Lietuvos sporto savaitė: „Žalgirių“ šlovės valanda ir boksininkių medaliai

Čempione tapusi Gabrielė Stonkutė ir Ana Starovoitova iškovojo Europos bokso pirmenybių medalius, Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo trečiąjį iš eilės Lietuvos futbolo čempiono vardą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė pirmąsias pergales Eurolygos turnyre, Rūta Meilutytė laimėjo dviejų rungčių varžybas pirmajame plaukimo pasaulio taurės etape, Lietuvos krepšinio lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė viena iš lyderių „Jonava“, Lietuvos krepšinio čempionas Vilniaus „Rytas“ pratęsė penkių pralaimėjimų virtinę, disko metikas Mykolas Alekna buvo apdovanotas geriausio metų jauno Europos lengvaatlečio prizu, Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas atleido trenerį, Lietuvos rinktinės krepšininkai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis pradėjo naują NBA sezoną, Šiaulių „Vairas“ susigrąžino Baltijos regbio lygos čempiono vardą, o Vilniuje baigėsi pirmą kartą Lietuvoje surengtas „ATP Challenger“ rango teniso turnyras.

Praėjusią savaitę Lietuvos sporto padangėje netrūko pergalių.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Oct 24, 2022, 9:10 AM

Tai buvo įdomiausi labai turiningos praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 17 d. Budvoje (Juodkalnija) Europos moterų bokso čempionate Austėja Aučiūtė (iki 66 kg) aštuntfinalyje pralaimėjo ukrainietei Anai Lysenko.

Spalio 17 d. Vilniuje prasidėjo „ATP Challenger“ serijos teniso turnyras. Pirmajame rate Edas Butvilas nugalėjo šveicarą Johaną Niklesą 3:6, 7:6, 6:1. Vilius Gaubas pralaimėjo prancūzui Antoine‘ui Escoffier 1:6, 3:6.

Spalio 18 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybės. Jose dalyvauja du Lietuvos krepšininkai: Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“) ir Domantas Sabonis („Sacramento Kings“).

Spalio 18 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Italijos vicečempioną Bolonijos „Virtus“ 68:65 (I.Brazdeikis 14, R.Šmitas 13) ir pasiekė pirmąją pergalę.

Spalio 18 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Bnei Herclija“ 85:90 (M.Fosteris 24, M.Echodas 16, G.Radzevičius 13). „Rytas“ per du turus neiškovojo nė vienos pergalės ir grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Pirmauja du kartus laimėjęs Atėnų „Peristeri“. Lietuvos čempionas „Rytas“, skaičiuojant visus turnyrus, pralaimėjo ketvirtąsias iš eilės rungtynes.

Spalio 18 d. Vilniaus teniso turnyro pirmajame rate Ričardas Berankis nugalėjo Ainių Sabaliauską 6:4, 6:2.

Spalio 19 d. Lietuvos futbolo A lygoje čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Panevėžį“ 1:0, Kauno „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduvą“ 2:0. „Sūduva“ po pralaimėjimo nutraukė sutartį su portugalu treneriu Migueliu Moreira, kuris dirbo nuo šių metų balandžio vidurio. Laikinuoju treneriu paskirtas buvęs trenerio padėjėjas portugalas Matthew Silva.

Spalio 19 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Ulmo „ratiopharm“ 80:76 (J.Morrisas 14, G.Golomanas 13). „Lietkabelis“ per du turus iškovojo vieną pergalę ir grupėje dalijasi trečiąją vietą.

Spalio 19 d. Europos moterų bokso čempionate Ana Starovoitova (iki 60 kg) ketvirtfinalyje nugalėjo suomę Anni Viantie, Iveta Lešinskytė (iki 75 kg) pralaimėjo ukrainietei Anastasijai Černokolenko.

Spalio 19–20 d. Vilniaus teniso turnyro antrajame rate Edas Butvilas pralaimėjo prancūzui Antoine‘ui Escoffier 0:6, 6:7, Ričardas Berankis – prancūzui Danui Addedui 5:7, 6:7. Dvejetų varžybų ketvirtfinalyje R.Berankis ir E.Butvilas pralaimėjo italams Jacopo Berrettini ir Lucai Potenzai 4:6, 5:7. Iš turnyro iškrito visi Lietuvos tenisininkai.

Spalio 20 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Ispanijos vicečempionę „Barcelona“ 73:72 (K.Evansas 18, E.Ulanovas ir R.Šmitas po 15). „Žalgiris“ laimėjo 2 iš 4 rungtynių ir su trimis komandomis dalijasi aštuntąją vietą.

Spalio 21 d. Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynes pelnė 30 taškų ir atkovojo 17 kamuolių. „Pelicans“ išvykoje nugalėjo „Charlotte Hornets“ 124:112.

Spalio 21 d. Europos moterų bokso čempionate Gabrielė Stonkutė (iki 81 kg) pusfinalyje nugalėjo ukrainietę Raisą Piskun. Ana Starovoitova (iki 60 kg) pralaimėjo čekei Lenkai Bernardovai ir iškovojo bronzos medalį.

Spalio 21 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje „Marijampolė City“ namie nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 1:0. Po 27 turų pirmauja Alytaus „Dainava“ (58 tšk.), „Nevėžis“ (54), „Neptūnas“ (53), „Marijampolė „City“ (52) ir Kauno NFA (50). Iki turnyro pabaigos liko trys turai. Komandos kovoja dėl dviejų kelialapių į A lygą.

Spalio 22 d. Taline geriausių Europos 2022 metų lengvaatlečių apdovanojimuose Kylančios žvaigždės prizu apdovanotas disko metikas Mykolas Alekna. Geriausiais Europos metų lengvaatlečiais išrinkti švedas Armandas Duplantis (šuoliai su kartimi), norvegas Jakobas Ingebrigtsenas (vidutinių nuotolių bėgimas) ir olandė Femke Bol (400 m bėgimas).

Spalio 22 d. Geriausiu futbolo A lygos rugsėjo mėnesio žaidėju išrinktas brazilas Renanas Oliveira (Vilniaus „Žalgiris“), geriausiu treneriu – kazachstanietis Vladimiras Čeburinas (Vilniaus „Žalgiris“), geriausiu jaunu futbolininku – brazilas Alexas Souza (Kauno „Hegelmann“).

Spalio 22 d. Baltijos regbio lygos finale Šiaulių „Vairas“ namie nugalėjo Rygos „Livonia“ 38:20. „Vairas“ čempiono vardą susigrąžino po dviejų sezonų pertraukos, o Baltijos arba Lietuvos čempionu tapo 33-iąjį kartą. Rungtynėse dėl trečiosios vietos čempiono vardą praradęs Šiaulių „Baltrex“ išvykoje nugalėjo reguliariajame sezone pirmąją vietą užėmusį Kauno „Ąžuolą“ 39:22.

Spalio 22 d. Europos moterų bokso čempionato finale Gabrielė Stonkutė (iki 81 kg) nugalėjo lenkę Martyną Jancelewicz ir iškovojo aukso medalį. Lietuva turnyro medalių įskaitoje užėmė septintąją vietą (1 aukso ir 1 bronzos). Lietuvės iki šių metų Europos pirmenybėse nebuvo laimėjusios nė vieno medalio.

Spalio 22 d. Breste (Prancūzija) pasaulio burlenčių sporto čempionate (iQFOiL) Rytis Jasiūnas užėmė 25-ąją vietą, Juozas Bernotas – 47-ąją vietą (varžybose dalyvavo 164 sportininkai).

Spalio 22 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Jonava“, namie nusileidusi Utenos „Juventus“ 82:84. Praėjusio sezono finalininkų rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį Vilniaus „Rytą“ 79:70. „Rytas“, skaičiuojant visus turnyrus, pralaimėjo penktas iš eilės rungtynes. LKL pirmenybėse po 6 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (6 pergalės), „Jonava“ (5), Alytaus „Wolves“ (4, žaidė 5 rungt.) ir „Lietkabelis“ (4).

Spalio 23 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Kauno „Hegelmann“ 2:1 ir užsitikrino pirmąją vietą. „Žalgiris“ šalies čempionu tapo 10-ąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės (praėjusius kartus – 1991, 1992, 1999, 2013, 2014, 2015, 2016, 2020 ir 2021 m.). Taškus prarado dėl kelialapių į Europos turnyrus kovojantys „Panevėžys“ (išvykoje su Telšių „Džiugu“ sužaidė lygiosiomis 0:0) ir Vilniaus „Riteriai“ (namie su Gargždų „Banga“ sužaidė lygiosiomis 2:2). Po 33 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (72 tšk., praleido 4 turus), „Hegelmann“ (57), Marijampolės „Sūduva“ (54, praleido 1 turą), Kauno „Žalgiris“ (53, praleido 2 turus), „Panevėžys“ (52, praleido 2 turus) ir „Riteriai“ (49, praleido 1 turą).

Spalio 23 d. Vilniaus teniso turnyro („ATP Challenger“) finale italas Mattia Bellucci nugalėjo turką Cemą Ilkelį 1:6, 6:3, 7:5. Dvejetų varžybas laimėjo monakietis Romainas Arneodo ir austras Samas Weissborbas. „Challenger“ rango turnyras Lietuvoje surengtas pirmą kartą.

Spalio 23 d. Berlyne baigėsi plaukimo pasaulio taurės pirmasis etapas. Rūta Meilutytė laimėjo 100 metrų plaukimo krūtine ir 50 metrų plaukimo krūtine varžybas bei užėmė penktąją vietą 100 metrų kompleksiniame plaukime. Plaukdama 50 metrų krūtine R.Meilutytė pagerino Europos rekordą (28,60 sek.), kuris ir iki tol priklausė jai. Danas Rapšys užėmė trečiąją vietą plaukdamas 400 metrų laisvuoju stiliumi ir ketvirtąją vietą – 200 metrų laisvuoju stiliumi. Andrius Šidlauskas užėmė šeštąją vietą plaukdamas 200 metrų krūtine ir septintąją vietą – 100 metrų krūtine. Šiame etape dalyvavo penki Lietuvos plaukikai. Moterų bendrojoje įskaitoje R.Meilutytė užėmė ketvirtąją vietą, vyrų bendrojoje įskaitoje D.Rapšys užėmė 11-ąją vietą, A.Šidlauskas – 36-ąją vietą.

Spalio 23 d. Andrė Lukošiūtė teniso turnyro Šarm el Šeiche (Egiptas, „W15“) finale pralaimėjo rusei Anastasijai Gurevai 3:6, 1:6.

Spalio 23 d. Tainanyje (Taivane) trijulių krepšinio pasaulio turo turnyre („Challenger“) Šakių „Gulbelė“ užėmė ketvirtąją vietą. „Gulbelė“ laimėjo abejas grupės varžybų rungtynes, ketvirtfinalyje nugalėjo „Ucunomija“ (Japonija) 18:12, bet pusfinalyje pralaimėjo „Antwerpen“ (Belgija) 15:19. Turnyro finale pasaulio turo bendrosios įskaitos lyderis „Ub“ (Serbija) nugalėjo „Antwerpen“ 16:14.