungtynių tarp Malango „Arema“ ir Surabajos „Persebaya“, kurias namie žaidusi „Arema“ pralaimėjo 2:3, kilus riaušėms ir spūsčiai žuvo mažiausiai 125 žmonės.

Spalio 1 d. Sidnėjuje pasaulio moterų krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Kiniją 83:61. Bronzos medalius laimėjo Australija. Amerikietės pasaulio čempionėmis tapo 11-ąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį iš eilės. Kinės medalius iškovojo trečiąjį kartą. Trečią kartą per 19 turnyrų medalių nelaimėjo nė viena Europos komanda.

Spalio 1 d. Kordoboje (Argentina) futbolo Pietų Amerikos taurės (antrojo pagal rangą žemyno klubų turnyro) finale Kito „Independiente del Valle“ (Ekvadoras) nugalėjo „Sao Paulo“ (Brazilija) 2:0. „Independiente del Valle“ antrą kartą iškovojo Pietų Amerikos taurę (pirmą – 2019 m.).

Spalio 1 d. „Giro dell‘Emilia“ dviračių lenktynių (Emilija-Romanija, Italija) nugalėtoju tapo ispanas Enricas Masas („Movistar“), antrąją vietą užėmė slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), trečiąją – italas Domenico Pozzovivo („Wanty“). Per 105 metus E.Masas tapo tik antruoju ispanu, laimėjusiu šias lenktynes.

Spalio 2 d. Suomis Kalle Rovenpera („Toyota“) užsitikrino pasaulio ralio čempiono vardą. Jis tapo Naujosios Zelandijos ralio nugalėtoju ir po 11 etapų yra nepavejamas bendrojoje įskaitoje. K.Rovenpera turi 237 taškus, estas Ottas Tanakas („Hyunday“) – 173, belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“) – 144. 22 metų K.Rovenpera tapo jauniausiu lenktynininku, iškovojusio pasaulio ralio čempiono vardą.

Spalio 2 d. Motociklų lenktynių Didžiojo prizo Tailando etapo nugalėtoju tapo portugalas Miguelis Oliveira (KTM). Po 17 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 219 tšk.), italas Francesco Bagnaia („Ducati“, 217) ir ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 199).

Spalio 2 d. Singapūre „Formulės-1“ čempionato etapo nugalėtoju tapo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Bendrosios įskaitos lyderis olandas Maxas Verstappenas užėmė 7-ąją vietą ir nutraukė penkių laimėtų etapų seriją. Po 17 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (341 tšk.), Ch.Leclerc‘as (237) ir S.Perezas (235). Iki sezono pabaigos liko penki etapai.

Spalio 2 d. Londono maratono nugalėtojais tapo Amosas Kipruto iš Kenijos ir etiopė Yalemzerf Yehualaw. Ir 30-metis A.Kipruto, ir 23 metų Y.Yehualaw pirmą kartą nugalėjo didžiuosiuose maratonuose. Y.Yehualaw tapo jauniausia visų laikų Londono maratono čempione.

Spalio 2 d. Teniso turnyro Tel Avive („ATP 250“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo kroatą Mariną Čiličių 6:3, 6:4. 35 metų N.Džokovičius iškovojo 89-ąjį titulą karjeroje, tarp jų – trečiąjį šiais metais. Turnyro Seule („ATP 250“) nugalėtoju tapo japonas Jošihito Nišioka (antrasis titulas, pirmąjį prieš ketverius metus iškovojo taip pat Azijoje vykusiame Šendženio turnyre), Sofijoje („ATP 250“) – šveicaras Marcas-Andrea Husleris (jis pirmą kartą žaidė ATP turnyro finale).

Spalio 2 d. Teniso turnyro Taline („WTA 250“) finale čekė Barbora Krejčikova nugalėjo estę Anett Kontaveit 6:2, 6:3. WTA turnyras Estijoje buvo surengtas pirmą kartą. 26 metų B.Krejčikova iškovojo ketvirtąjį titulą. Turnyro Parmoje („WTA 250“) nugalėtoja tapo egiptietė Majar Šerif. 26 metų M.Šerif tapo pirmąja Egipto tenisininke, laimėjusia WTA turnyrą.

Nacionalinės futbolo lygos

Rugsėjo 30-spalio 2 d. Anglijos lygoje Mančesterio derbyje „Manchester City“ namie nugalėjo „Manchester United“ 6:3, Londono derbyje „Arsenal“ nugalėjo iki tol pralaimėjimų nepatyrusį „Tottenham Hotspur“ 3:1. „Liverpool“ namie sužaidė lygiosiomis su „Brighton“ 3:3. Po 8 turų pirmauja „Arsenal“ (21 tšk.), „Manchester City“ (20), „Tottenham Hotspur“ (17), „Brighton“ (14), „Chelsea“ (13) ir „Manchester United“ (12).

Vokietijos lygoje čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 4:0 ir nutraukė ketverių nelaimėtų rungtynių seriją. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė buvęs vienvaldis lyderis Berlyno „Union“, svečiuose nusileidęs Frankfurto „Eintracht“ 0:2. Dortmundo „Borussia“ svečiuose pralaimėjo „Köln“ 2:3. Po 8 turų pirmauja „Union“, „Freiburg“ (po 17 tšk.), „Bayern“, Dortmundo „Borussia“ (po 15), „Hoffenheim“, „Eintracht“ (po 14) ir „Köln“ (13).

Ispanijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Madrido „Real“, namie sužaidęs lygiosiomis su Pamplonos „Osasuna“ 1:1. Jį pavijo „Barcelona“, išvykoje nugalėjusi „Mallorca“ 1:0. Po 7 turų pirmauja „Barcelona“, Madrido „Real“ (po 19 tšk.), Bilbao „Athletic“ (16), Sevilijos „Real Betis“ (15), Madrido „Atletico“, „Osasuna“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 13).

Nyderlandų lygoje taškus prarado visi trys pagrindiniai favoritai. „Eindhoven“ išvykoje pralaimėjo „Cambuur“ 0:3, Amsterdamo „Ajax“ namie sužaidė lygiosiomis su Deventerio „Go Ahead Eagles“ 1:1, Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Neimegeno NEC 1:1. Juos aplenkė ir vienvaldžiu lyderiu tapo Alkmaro AZ, išvykoje nugalėjęs „Groningen“ 4:1. Po 8 turų pirmauja AZ (20 tšk.), „Ajax“ (19), „Eindhoven“ (18), „Feyenoord“ (17) ir Ensedės „Twente“ (16).

Italijos lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Milano „Inter“ namie pralaimėjo „Roma“ 1:2, trejų nelaimėtų rungtynių seriją nutraukęs Turino „Juventus“ namie nugalėjo „Bologna“ 3:0. Po 8 turų pirmauja „Napoli“, Bergamo „Atalanta“ (po 20 tšk.), Romos „Lazio“, „Milan“ (po 17), „Udinese“, „Roma“ (po 16) ir „Juventus“ (13).

Portugalijos lygoje „Porto“ namie nugalėjo Bragos „Sporting“ 4:1, Lisabonos „Benfica“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Gimaranešo „Vitoria“ 0:0. Po 8 turų pirmauja „Benfica“ (22 tšk.), Bragos „Sporting“, „Porto“ (po 19), „Portimonense“ ir Porto „Boavista“ (po 15).

Turkijos lygoje Stambulo derbyje „Beşiktaş“ ir „Fenerbahçe“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Po 8 turų pirmauja Stambulo „Basaksehir“ (17 tšk., žaidė 7 rungt.), „Adana“, „Konyaspor“, Stambulo „Galatasaray“ (po 17), „Trabzonspor“ (16), „Beşiktaş“ (15) ir „Fenerbahçe“ (14; žaidė 7 rungt.).