Pasaulio sporto savaitė: H. Runės karjeros pergalė, G. Pique atsisveikinimas ir „Astros“ beisbolininkų sugrįžimas

Europos futbolo turnyruose baigėsi grupių varžybos, „Houston Astros“ beisbolininkai laimėjo MLB finalo seriją, Naujosios Zelandijos ir Anglijos regbininkės pateko į pasaulio pirmenybių finalą, šuolininkai su slidėmis pradėjo pasaulio taurės sezoną, italas Francesco Bagnaia iškovojo motociklų lenktynių Didįjį prizą, JAV gimnastai laimėjo daugiausiai medalių pasaulio pirmenybėse, o Danijos tenisininkas Holgeris Rune pasiekė pirmąją pergalę „Masters“ turnyruose.

Holgeris Rune<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Gerardas Pique.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.

Nov 7, 2022, 10:48 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 2 d. Baigėsi futbolo Čempionų lygos grupių varžybos. Į aštuntfinalį pateko po keturias Vokietijos (Miuncheno „Bayern“, Frankfurto „Eintracht“, Dortmundo „Borussia“, „Leipzig“) ir Anglijos („Liverpool“, Londono „Tottenham Hotspur“, Londono „Chelsea“, Manchester City“), trys Italijos („Napoli“, Milano „Inter“, „Milan“), dvi Portugalijos („Porto“, Lisabonos „Benfica“), po vieną Ispanijos (Madrido „Real“), Prancūzijos (Paryžiaus PSG) ir Belgijos („Club Brugge“) komandą. Visas 6 rungtynes laimėjo ir 18 taškų iškovojo „Bayern“. Po 15 taškų surinko „Napoli“ ir „Liverpool“. Nė vieno taško neiškovojo Glazgo „Rangers“ ir Plzenio „Viktoria“. Rezultatyviausiai žaidė po 7 įvarčius įmušę egiptietis Mohamedas Salahas („Liverpool“) ir prancūzas Kylianas Mbappe (PSG).

Lapkričio 2 d. Vyrų futbolo Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių lygos (antrojo pagal rangą žemyno klubų turnyro) nugalėtoju tapo Tegusigalpos „Olimpia“ (Hondūras). „Olimpia“ pirmosiose finalo rungtynėse namie nugalėjo „Alajuelense“ (Kosta Rika) 3:2, o atsakomosios rungtynės Alachueloje baigėsi lygiosiomis 2:2. „Olimpia“ šį prizą iškovojo antrą kartą (pirmą – 2017 m.).

Lapkričio 3 d. Baigėsi futbolo Europos lygos grupių varžybos. Grupių nugalėtojais tapo ir iškart į aštuntfinalį pateko Sevilijos „Real Betis, kuris surinko daugiausiai taškų (16), Londono „Arsenal“, Stambulo „Fenerbahçe“, Briuselio „Union“, San Sebastiano „Real Sociedad“, Roterdamo „Feyenoord“, „Freiburg“ ir Budapešto „Ferencvaros“. Europos konferencijos lygos grupių varžybose visas 6 rungtynes laimėjo ir 18 taškų surinko Londono „West Ham United“.

Lapkričio 5 d. Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) finalo serijoje „Houston Astros“ nugalėjo „Philadelphia Phillies“ 4:2. Penktąjį kartą finale žaidęs „Astros“ antrąjį kartą tapo MLB čempionu (pirmąjį – 2017 m.).

Lapkričio 5 d. Futbolininko karjerą baigė ilgametis „Barcelona“ klubo ir Ispanijos rinktinės žaidėjas 35-erių Gerardas Pique. Jis žaisdamas Ispanijos rinktinėje tapo pasaulio ir Europos čempionu, o klubų varžybose buvo keturiskart Čempionų lygos nugalėtojas, aštuoniskart Ispanijos čempionas ir Anglijos čempionas („Manchester United“ klube).

Lapkričio 5 d. Oklande (Naujoji Zelandija) pasaulio moterų regbio čempionato pusfinalyje čempionės vardą ginanti Naujoji Zelandija nugalėjo Prancūziją 25:24, Anglija – Kanadą 26:19. Finalas įvyks lapkričio 12 d.

Lapkričio 5–6 d. Prasidėjo šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Visloje (Lenkija) vykusiuose pirmajame ir antrajame etapuose nugalėjo lenkas Dawidas Kubackis.

Lapkričio 6 d. Valensijoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo paskutiniojo 20-ojo etapo nugalėtoju tapo ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“), antrąją vietą užėmė Bradas Binderis iš Pietų Afrikos (KTM), trečiąją – ispanas Jorge Martinas („Ducati“). Bendrosios įskaitos nugalėtoju pirmą kartą tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“, 265 tšk.), antrąją vietą užėmė čempiono vardą praradęs prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 248), trečiąją – italas Enea Bastianini („Ducati“, 219).

Lapkričio 6 d. Baigėsi „Nascar“ automobilių lenktynių sezonas. Nugalėtoju antrą kartą tapo amerikietis Joey Logano („Penske“; jis pirmąją pergalę iškovojo 2018 m.).

Lapkričio 6 d. Liverpulyje baigėsi pasaulio gimnastikos čempionatas. Daugiakovės čempionais tapo japonas Daikis Hašimoto ir brazilė Rebeca Andrade, komandų čempionais – Kinijos vyrai ir JAV moterys. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė JAV (3 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos) ir Kinija (3 aukso, 2 sidabro). Dviejų rungčių čempionais tapo Japonijos ir Didžiosios Britanijos, vienos rungties – Armėnijos, Airijos, Brazilijos ir Turkijos gimnastai.

Lapkričio 6 d. Niujorko maratono nugalėtojais tapo Evansas Chebetas ir Sharon Lokedi iš Kenijos. E.Chebetas šiais metais laimėjo ir Bostono maratoną, o Sh.Lokedi maratoną bėgo pirmą kartą karjeroje.

Lapkričio 6 d. Paryžiaus „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) finale danas Holgeris Rune nugalėjo serbą Novaką Džokovičių 3:6, 6:3, 7:5. 19-metis H.Rune iškovojo trečiąjį titulą profesionalo karjeroje (visus tris – šį sezoną), bet pirmą kartą nugalėjo „Masters“ rangą turinčiame turnyre. 35 metų N.Džokovičius „Masters“ turnyrų finaluose žaidė 56-ąjį kartą (šio rango turnyruose jis iškovojo 38 titulus).

Lapkričio 6 d. Fortvorte (Teksasas, JAV), moterų teniso WTA sezono baigiamojo turnyro pusfinalyje baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo pirmąją pasaulio raketę Igą Šwiątek 6:2, 2:6, 6:1, prancūzė Caroline Garcia – graikę Mariją Sakarri 6:3, 6:2. Ir A.Sabalenka, ir C.Garcia pirmą kartą pateko į sezono baigiamojo turnyro finalą. Finalo mačas vyks lapkričio 7 d.

Nacionalinės futbolo lygos

Lapkričio 4–6 d. Anglijos lygoje lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje nugalėjo Londono „Chelsea“ 1:0 („Chelsea“ taškus prarado ketvirtose iš eilės rungtynėse), čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie nugalėjo „Fulham“ 2:1, vicečempionas „Liverpool“ išvykoje nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 2:1, Birmingamo „Aston Villa“ namie nugalėjo „Manchester United“ 3:1. Po 14 turų pirmauja „Arsenal“ (34 tšk., žaidė 13 rungt.), „Manchester City“ (32, žaidė 13 rungt.), „Newcastle United“ (27), „Tottenham Hotspur“ (26), „Manchester United“ (23, žaidė 13 rungt.), „Brighton“ ir „Chelsea“ (po 21, žaidė 13 rungt.)

Ispanijos lygoje Sevilijos derbyje „Real Betis“ ir „Sevilla“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Madrido „Atletico“ namie sužaidė lygiosiomis su Barselonos „Espanyol“ 1:1, San Sebastiano „Real Sociedad“ namie sužaidė lygiosiomis su „Valencia“ 1:1. Po 13 turų pirmauja „Barcelona“ (34), Madrido „Real“ (32, žaidė 12 rungt.), „Atletico“, „Real Betis“ (po 24), Pamplonos „Osasuna“, „Real Sociedad“ (po 23) ir Bilbao „Athletic“ (21).

Italijos lygoje Romos derbyje „Lazio“ išvykoje nugalėjo „Roma“ 1:0, lyderių rungtynėse „Napoli“ išvykoje nugalėjo Bergamo „Atalanta“ 2:1, Turino „Juventus“ namie nugalėjo Milano „Inter“ 2:0. Po 13 turų pirmauja „Napoli“ (35), „Milan“ (29), „Lazio“, „Atalanta“ (po 27), „Juventus“, „Roma“ (po 25) ir „Inter“ (24).

Vokietijos lygoje iki šio turo pirmavęs Berlyno „Union“ išvykoje pralaimėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 0:5. Į pirmąją vietą pakilo čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, išvykoje nugalėjęs Berlyno „Hertha“ 3:2. Po 13 turų pirmauja „Bayern“ (28), „Freiburg“ (27), „Union“ (26), Dortmundo „Borussia“ (25), „Eintracht“ (23) ir „Leipzig“ (22).

Nyderlandų lygoje lyderių rungtynėse „Eindhoven“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį Amsterdamo „Ajax“ 2:1. Alkmaro AZ išvykoje pralaimėjo „Waalwijk“ 1:3, Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje nugalėjo „Volendam“ 2:0. Po 13 turų pirmauja „Eindhoven“ (30), „Ajax“ (28, žaidė 12 rungt.), „Feyenoord“ (27, žaidė 12 rungt.), Ensedės „Twente“, AZ (po 26), Roterdamo „Sparta“ (23).

Portugalijos lygoje Lisabonos „Casa Pia“ išvykoje nugalėjo Bragos „Sporting“ 1:0. Po 12 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (34), „Porto“ (26), Bragos „Sporting“ (25), „Casa Pia“ (23) ir Lisabonos „Sporting“ (22).

Škotijos lygoje Glazgo „Rangers“ išvykoje pralaimėjo „St.Johnstone“ 1:2. Po 13 turų pirmauja Glazgo „Celtic“ (36), „Rangers“ (29) ir „Aberdeen“ (22).