Lietuvos sporto savaitė: „Žalgirio“ futbolininkų laimėjimai – tarp rinktinių ir krepšinio klubų tarptautinių nesėkmių

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo Lietuvos taurę ir pasiekė pirmąją pergalę Europos konferencijos lygos grupės varžybose, Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pralaimėjo dvejas Europos pirmenybių atrankos rungtynes, salės futbolo rinktinė pasaulio pirmenybių atrankos turnyre nusileido pasaulio čempionams, Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pralaimėjo Europos turnyrų rungtynes, Lietuvos krepšinio lygoje dvi iš eilės nesėkmes patyrė čempiono vardą ginantis Vilniaus „Rytas“, Lietuvos dviratininkai liko tarp autsaiderių pasaulio treko pirmenybėse, o Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai iškrito iš Čempionų lygos atrankos turnyro.

Vilniečiams praėjusi savaitė buvo pažymėta saldžiomis pergalėmis.<br>E.Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr.

Oct 17, 2022, 9:58 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 10 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis Vilniaus „Rytas“, namie nusileidęs Kėdainių „Nevėžiui“ 88:92.

Spalio 11 d. Lietuvos salės futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Kaune pralaimėjo pasaulio čempionei Portugalijai 0:6. Šioje atrankos grupėje taip pat žaidžia Baltarusijos rinktinė.

Spalio 11–12 d. Taškente pasaulio dziudo čempionate abi Lietuvos sportininkės Miglė Dudėnaitė (iki 78 kg) ir Sandra Jablonskytė (nuo 78 kg) pralaimėjo pirmosioms varžovėms.

Spalio 12 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės pirmosiose rungtynėse Rygoje pralaimėjo Slobožansko „Prometej“ (Ukraina) 71:82 (Ž.Šakičius 14, K.Kullamae 13).

Spalio 12 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pirmosiose Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse Erde pralaimėjo Vengrijai 23:36 (A.Malašinskas ir T.Rasakevičius po 5).

Spalio 12 d. Sent Kantene (Prancūzija) pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvos rinktinė vyrų komandų sprinto atrankoje užėmė 13-ąją vietą (dalyvavo 17 komandų, nugalėjo Australija), Olivija Baleišytė skrečo lenktynėse užėmė priešpaskutinę 23-iąją vietą (nugalėjo italė Martina Fidanza).

Spalio 13 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos konferencijos lygos rungtynėse namie nugalėjo Jerevano „Pjunik“ 2:1 (įvarčius įmušė F.Ourega ir R.Oliveira). „Žalgiris“ per 4 rungtynes iškovojo 4 taškus ir grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. „Basel“ turi 7 taškus, „Pjunik“ – 6, Bratislavos „Slovan“ – 5.

Spalio 13 d. Pasaulio dviračių treko čempionate Olivija Baleišytė iškritimo lenktynėse užėmė 12-ąją vietą (nugalėjo belgė Lotte Kopecky). Svajūnas Jonauskas keirino atrankoje užėmė 23-iąją vietą (finale nugalėjo olandas Harrie Lavreysenas).

Spalio 14 d. „Indiana Pacers“ krepšinio klubas nutraukė rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį su Deividu Sirvydžiu. Jis žaidė 3 ikisezonines rungtynes.

Spalio 14 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 80:90 (I.Brazdeikis 21, K.Evansas 14, T.Cavanaugh 12). „Žalgiris“ yra viena iš penkių komandų, kurios per du pirmuosius turus nepasiekė nė vienos pergalės.

Spalio 14 d. Pasaulio dviračių treko čempionate Olivija Baleišytė dėl nugaros traumos nebaigė daugiakovės varžybų (nugalėjo amerikietė Jennifer Valente).

Spalio 15 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Maldyvuose („Pro Tour Challenge“) Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas užėmė devintąją vietą. Jie laimėjo vienerias iš dvejų grupės rungtynių, o aštuntfinalyje pralaimėjo amerikiečiams Milesui Partainui ir Andrew Beneshui 1:2.

Spalio 15 d. Budvoje (Juodkalnija) Europos moterų bokso čempionate Ana Starovoitova (iki 60 kg) aštuntfinalyje nugalėjo šveicarę Marją Aną Milišič. Čempionate dalyvauja keturios Lietuvos boksininkės.

Spalio 15 d. Elektrėnų „Žaibas“ vyrų vandensvydžio Čempionų lygos atrankos antrojo etapo turnyre Atėnuose per 4 rungtynes iškovojo 3 taškus ir užėmė ketvirtąją vietą. „Žaibas“ pralaimėjo Atėnų „Panionios“ 9:16, Zagrebo „Mladost“ 10:14 ir „Brescia“ 4:25, bet nugalėjo „Duisburg“ 17:15. Du kelialapius į kitą Čempionų lygos atrankos etapą iškovojo „Brescia“ (12 tšk.) ir „Panionios“ (9), o „Žaibas“ gavo teisę pereiti į Europos taurės turnyrą.

Spalio 15 d. Pasaulio dviračių treko čempionate Svajūnas Jonauskas sprinto atrankoje užėmė 30-ąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Lietuvai čempionate atstovavo penki dviratininkai.

Spalio 15 d. Patricija Paukštytė su este Liisa Varul teniso turnyro Šarme el Šeiche (Egiptas, „W15“) dvejetų varžybų finale pralaimėjo taivanietėms Cho I-Hsuan ir Cho Yi Tsen. P.Paukštytė antrą iš eilės savaitę žaidė „W15“ turnyro finale. Iš vienetų varžybų P.Paukštytė iškrito antrajame rate.

Spalio 15 d. Lietuvos moterų rankinio lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, išvykoje nusileidęs Vilniaus „Eglei“ 25:34. Po dviejų turų pirmauja po 4 taškus iškovojusios „Eglė“ ir „Garliava“.

Spalio 15 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse „Jonava“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį Vilniaus „Rytą“ 78:71. Po 5 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“, „Jonava“ (po 5), Alytaus „Wolves“ (4), „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ (po 3).

Spalio 16 d. Lietuvos salės futbolo A lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, namie sužaidęs lygiosiomis su Jonavos „Vikingais“ 3:3. Po 2 turų pirmauja po 6 taškus iškovoję Gargždų „Pramogos“ ir Naujosios Akmenės „Saulės kraštas“.

Spalio 16 d. Kaune Lietuvos futbolo taurės finale Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Kauno „Hegelmann“ 2:1 (po pratęsimo). „Žalgiris“ šalies taurę iškovojo 14-ąjį kartą. „Hegelmann“ pirmą kartą žaidė finale.

Spalio 16 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje pralaimėjo Šveicarijai 26:27 (G.Babarskas 6, A.Malašinskas ir T.Stankevičius po 5). Lietuviai per du turus taškų neiškovojo ir atrankos grupėje dalijasi paskutinę vietą su Gruzija. Pirmauja po 4 taškus iškovojusios Vengrija ir Šveicarija. Kito turo rungtynės vyks 2023 m. kovo 8 d.

Spalio 16 d. Europos stalo teniso komandų čempionato atrankos turnyre Lietuvos vyrų rinktinė Pirėjuje (Graikija) B 1 grupėje užėmė antrąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Graikijai 0:3 ir nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną 3:1. Lietuvos moterų rinktinė Salduose (Latvija) B5 grupėje užėmė antrąją vietą. Lietuvės pralaimėjo Bulgarijai 0:3 ir nugalėjo Latviją 3:0.