Pasaulio sporto savaitė: S. Halep bėdos ir dar viena M. Verstappeno pergalė

Karimas Benzema apdovanotas geriausio pasaulio futbolininko prizu, Maxas Verstappenas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ čempionato etapą, visuose trijuose ATP turnyruose nugalėjo jaunosios kartos tenisininkai, MLB beisbolo lygoje paaiškėjo finalininkai, „Magdeburg“ apgynė stipriausio pasaulio rankinio klubo vardą, buvusi pirmoji teniso raketė Simona Halep įsipainiojo į dopingo bylą, o Anglijos ir Vokietijos futbolo lygose taškus prarado lyderiai.

S.Halep.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Oct 24, 2022, 10:02 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 17 d. Paskelbti „France Football“ žurnalo rengiamų geriausio 2021–2022 m. sezono pasaulio futbolininko rinkimų rezultatai. Auksiniu kamuoliu („Ballon d‘Or“) apdovanoti prancūzas Karimas Benzema (Madrido „Real“, pirmą kartą) ir ispanė Alexia Putellas („Barcelona“, antrą kartą). Antrąją vietą rinkimuose užėmė senegalietis Sadio Mane (buv. „Liverpool“) ir anglė Beth Mead (Londono „Arsenal“), trečiąją – belgas Kevinas de Bruyne („Manchester City“) ir australė Sam Kerr (Londono „Chelsea“). Geriausiu jaunu futbolininku išrinktas ispanas Gavi („Barcelona“), geriausiu vartininku – belgas Thibaut Courtois (Madrido „Real“), geriausiu klubu – „Manchester City“), rezultatyviausiu žaidėju tapo lenkas Robertas Lewandowski (buv. Miuncheno „Bayern“).

Spalio 21 d. Tarptautinė teniso garbingo elgesio agentūra (ITIA) paskelbė, kad nušalino buvusią pasaulio pirmąją raketę rumunę Simoną Halep, kurios dopingo mėginyje, paimtame per JAV atvirąjį čempionatą, rasta draudžiamos medžiagos roksadustato.

Spalio 22 d. Budvoje (Juodkalnija) baigėsi Europos moterų bokso čempionatas. Daugiausiai medalių laimėjo Airijos (3 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos) ir Ukrainos (3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos) boksininkės.

Spalio 22 d. Kuala Lumpure (Malaizija) futbolo Azijos taurės (antrojo pagal rangą žemyno turnyro) finale „Al Seeb“ (Omanas) nugalėjo „Kuala Lumpur City“ 3:0. „Al Seeb“ tapo pirmuoju Omano klubu, laimėjusiu vieną iš Azijos klubų turnyrų.

Spalio 23 d. Naujojoje Zelandijoje vykstančiame pasaulio moterų regbio čempionate baigėsi grupių varžybos. Grupių nugalėtojomis tapo po tris pergales iškovojusios Naujoji Zelandija, Kanada ir Anglija.

Spalio 23 d. Damame (Saudo Arabija) vyrų rankinio pasaulio klubų čempionato („Super Globe“) finale „Magdeburg“ nugalėjo „Barcelona“ 41:39 (po pratęsimo). „Magdeburg“ antrą kartą iš eilės tapo pasaulio klubų čempionu.

Spalio 23 d. Pontevedroje (Ispanija) baigėsi pasaulio jaunimo (iki 23 m.) imtynių čempionatas. Daugiausiai medalių laimėjo Japonija (8 aukso, 1 sidabro ir 7 bronzos) ir Iranas (7 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos).

Spalio 23 d. Sepange motociklų lenktynių Didžiojo prizo Malaizijos etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė italas Enea Bastianini („Ducati“), trečiąją – prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Po 19 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Bagnaia (258 tšk.), F.Quartararo (235), ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 212) ir E.Bastianini (211). Iki sezono pabaigos liko vienas etapas.

Spalio 23 d. Katalonijos ralio nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“), antrąją vietą užėmė belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), trečiąją – suomis Kalle Rovenpera („Toyota“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po 12 etapų pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs K.Rovenpera (255 tšk.), estas Ottas Tanakas („Hyunday“, 187) ir Th.Neuville‘is (166).

Spalio 23 d. Ostine (Teksasas) „Formulės-1“ čempionato JAV etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“). Jau anksčiau čempiono vardą užsitikrinęs M.Verstappenas šį sezoną laimėjo 13 iš 19 etapų. Bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (391 tšk.), Ch.Leclerc‘as (267) ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 265).

Spalio 23 d. Teniso turnyro Gvadalacharoje (Meksika, „WTA 1000“) finale amerikietė Jessica Pegula nugalėjo graikę Mariją Sakkari 6:2, 6:3. 28 metų J.Pegula iškovojo antrąjį titulą karjeroje (pirmąjį – 2019 m.) ir pirmą kartą nugalėjo „WTA 1000“ rango turnyre.

Spalio 23 d. Teniso turnyro Antverpene („ATP 250“) nugalėtoju tapo 22 metų kanadietis Felixas Auger-Aliassime‘as (trečiasis titulas, jis visus tris titulus iškovojo šį sezoną), turnyro Stokholme („ATP 250“) – 19-metis danas Holgeris Rune (antrasis titulas, abu titulus iškovojo šį sezoną), turnyro Neapolyje („ATP 250“) – 20-metis italas Lorenzo Musetti (antrasis titulas, abu titulus iškovojo šį sezoną).

Spalio 23 d. Šiaurės Amerikos profesionalų Beisbolo aukščiausios lygos (MLB) pirmenybėse į finalą pateko „Houston Astros“ (penktąjį kartą) ir „Philadelphia Phillies“ (aštuntąjį kartą). Nacionalinės lygos finale „Phillies“ nugalėjo „San Diego Padres“ 4:1, Amerikos lygos finale „Astros“ nugalėjo „New York Yankies“ 4:0.

Nacionalinės futbolo lygos

Spalio 21–23 d. Anglijos lygoje taškus prarado lyderis Londono „Arsenal“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Southampton“ 1:1. Londono „Chelsea“ ir „Manchester United“ sužaidė lygiosiomis 1:1, „Liverpool“ išvykoje pralaimėjo „Nottingham Forest“ 0:1, Londono „Tottenham Hotspur“ namie pralaimėjo „Newcastle United“ 1:2. Po 12 turų pirmauja „Arsenal“ (28 tšk., žaidė 11 rungt.), „Manchester City“ (26, žaidė 11 rungt.), „Tottenham Hotspur“ (23), „Chelsea“ (21, žaidė 11 rungt.), „Newcastle United“ (21) ir „Manchester United“ (20, žaidė 11 rungt.).

Vokietijos lygoje lyderis Berlyno „Union“ išvykoje pralaimėjo „Bochum“ 1:2. Po 11 turų pirmauja „Union“ (23 tšk.), Miuncheno „Bayern“ (22), „Freiburg“ (21), Frankfurto „Eintracht“ (20), Dortmundo „Borussia“ (19) ir „Mainz“ (18).

Ispanijos lygoje „Barcelona“ namie nugalėjo Bilbao „Athletic“ 4:0, Madrido „Atletico“ išvykoje nugalėjo Sevilijos „Real Betis“ 2:1. Po 11 turų pirmauja Madrido „Real“ (31 tšk.), „Barcelona“ (28), „Atletico“ (23), San Sebastiano „Real Sociedad“ (22), „Real Betis“ (20), „Athletic“ ir „Villarreal“ (po 18).

Italijos lygoje lyderis „Napoli“ išvykoje nugalėjo „Roma“ 1:0, Romos „Lazio“ išvykoje nugalėjo Bergamo „ Atalanta“ 2:0. Po 11 turų pirmauja „Napoli“ (29 tšk.), „Milan“ (26), „Lazio“, „Atalanta“ (po 24), „Roma“ (22), „Udinese“ ir Milano „Inter“ (po 21).

Prancūzijos lygoje trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė „Marseille“, namie nusileidęs „Lens“ 0:1. Po 12 turų pirmauja Paryžiaus PSG (32 tšk.), „Lens“, „Lorient“ (po 27), „Rennes“ (24) ir „Marseille“ (23).

Nyderlandų lygoje taškus prarado trys iš keturių lyderių. Alkmaro AZ išvykoje pralaimėjo Roterdamo „Excelsior“ 1:2, „Eindhoven“ išvykoje pralaimėjo „Groningen“ 2:4, Roterdamo „Feyenoord“ namie sužaidė lygiosiomis su Sitardo „Fortuna“ 1:1. Po 11 turų pirmauja Amsterdamo „Ajax“ (28), „Eindhoven“, „Feyenoord“ (po 24), AZ (23) ir Ensedės „Twente“ (22).

Portugalijos lygos favoritų rungtynėse Lisabonos „Benfica“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį „Porto“ 1:0. Po 10 turų pirmauja „Benfica“ (28 tšk.), Bragos „Sporting“, „Porto“ (po 22) ir Lisabonos „Sporting“ (19).

Škotijos lygoje taškus prarado Glazgo „Rangers“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Livingston“ 1:1. Po 1 turų pirmauja Glazgo „Celtic“ (30 tšk.), „Rangers“ (26), „Aberdeen“ ir „St.Mirren“ (po 19).