Pasaulio sporto savaitė: tinklinio viršūnėje likusios serbės, olandų bei italų pergalės dviračių treke

Serbijos moterų tinklinio rinktinė apgynė pasaulio čempionės vardą, Nyderlandų ir Italijos dviratininkai laimėjo daugiausiai aukso medalių pasaulio treko čempionate, pirmoji pasaulio teniso raketė Iga Šwiątek vėl papildė titulų sąrašą, planetos dziudo pirmenybėse dominavo Japonijos imtynininkai, o futbolo Čempionų lygoje paaiškėjo pirmieji atkrintamųjų varžybų dalyviai.

Serbijos tinklininkės tapo stipriausiomis pasaulyje.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Oct 17, 2022, 12:55 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 11–12 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos ketvirtojo turo rungtynės. Po jų kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino Madrido „Real“, „Manchester City“, „Napoli“, „Club Brugge“ ir Miuncheno „Bayern“. Šiame ture ketvirtąsias pergales iškovojo „Napoli“ (namie nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 4:2) ir „Bayern“ (išvykoje nugalėjo Plzenio „Viktoria“ 4:2). Pirmuosius taškus prarado „Real“ (išvykoje sužaidė lygiosiomis su Donecko „Šachtar“ 1:1), „Manchester City“ (išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Kobenhavn“ 0:0) ir „Club Brugge“ (išvykoje sužaidė lygiosiomis su Madrido „Atletico“ 0:0). Didžiausiu skirtumu laimėjo „Liverpool“, išvykoje nugalėjęs Glazgo „Rangers“ 7:1.

Spalio 12 d. Osijeke (Kroatija) baigėsi pasaulio stendinio šaudymo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Italija (4 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos).

Spalio 13 d. Futbolo Europos lygoje ketvirtąsias pergales iškovojo San Sebastiano „Real Sociedad“ ir „Freiburg“. Šiedu klubai, Stambulo „Fenerbahçe“, „Rennes“ ir Sevilijos „Real Betis“ užsitikrino kelialapius į atkrintamąsias varžybas. Europos konferencijos lygoje visas 4 rungtynes laimėjo Londono „West Ham United“ ir „Villarreal“. Šiedu klubai, Stambulo „Basaksehir“ ir „Djurgardens“ užsitikrino kelialapius į atkrintamąsias varžybas.

Spalio 13 d. Taškente baigėsi pasaulio dziudo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Japonija (6 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 5 iš 14 svorio kategorijų asmenines varžybas, o komandų turnyro finale nugalėjo Prancūziją.

Spalio 15 d. Apeldorne (Nyderlandai) pasaulio moterų tinklinio čempionato finale Serbija nugalėjo Braziliją 3:0. Bronzos medalius iškovojo Italija. Serbės pasaulio čempionėmis tapo antrą kartą iš eilės.

Spalio 15 d. Asunsjone (Paragvajus) baigėsi Pietų Amerikos žaidynės. Daugiausiai medalių iškovojo Brazilija (133 aukso, 100 sidabro ir 86 bronzos). 34 sporto šakų varžybose dalyvavo 4,5 tūkstančio sportininkų iš 15 Pietų Amerikos ir Karibų šalių.

Spalio 16 d. Niujorke profesionalų bokso sunkiasvorių mače amerikietis Deontay Wilderis nugalėjo suomį Robertą Heleniusą. Buvęs pasaulio čempionas 36-erių D.Wilderis iškovojo 43-iąją pergalę per 46 mačus, bet laimėjo pirmą kartą nuo 2019 m.

Spalio 16 d. Pilypo saloje motociklų lenktynių Didžiojo prizo Australijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“), antrąją vietą užėmė ispanas Marcas Marquezas („Honda“), trečiąją – italas Francesco Bagnaia („Ducati“). Po 18 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Bagnaia (233 tšk.), prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 219) ir ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 206). Iki sezono pabaigos liko du etapai.

Spalio 16 d. Sent Kantene (Prancūzija) baigėsi pasaulio dviračių treko čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (4 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos). Taip pat keturių rungčių čempionais tapo italai, trijų – prancūzai, vokiečiai ir britai, dviejų – belgai, vienos – australai, amerikiečiai ir kanadiečiai.

Spalio 16 d. Teniso turnyro San Diege (Kalifornija, JAV, „WTA 500“) finale lenkė Iga Šwiątek nugalėjo kroatę Donną Vekič 6:3, 3:6, 6:0. Pirmoji pasaulio raketė 21-erių I.Šwiątek iškovojo 11-ąjį karjeros titulą, tarp jų – aštuntąjį šį sezoną. Turnyro Kluže (Rumunija, „WTA 250“) nugalėtoja tapo rusė Ana Blinkova (pirmasis titulas), Florencijoje („ATP 250“) – kanadietis Felixas Auger-Aliassime‘as (antrasis titulas), turnyro Chichone (Ispanija, „ATP 250“) – rusas Andrejus Rubliovas (dvyliktasis titulas).

Nacionalinės futbolo lygos

Spalio 14–16 d. Anglijos lygoje neliko nepralaimėjusių komandų. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis „Manchester City“, išvykoje nusileidęs vicečempionui „Liverpool“ 0:1. „Manchester United“ namie sužaidė lygiosiomis su „Newcastle United“ 0:0. Po 10 turų pirmauja Londono „Arsenal“ (27 tšk.), „Manchester City“, Londono „Tottenham Hotspur“ (po 23), Londono „Chelsea“ (19, žaidė 9 rungt.), „Manchester United“ (16, žaidė 9 rungt.), „Newcastle United“ (15) ir „Brighton“ (14, žaidė 9 rungt.).

Ispanijos lygos lyderių rungtynėse Madrido „Real“ namie nugalėjo „Barcelona“ 3:1. Madrido „Atletico“ išvykoje nugalėjo Bilbao „Athletic“ 1:0. Po 9 turų pirmauja Madrido „Real“ (25), „Barcelona“ (22), „Atletico“, Sevilijos „Real Betis“, San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 19) ir „Athletic“ (17).

Italijos lygoje Turino derbyje „Juventus“ išvykoje nugalėjo „Torino“ 1:0. Tarp lyderių esantys Romos „Lazio“ ir „Udinese“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 0:0. Po 10 turų pirmauja „Napoli“ (26), Bergamo „Atalanta“ (24), „Milan“ (23), „Lazio“, „Udinese“ (po 21), „Roma“ (19, žaidė 9 rungt.) ir Milano „Inter“ (18).

Vokietijos lygoje čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo „Freiburg“ 5:0, lyderis Berlyno „Union“ – Dortmundo „Borussia“ 2:0. Po 10 turų pirmauja „Union“ (23), „Bayern“ (19), „Freiburg“ (18), „Hoffenheim“, Frankfurto „Eintracht“ (po 17), Mionchengladbacho „Borussia“, „Köln“ ir Dortmundo „Borussia“ (po 16).

Prancūzijos lygoje čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Marseille“ 1:0 ir pavijo „Lorient“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su „Reims“ 0:0. Po 11 turų pirmauja PSG (26, žaidė 10 rungt.), „Lorient“ (26), „Lens“ (24) ir „Marseille“ (23, žaidė 10 rungt.).

Nyderlandų lygoje Alkmaro AZ namie pralaimėjo Roterdamo „Feyenoord“ 1:3. Po 10 turų pirmauja Amsterdamo „Ajax“ (25), „Eindhoven“ (24), „Feyenoord“ ir AZ (po 23).