Toronte – dar trys lietuvių plaukikų finalai: R. Meilutytė, D. Rapšys ir A. Šidlauskas atrankoje buvo antri

Plaukimo pasaulio taurės varžybose 25 m baseine Toronte sekmadienį atrankoje trys Lietuvos atstovai prasimušė į finalus antruoju rezultatu – medalių sieks Rūta Meilutytė, Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

R. Meilutytė<br>AP/Scanpix nuotr.
D. Rapšys.<br>LPF nuotr.
A.Šidlauskas.<br>LPF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-10-30 18:41, atnaujinta 2022-10-30 18:45

Finalai vyks naktį Lietuvos laiku.

Rūta Meilutytė įplaukė jau į trečiąjį finalą Toronte.

25-erių lietuvė moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje laimėjo savo kvalifikacinį plaukimą (29,91 sek.).

Vos 0,01 sek. greitesnė buvo kitame plaukime startavusi JAV atstovė Lilly King (29,90 sek.).

Sėkmingai paskutinė varžybų diena Toronte prasidėjo ir Andriui Šidlauskui. 25-erių lietuvis vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje distanciją įveikė per 2 min. 6,16 sek. ir užtikrintai antruoju rezultatu pateko į finalą.

Už A.Šidlauską atrankoje greitesnis buvo tik Brazilijos plaukikas Caio Pumputis (2:05.68).

Vyrų 200 m laisvuoju stiliumi atrankoje varžėsi du lietuviai – Danas Rapšys ir Tomas Navikonis. Abu jie startavo ketvirtajame kvalifikaciniame plaukime.

27-erių D. Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 43,77 sek. ir finišavo pirmas, tik 0,01 sek. aplenkęs Drew Kiblerį (JAV).

19-metis T. Navikonis šiame plaukime užėmė trečią vietą ir užfiksavo naują asmeninį karjeros rekordą (1 min. 44,73 sek.).

Bendroje įskaitoje D. Rapšys buvo antras ir pateko į finalą, o T. Navikonis tarp 41 dalyvio užėmė 9 vietą.

Iki finalinio aštuntuko jaunajam sportininkui pritrūko tik 0,11 sek.

Ryte greičiausias buvo PAR plaukikas Matthew Satesas (1 min. 43,58 sek.).

Silvija Statkevičius savo pasirodymą pasaulio taurėje užbaigė užimdama 23 vietą moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

15-metė lietuvė savo atrankos plaukime finišavo antra (56,51 sek.) ir tik 0,10 sek. nusileido kanadietei Lailai Oravsky.

Vietą finale garantavo 53,69 sek. rezultatas.

Greičiausiai plaukė lenkė Katarzyna Wasick (52,17 sek.).