Rūta Meilutytė – plaukimo karalienė: Indianapolyje iškovojo „Trigubą karūną“

Indianapolyje (JAV) sėkmingą pasirodymą FINA pasaulio plaukimo taurės varžybose pratęsė Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė. Naktį iš penktadienio į šeštadienį lietuviai iškovojo aukso ir sidabro apdovanojimus.

Rūta Meilutytė iškovojo „Trigubą karūną“ pasaulio taurės kovose.<br> stop kadras
R. Meilutytė<br>AP/Scanpix nuotr.
Rūta Meilutytė<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Rūta Meilutytė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 5, 2022, 7:02 AM

Pasaulio rekordo tempu moterų 100 m krūtine finale plaukusi Rūta Meilutytė iškovojo trečiąjį iš eilės pasaulio taurės aukso medalį šioje rungtyje ir pasipuošė simboline karūna, žyminčią tris pasiektas pergales – Berlyne, Toronte ir Indianapolyje.

Sportininkams, kurie visuose trijuose varžybų etapuose laimi tą pačią rungtį, FINA skiria 10 tūkst. JAV dolerių premiją ir įteikią simbolinę „Trigubą karūną“

Finale Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 2,77 sek. ir vos nepagerino sau nuo 2013 m. priklausančio planetos rekordo (1:02.36), kurį ji dalijasi su Alia Atkinson iš Jamaikos (jamaikietė yra pakartojusi šį rezultatą 2014 ir 2016 m.).

Antra atplaukė amerikietė Lilly King (1:03.74), o trečią vietą užėmė Izraelio sportininkė Anastasia Gorbenko (1:05.21).

Po finišo 25-erių kaunietė džiaugėsi draugiška konkurencija ir pabrėžė, kad nors pasaulio rekordas yra pasiekiamas, plaukdama apie jį negalvoja, o stengiasi tiesiog mėgautis procesu.

Atrankoje R. Meilutytės laikas buvo šeštas (1:06.51).

Jau šeštadienį R.Meilutytė plauks 50 m krūtine atrankoje. Ir šioje rungtyje lietuvė neturėjo lygių ankstesniuose dviejuose FINA taurės etapuose, tad pretenduoja ir į antrąją „Trigubą karūną“.

Su nauju karjeros rekordu (1:53.37) vyrų 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje finišavęs Danas Rapšys iškovojo dar vieną pasaulio taurės sidabro medalį.

27-erių panevėžietis finale pranoko trečią vietą užėmusį kanadietį Finlay Knoxą (1:54.03) ir nusileido tik amerikiečiui Kieranui Smithui (1:52.98).

Asmeninį rekordą lietuvis pagerino 0,37 sek.

Tarp visų finalo dalyvių paskutinę distancijos dalį laisvuoju stiliumi mūsiškis įveikė sparčiausiai.

Į vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finalą D. Rapšys pateko pirmu rezultatu (1:54.19).

Lietuvos rekordas šioje rungtyje nuo 2009 m. tebepriklauso Vytautui Janušaičiui (1:52.22).

Po antrosios varžybų Indianapolyje dienos tiek D. Rapšys, tiek R. Meilutytė išsaugojo pozicijas šio pasaulio taurės sezono bendrosios įskaitos dešimtukuose. D. Rapšys prieš lemiamus trečiosios dienos startus vyrų grupėje užima dešimtą vietą (119.9 tšk.), o R. Meilutytė tarp visų plaukikių yra šešta (132.1 tšk.).

Sportininkai taškus renka už pasiektas vietas plaukimo finaluose (1 vieta – 10 tšk., 2 vieta – 8 tšk., 3 vieta – 6 tšk., 4–8 vietos – 5–1 tšk.) ir užfiksuotus rezultatus, kurie konvertuojami į FINA taškus (kuo laikas artimesnis pasaulio rekordui, tuo daugiau FINA taškų).

Į bendrą balą įskaičiuojami tik trijų geriausių rezultatų taškai.  Daugiausiai taškų per tris varžybų etapus surinkę plaukikai taps 2022 m. pasaulio taurės nugalėtojais.