Apmaudi Lietuvos rankininkų nesėkmė Europos čempionato atrankoje – pralaimėjimas komplikavo situaciją

Sekmadienį 2024 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos šeštosios grupės turnyre antrąjame ture Lietuvos rinktinė patyrė dar vieną pralaimėjimą. Mūsų šalies ekipa Klaipėdos „Švyturio“ arenoje apmaudžiai nusileido Šveicarijai 26:27 (11:17) ir šiek tiek komplikavo savo galimybes užimti vieną iš dviejų pirmųjų vietų šeštoje grupėje.

Lietuvos rankininkai Europos atrankoje nusileido Šveicarijai.<br> rankinis.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

2022-10-16 16:56, atnaujinta 2022-10-16 17:41

Gintaro Savukyno treniruojama ekipa tragiškai blogai pradėjo mačą ir atsiliko 2:8. Skirtumą sumažinti iki pertraukos lietuviams pavyko vos dviem įvarčiais. Antrame kėlinyje mūsų rankininkai darė viską, kad galiausiai pasivytų šveicarus.

Modestas Štarolis savo įvarčiu galiausiai sugebėjo priartinti lietuvius iki minimumo – 26:27, bet tuomet buvo likę žaisti vos 22 sekundes. Šveicarai jas ramiai „sudegino“ ir laimėjo vienas svarbiausių atrankos rungtynių.

"Metimų realizacija buvo esminė pralaimėjimo priežastis. Pirmą kėlinį per daug leidome atitrūkti varžovams. Antrame kėlinyje parodėme fantastišką charakterį, grįžome į rungtynes ir iki pat pabaigos vyrai kovojo. Bet pagrindinis dalykas yra įmesti įvartį.

Deja, neišnaudojome daug progų iš susikurtų labai patogių situacijų ir dėl to galime kaltinti tik patys save, – rungtynes komentavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. – Buvau labai nepatenkintas mūsų pralaimėtomis rungtynėmis Vengrijoje, nes ten nemačiau jokios ugnies. Bet esu patenkintas tuo, kas įvyko per paskutines tris dienas nuo pralaimėjimo Vengrijoje ir kaip vyrai kovėsi šiandien aikštelėje."

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Gerdas Babarskas, pelnęs 6 įvarčius, po 5 įvarčius surinko Aidenas Malašinskas ir Tadas Stankevičius, po 2 – Modestas Štarolis, Laurynas Palevičius ir Mykolas Lapiniauskas, po kartą pasižymėjo Benas Petreikis, Lukas Simėnas ir Mindaugas Dumčius.

„Pralaimėjimą lėmė neišnaudotos progos. Kūrėme geras atakas, bet nesugebėjome jų užbaigti įvarčiais. Vien per pirmą kėlinį neįmetėme virš dešimties metimų nuo 6 metrų linijos.

Bent pusę jų pavertus įvarčiais, rezultatas būtų buvęs lygus. Deja, visas rungtynes teko vytis. Antrame kėlinyje, sulaukę fantastiško žiūrovų palaikymo, parodėm nerealų charakterį. Pritrūko kelių minučių ir būtume perlaužę rungtynių eigą. Deja, patys įkritome į per gilią duobę. Bandėme kastis iš jos, bet pritrūko šiek tiek“, – teigė G. Babarskas.

Du pralaimėjimus Šveicarijos ir Vengrijos rinktinėms patyrę Lietuvos rankininkai 6 atrankos grupėje lieka be taškų. Šveicarų sąskaitoje – abi pergalės. Kitos šios grupės 2 turo rungtynės tarp Vengrijos ir Sakartvelo rinktinių vyks sekmadienį vakare.

Šveicarų gretose nesulaikomas buvo Lenny Rubinas, pelnęs net 11 įvarčių.

Lietuviai šiose rungtynėse nerealizavo visų trijų 7 m baudinių.

Lietuvos rinktinė pirmajame atrankos ture svečiuose 23:36 pralaimėjo grupės favoritei Vengrijos rinktinei, o šveicarai namuose minimaliu skirtumu 24:23 įveikė Sakartvelo komandą.

Į 2024 m. Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupės komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios ekipos.

Geriausios keturios trečią vietą užėmusios rinktinės bus nustatytos atsižvelgiant tik į rungtynes su dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusiomis komandomis.

Per visą istoriją Lietuvos rankininkai su Šveicarijos rinktine buvo jau susitikę vienuoliką kartų. Lietuviai šventė penkias pergales, tiek pat laimėjimų dabar turi ir šveicarai.

Neįtikėtinai dramatiškai vyko paskutinis lietuvių ir šveicarų susitikimas 2012 m. Vilniuje. Po Lietuvos rinktinės vartininko Arūno Vaškevičiaus atremto 7 m baudinio jau pasibaigus rungtynių laikui, rungtynės baigėsi Lietuvos rinktinei palankiomis lygiosiomis 24:24.

Atranką lietuviai turėtų pratęsti kovo mėnesį, kai lauks dvejos rungtynės su Sakartvelo rankininkais. Europos čempionato finaliniame etape Lietuvos rinktinė yra dalyvavusi du kartus – 1998 ir 2022 metais.