Pasaulio sporto savaitė: „Libertadores“ taurių finalai, neįveikiamas Kanados tenisininkas ir M. Verstappeno rekordas

Rio de Žaneiro „Flamengo“ futbolininkai ir San Paulo „Palmeiras“ futbolininkės iškovojo „Libertadores“ taures, Europos futbolo Čempionų lygoje paaiškėjo daugiau nei pusė atkrintamųjų varžybų dalyvių, kanadietis Felixas Auger-Aliassime‘as laimėjo trečią iš eilės profesionalų teniso turnyrą, o olandas Maxas Verstappenas pasiekė „Formulės-1“ per sezoną iškovotų pergalių rekordą.

M.Verstappenas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 31, 2022, 2:45 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 25 d. Dureše (Albanija) baigėsi Europos jaunių ir jaunimo (iki 23 m.) sunkiosios atletikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Armėnija (7 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos) ir Turkija (6 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos).

Spalio 25–26 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos penktojo turo rungtynės. Penktąsias pergales pasiekė „Napoli“ (namie prieš Glazgo „Rangers“ 3:0) ir Miuncheno „Bayern“ (išvykoje prieš „Barcelona“ 3:0). Didžiausiu rezultatu nugalėjo Paryžiaus PSG (namie prieš Haifos „Makabi“ 7:2), „Milan“ (išvykoje prieš Zagrebo „Dinamo“ 4:0), „Porto“ (išvykoje prieš „Club Brugge“ 4:0) ir Milano „Inter“ (namie prieš Plzenio „Viktoria“ 4:0). Likus vienam turui iki grupių varžybų pabaigos kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino Londono „Chelsea“, Madrido „Real“, „Manchester City“, Dortmundo „Borussia“, PSG, Londono „Benfica“, „Napoli“, „Liverpool“, „Club Brugge“, „Porto“, „Bayern“ ir „Inter“.

Spalio 27 d. Futbolo Europos lygoje sužaistos penktojo turo rungtynės. Po jų turnyre liko tik viena taškų nepraradusi komanda San Sebastiano „Real Sociedad“. Europos konferencijos lygoje per 5 rungtynes taškų neprarado tik Londono „West Ham United“.

Spalio 27 d. Kaire baigėsi pasaulio šaudymo šautuvu ir pistoletu čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Kinija (12 aukso, 6 sidabro ir 8 bronzos).

Spalio 28 d. Kite (Ekvadoras) moterų futbolo „Libertadores“ taurės finale San Paulo „Palmeiras“ nugalėjo Buenos Airių „Boca Juniors“ 4:1. Abu klubai pirmą kartą žaidė „Libertadores“ taurės finale. Brazilijos klubai nugalėtojais tapo 11 kartų per 14 turnyrų.

Spalio 29 d. Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) finalo serijoje po dvejų rungtynių tarp „Houston Astros“ ir „Philadelphia Phillies“ rezultatas yra lygus 1:1 (serijoje žaidžiama iki 4 pergalių).

Spalio 29 d. Gvajakilyje (Ekvadoras) futbolo Pietų Amerikos „Libertadores“ taurės finale Rio de Žaneiro „Flamengo“ nugalėjo Kuritibos „Athletico Paranaense“ 1:0. „Flamengo“ trečiąjį kartą iškovojo „Libertadores“ taurę (praėjusius kartus – 1981 ir 2019 m.). Trečius metus iš eilės ir penktą kartą per visą turnyro istoriją finale žaidė dvi Brazilijos komandos. Brazilijos klubai šį prizą laimėjo 22 kartus, Argentinos – 25.

Spalio 30 d. Navi Mumbajuje (Indija) pasaulio merginų (iki 17 m.) futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Kolumbiją 1:0. Bronzos medalius laimėjo Nigerija. Ispanės antrą kartą iš eilės tapo šios amžiaus grupės čempionėmis, o medalius laimėjo penktą kartą per septynis turnyrus. Kolumbija ir Nigerija medalius iškovojo pirmą kartą.

Spalio 30 d. Mechike „Formulės-1“ čempionato Meksikos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). M.Verstappenas šį sezoną laimėjo 14-ąsias lenktynes ir pagerino per vieną sezoną pasiektų pergalių rekordą (2004 m. vokietis Michaelis Schumacheris ir 2013 m. vokietis Sebastianas Vettelis laimėjo po 13 etapų). Po 20 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs M.Verstappenas (416 tšk.), S.Perezas (280) ir monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 275). Iki sezono pabaigos liko du etapai.

Spalio 30 d. Teniso turnyro Bazelyje („ATP 500“) finale kanadietis Felixas Auger-Aliassime‘as nugalėjo daną Holgerį Runę 6:3, 7:5. Aštuntoji pasaulio raketė 22 metų F.Auger-Aliassime‘as per tris savaites laimėjo 13 iš eilės mačų ir iškovojo tris titulus. Jis per karjerą iškovojo keturis titulus (visus – šį sezoną). Turnyro Vienoje („ATP 500“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo kanadietį Denisą Šapovalovą 4:6, 6:3, 6:2. 26 metų D.Medvedevas iškovojo 15-ąjį titulą ATP turnyruose, tarp jų – antrąjį šiais metais. D.Šapovalovas nuo 2019 m. lapkričio žaidė penkių turnyrų finaluose, bet juose neiškovojo nė vienos pergalės.

Nacionalinės futbolo lygos

Spalio 28–30 d. Anglijos lygoje lyderis Londono „Arsenal“ namie nugalėjo paskutinę 20-ąją vietą užimantį „Nottingham Forest“ 5:0. „Liverpool“ namie pralaimėjo „Leeds United“ 1:2, „Chelsea“ išvykoje pralaimėjo „Brighton“ 1:4. Po 13 turų pirmauja „Arsenal“ (31 tšk.), „Manchester City“ (29), Londono „Tottenham Hotspur“ (26), „Newcastle United“ (24), „Manchester United“ (23) ir „Chelsea“ (21). Praėjusio sezono vicečempionas „Liverpool“ (16) užima devintąją vietą.

Ispanijos lygoje taškus prarado abu Madrido klubai. „Atletico“ išvykoje pralaimėjo priešpaskutinę 19-ąją vietą užimančiam „Cadiz“ 2:3, „Real“ namie sužaidė lygiosiomis su „Girona“ 1:1. „Barcelona“ išvykoje nugalėjo „Valencia“ 1:0, svarbiausiose turo rungtynėse Sevilijos „Real Betis“ išvykoje nugalėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 2:0. Po 12 turų pirmauja Madrido „Real“ (32), „Barcelona“ (31), „Atletico“, „Real Betis“ (po 23), „Real Sociedad“ (22), Bilbao „Athletic“ (21) ir Pamplonos „Osasuna“ (20).

Italijos lygoje čempiono vardą ginantis „Milan“ išvykoje pralaimėjo „Torino“ 1:2, Romos „Lazio“ namie pralaimėjo „Salernitana“ 1:3, lyderis „Napoli“ namie nugalėjo „Sassuolo“ 4:0. Po 12 turų pirmauja „Napoli“ (32), Bergamo „Atalanta“ (27), „Milan“ (26), „Lazio“, Milano „Inter“ (po 24), „Roma“, Turino „Juventus“ ir „Udinese“ (po 22).

Vokietijos lygoje čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo „Mainz“ 6:2, lyderis Berlyno „Union“ – Mionchengladbacho „Borussia“ 2:1, Dortmundo „Borussia“ išvykoje nugalėjo Frankfurto „Eintracht“ 2:1. Po 12 turų pirmauja „Union“ (26), „Bayern“ (25), „Freiburg“ (24), Dortmundo „Borussia“ (22), „Eintracht“ (20) ir „Leipzig“ (19).

Prancūzijos lygoje ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Marseille“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Strasbourg“ 2:2. Po 13 turų pirmauja Paryžiaus PSG (35), „Lens“ (30), „Rennes“, „Lorient“ (po 27), „Marseille“ ir „Monaco“ (po 24).

Portugalijos lygoje antrose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą ginantis „Porto“, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su „Santa Clara“ 1:1, vicečempionas Lisabonos „Sporting“ išvykoje pralaimėjo „Arouca“ 0:1, lyderė Lisabonos „Benfica“ namie nugalėjo „Chaves“ 5:0. Po 11 turų pirmauja „Benfica“ (31), Bragos „Sporting“ (25), „Porto“ (23), Lisabonos „Casa Pia“ (20) ir Lisabonos „Sporting“ (19).