2022 m. Lietuvos dviračių kroso čempionai – Inga Paplauskė ir Venantas Lašinis

Sekmadienį Vilniuje, Žirmūnų paplūdimyje, surengto Lietuvos dviračių kroso (CX) čempionato nugalėtojais moterų ir vyrų elito grupėse tapo Inga Paplauskė („TRItonas“) ir Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“). Inga šalies dviračių kroso čempione tapo pirmą kartą, o Venantas apgynė čempiono titulą.

Lietuvos dviračių kroso (CX) čempionato nugalėtojai. <br>T.Gaubio nuotr.
Lietuvos dviračių kroso (CX) čempionato nugalėtojos. <br>T.Gaubio nuotr.

Oct 24, 2022, 1:49 PM

I. Paplauskė 7 ratus po 3 km įveikė per 1 val. 4 min. 5 sek. (vid. greitis – 19,7 km/h). Sidabro medalį pelnė čempionės titulą gynusi Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionė Gabrielė Andrašiūnienė („S-Sportas“). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 47 sek. Bronzos medalį iškovojo Tatjana Petrauskienė („Antaris Team“, +4.38).

I. Paplauskė šiemet tapo ir Lietuvos dviračių žvyrkelio lenktynių („gravel“) čempione.

V. Lašinis 9 ratus įveikė per 1 val. 9 min. 40 sek. (vid. greitis – 23,3 km/h). Sidabro medalį iškovojo Jonas Maišelis („Veloklinika Cycling Team“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 58 sek. Bronzos medalį pelnė Gustas Raugala („Kaunas Cycling Team“, +4.27).

V. Lašinis šiemet tapo ir Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių bei kriteriumo čempionu.

Jaunių vaikinų grupėje čempionu tapo Tadas Baranauskas (Panevėžio SC/„Greitis“, treneris Anatolijus Novikovas). Jis 8 ratus įveikė per 1 val. 6 min. 14 sek. Sidabro medalį antrus metus iš eilės pelnė Arnas Andrijauskas (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +3.52), o bronzos medalį iškovojo Dominykas Šleinius (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +1 ratas).

Jaunučių vaikinų grupėje šalies čempionato aukso medalį iškovojo Justinas Pavlovas (DSK „Minu“, treneris Donatas Šertvytis). Sidabro medalį pelnė Ignas Kertenis (Kauno „Gaja“/Žiežmariai), o bronzos – Arnas Biriukas (Vilkaviškio SM/DSK „Aira“).

Jaunučių merginų grupėje pirma buvo Monika Liutinskaitė (Klaipėdos „Viesulo“ SC, treneris Artūras Šiugždinis), o antra – Elžbieta Seliavaitė (Panevėžio „Greitis“).

Šalies čempionai paaiškėjo ir trijose veteranų grupėse:

V35

1. Andrejus Dolgovas („Top Team Cycling“)

2. Laurynas Grigas („Nikeliuotas špykis“)

3. Arminas Balanaitis („Impuls Racing Team“)

V40

1. Linas Zinevičius („Dviratai-Daistatus“)

2. Maksimas Žukovas („CX veteranai“)

3. Julius Šimkus („CX veteranai“)

V50+

1. Arūnas Lipnevičius („VeloRatai“)

2. Audris Vaivilavičius („Dviratai-Daistatus“)

3. Pranas Knieža („Velo Ghost Veloma“).

Vyrų „Open“ grupėje (10 dalyvių) nugalėjo Aironas Gerdauskas (Utenos DSC). Antras buvo Aurelijus Dailidonis („CEO Cycling Club“), o trečias – Martynas Dobilinskas („Antaris Team“).

Buvo surengtas 8 km (8 ratai) vaikų (gimę 2009 m. ir vėliau) važiavimas, skirtas praėjusių metų pradžioje tragiškai žuvusio trenerio Vaido Rimkaus atminimo prizui laimėti. Prieš startą trenerio atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Iš viso startavo 35 mergaitės ir berniukai. Pirmas finišavo Jokūbas Dabušinskas (Bernatonio dviračių akademija), antras – Jaroslav Markelov (Klaipėdos „Viesulo“ SC), o trečias – Tadas Trakelis (Panevėžio SC/„Greitis“).

Varžybas, kuriose dalyvavo per 100 dviratininkų, surengė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) ir projektas „Velo CX“ su Tautvydu Lukšu priešakyje. Kartu vyko ir Latvijos CX čempionatas, taip pat lenktyniavo keli Lenkijos dviratininkai.