Pasaulio jaunių standartinių šokių čempionate – lietuvių bronza

Dar nespėjo nurimti aistros, vos praėjusį savaitgalį kunkuliavusius suaugusiųjų pasaulio ir Europos čempionatuose Italijoje, o nuo vyresniųjų šokėjų neatsilieka mūsų šalies jauniai. Šeštadienio vakarą Bulgarijos sostinėje Sofijoje pasibaigė šios amžiaus grupės (14 – 15 metų amžiaus sportininkai) standartinių šokių pasaulio čempionatas.

Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė iškovojo bronzos medalį.<br>LSŠF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-12-11 11:01

Bronzos medalius jame iškovojo šių metų jaunių Lietuvos čempionai Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė iš Vilniaus „DaVi“ klubo.

Šį kartą žodis „iškovojo“ tinka kaip niekad. Nors visus atrankinius turus P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė įveikė labai lengvai ir, dalindamiesi antru – trečiu rezultatu tarp 59 duetų, pateko į finalą (geriausiųjų šešetuką), finale jie kartu su pora iš Izraelio surinko po vienodą balų skaičių – po 17. Lietuvos šokėjų lėtas valsas, fokstrotas ir kvikstepas buvo įvertinti trečiomis vietomis, o tango ir Vienos valsas – ketvirtomis. Tuo tarpu izraeliečiai Jaime Martinez Ibanez ir Emmi Brener mūsiškius aplenkė, šokant būten tango ir Vienos valsą (už tango jiems skirta netgi antroji vieta), bet pralaimėjo likusius šokius. Būtent šis skirtumas nulėmė, kad bronzos medaliai atiteko jauniesiems Lietuvos sportininkams.

Nedaug iki finalo pritrūko ir Sofijoje startavusiems šių metų Lietuvos vicečempionams Neidui Lenkaičiui ir Izabelei Žymančiūtei iš Kauno „Kaspino“ klubo. Galutinėje čempionato įskaitoje šokėjai užėmė 8-ąją vietą.

Beje, dėl jaunių čempionato pusfinalio (geriausiųjų dvyliktuko) Bulgarijoje taip pat susiklostė neįprasta situacija, kurią teko spręsti vyriausiąja čempionato vertintoja dirbusiai Lietuvos teisėjai Daivai Dackevičienei. Net keturios poros surinko po vienodą balų skaičių ir pasidalino 12 – 15-ąją vietas, tad pusfinalyje vietoje dvylikos šoko tik vienuolika porų: vertintojų techninės sąlygos nenumato galimybės pusfinalyje dalyvauti penkiolikai duetų – jeigu surenkamas vienodas balų skaičius, maksimaliai pusfinalyje šokti leidžiama keturiolikai.

Jaunių amžiaus grupės planetos čempionais tapo šokėjai iš pastaruoju metu vis garsiau sportinių šokių pasaulyje minimos kaimyninės Latvijos – Richards Krivins ir Marija Golubeva. Antrieji buvo Bulgarijos šokėjai Aleks Kostadinov ir Ivelina Karcheva.

Planetos pirmenybėse jaunius vertino Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Ekvadoro, Italijos, Latvijos, Rumunijos, Sakartvelo vertintojai. Komisijoje taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Donatas Vėželis.