EUROLYGA

Prezidentūroje apdovanoti aktyviausi Lietuvos fizinio ugdymo pedagogai

Antradienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje tradiciškai pagerbti ir apdovanoti inovatyviausi, aktyviausi ir labiausiai nusipelnę ikimokyklinio ir bendrojo fizinio ugdymo pedagogai.

 Apdovanojimai Prezidentūroje.<br> R.Lukoševičiaus/LTOK nuotr.
 Apdovanojimai Prezidentūroje.<br> R.Lukoševičiaus/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 6, 2022, 5:04 PM, atnaujinta Dec 6, 2022, 5:08 PM

Apdovanojimais siekiama padėkoti pedagogams už jų reikšmingą indėlį skatinant fizinį aktyvumą Lietuvoje, organizuojant ir vedant pamokas, taikant inovatyvius metodus ugdant jaunąją kartą, dirbant su ugdymo įstaigų bendruomenėmis bei organizuojant renginius miesto, Lietuvos ir tarptautiniu mastu.

Ceremonijos metu laureatus sveikino pirmoji ponia Diana Nausėdienė, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Žaidybinio pobūdžio veiklos, tokios svarbios kiekvienam vaikui, ypač ikimokykliniu laikotarpiu, yra nuostabus patirties, savęs pažinimo ir geros nuotaikos šaltinis. Kartu tai yra puiki įžanga formuotis teisingiems įpročiams. Pradėjus nuo žaidimų, o vėliau įpratus reguliariai sportuoti, judėjimas galiausiai tampa sąmoningu pasirinkimu. Sveika gyvensena tampa neatskiriama augančios asmenybės palydove.

Stiprėja visi – vaikai ir suaugę, tėvai ir mokytojai. Stiprėja visuomenė, stiprėja ir mūsų valstybė“, – sveikindama pedagogus kalbėjo pirmoji ponia D. Nausėdienė.

Apdovanojimų metu buvo pagerbti 10 aktyviausių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbančių pedagogų. Apdovanojimų nugalėtojus rinko kompetetinga komisija, kurią sudarė LTOK, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) bei Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos (LKKMA) atstovai. Laureatai buvo apdovanoti organizatorių įsteigtais piniginiais prizais bei vienetinėmis statulėlėmis.

„Šiandien apdovanojame pedagogus, kurių darbą kasdien lydi olimpinis šūkis – greičiau, aukščiau, tvirčiau – kartu. Jūsų aktyvumas bei nuoširdus noras nuolat tobulėti, savo žiniomis ugdyti sveikesnę, fiziškai raštingą visuomenę, asmeniniu pavyzdžiu įkvėpti aplinkinius, Lietuvai yra labai svarbus. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam iš jūsų už neįkainojamą darbą bei atsidavimą vaikams ir fiziniam aktyvumui“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Konkurso pagrindiniai kriterijai – mokytojų praktinė veikla bei indėlis į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą 2020–2021 ir 2021–2022 mokslo metais. Pasak rinkimų organizatorių, vertinant mokytojų indėlį reikšminga ne vien sportinės pergalės, tačiau ir aktyvumas ugdant kompetencijas, organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymas, darbas su ugdymo įstaigų bendruomenėmis bei kita veikla, prisidedanti prie fizinio aktyvumo skatinimo Lietuvoje.

„Fizinio ugdymo pedagogai dirba vienoje iš svarbiausių ugdymo sričių, nes be kokybiško fizinio aktyvumo ir puoselėjamos sveikatos mes nepasiektume sėkmės kitose srityse. Šiuolaikinį vaiką sudominti nėra paprasta, tačiau jūs dėl to stengiatės ir savo kūrybiškumo dėka randate būdų tai padaryti. Nuoširdžiai dėkoju jums už tai“, – į pedagogus ceremonijos metu kreipėsi švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.

Konkurso pagrindiniai kriterijai – mokytojų praktinė veikla bei indėlis į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą 2020–2021 ir 2021–2022 mokslo metais. Pasak rinkimų organizatorių, vertinant mokytojų indėlį reikšminga ne vien sportinės pergalės, tačiau ir aktyvumas ugdant kompetencijas, organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymas, darbas su ugdymo įstaigų bendruomenėmis bei kita veikla, prisidedanti prie fizinio aktyvumo skatinimo Lietuvoje.

„Būti mokytoja, pirmiausia, man yra pasididžiavimas. Kai sulaukiau informacijos, kad buvau išrinkta tarp laureatų, nelabai žinojau, kaip reaguoti. Šeima džiaugėsi, apkabino, didžiavosi, o aš dar kurį laiką nesupratau, kas atsitiko. Tačiau vėliau pajaučiau, kad man rieda ašaros. Tada supratau, kad šis apdovanojimas man yra visų 35 metų darbo įvertinimas, mano pastangų, meilės darbui, atsidavimo, užsispyrimo ir kolegų bei šeimos narių nuolatinio palaikymo įvertinimas. Esu labai dėkinga už šią papildomą motyvaciją“, – džiaugėsi laureatė, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimnazijos fizinio ugdymo pedagogė Danguolė Venckuvienė.

„Šis įvertinimas man yra be galo malonus. Matyti savo vardą tarp visų laureačių – didelė garbė. Džiaugiuosi, kad šį apdovanojimą parvežu į savo ikimokyklinio ugdymo įstaigą, savo miestą – Raseinius. Mūsų miesteliui tai yra labai daug. Manau, kad esminis sėkmingo darbo elementas yra mylėti tai, ką darai, tuomet žinių bagažas pildosi nepastebint, o vaikai meilę fiziniam aktyvumui greit pajaučia ir perima. Ir dirbant su vaikais nebijoti ir pačiam bent trumpam tapti vaiku – fizinis raštingumo ugdymui labai svarbus judėjimo džiaugsmas, tad linkiu nepamiršti jo nuolat puoselėti“, – po apdovanojimų kalbėjo leaureatė, Raseinių lopšelio – darželio „Liepaitė“ fizinio ugdymo pedagogė Diana Pečiulienė.

Projektą inicijuoja bei organizuoja LTOK, ŠMSM, LKKMA ir RIUKKPA.

Mokytojai laureatai:

Sonata Jonauskienė (Kauno lopšelis – darželis „Klausutis“ ir Kauno lopšelis – darželis „Spindulys“)

Diana Pečiulienė (Raseinių lopšelis – darželis „Liepaitė“)

Indrė Jurgaitienė (Šiaulių lopšelis – darželis „Rugiagėlė“)

Eirūnė Žuklevičienė (Kauno lopšelis – darželis „Varpelis“)

Ieva Pavlovskienė (Kauno lopšelis – darželis „Vyturėlis“)

Irutė Juršėnaitė (Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija)

Laura Sekmokaitė (Vilniaus „Saulės gojaus“ mokykla)

Danguolė Venckuvienė (Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimnazija)

Erika Rusonienė (Alytaus Dzūkijos mokykla)

Jolita Gvergždienė (Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija)

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.