Lietuvos šokėjai Rumunijoje iškovojo bronzą ir pasaulio čempionate, ir Europos jaunimo pirmenybėse

Rumunijoje savaitgalį įvyko Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių Europos čempionatas bei suaugusiųjų amžiaus grupės standartinių šokių parodomosios programos pasaulio čempionatas. Abiejuose turnyruose bronzos medaliai atiteko Lietuvos šokėjams.

Lietuvos šokėjai Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė iškovojo bronzą.<br> LSŠF nuotr.
 Lietuvos šokėjai iškovojo  bronzą.<br> LSŠF nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2022-11-07 12:37

Jaunimo amžiaus grupės (16–18 m. sportininkai) standartinių šokių Europos čempionate 3-ąją vietą tarp 47 porų užėmė šių metų Lietuvos jaunimo čempionai Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė iš Vilniaus sportinių šokių klubo „Spindulys“.

Nuo pirmųjų čempionato turų pirmavę E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė, į finalą tarp šešių geriausiųjų pateko trečiuoju numeriu. Finale visi penki šokiai – lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas – taip pat buvo įvertinti trečiosiomis vietomis.

Rumunijoje lietuviai nusileido tik parketo šeimininkams. Auksą ir sidabrą čia iškovojo rumunai: Serbanas Clitas ir Aurora Gioncada bei Luca Butnaru ir Julia Bidica.

Kaip po čempionato kalbėjo poros treneris Andrius Greblikas, tiek jis, tiek patys šokėjai liko labai patenkinti pasirodymu debiutiniame jiems jaunimo Europos čempionate: „Edvardas ir Gabija labai gerai sušoko visus turus – atliko viską, ko iš jų buvo tikimasi.

Jaunų sportininkų gebėjimas susikaupti, o kartu ir pasidžiaugti šokiu, leido jiems užlipti ant pakylos ir mes labai didžiuojamės šiuo pasirodymu.“

Dar vienas bronzos medalis Rumunijoje iškovotas suaugusiųjų grupės standartinių šokių parodomosios programos pasaulio čempionate.

Juo pasidabino Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė iš Panevėžio „Rumbos“ ir Kauno „Sūkurio“ sportinių šokių klubų.

Parodomosios programos čempionatai skiriasi nuo įprastų varžybų, nes čia atliekamas vienas šokio numeris, kuris pagal poros pasirinktą muziką parengiamas iš anksto. Šiame numeryje turi būti įtraukti visų penkių standartinių šokių elementai, kurie sujungiami į vientisą pasirodymą.

S. Seikauskas ir L. Norušaitė parengė numerį pagal grupės „Scorpions“ muziką. Finale už savo pasirodymą jie surinko 36,942 balo iš 40 galimų – šis skaičius porai garantavo medalį.

Beje, po pusfinalio Lietuvos šokėjai buvo ketvirti – prieš juos pirmavo duetas iš Italijos Matteo del Gaone ir Jekaterina Utkina, tačiau finale mūsiškiai italus aplenkė.

Planetos pirmenybių nugalėtojais parodomojoje programoje tapo slovakai Matejus Stecas ir Elena Popova, antrąją vietą laimėjo Earle'as Williamsonas ir Veronika Myško iš Ukrainos.