Lietuvos sporto savaitė: pilnėjantis V. Strolios taškų kraitis, trijulių krepšinio sezono pabaiga ir kovos ant ledo

Vytautas Strolia vėl rinko taškus biatlono pasaulio taurės lenktynėse, Panevėžio „Lietkabelis“ vienintelis tarp Lietuvos krepšinio komandų laimėjo Europos turnyro rungtynes, bet pralaimėjo praėjusio sezono LKL finalininkų dvikovą, trijulių krepšinio pasaulio turo baigiamajame turnyre dalyvavusi Šakių „Gulbelė“ nepateko į atkrintamąsias varžybas, Lietuvos ledo ritulio komandos nugalėjo Latvijos čempionus, o Kaune prasidėjo pasaulio jaunių ledo ritulio pirmenybių žemesniosios pakopos turnyras.

Vytautas Strolia.<br>Ch.Manzoni/IBU nuotr.
Eurolygos rungtynės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 12, 2022, 10:48 AM, atnaujinta Dec 12, 2022, 10:51 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 5 d. Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentu išrinktas renginių organizatorius Vytautas Jasutis. Jis pakeitė nuo 2006 m. federacijai vadovavusią Liliją Vanagienę.

Gruodžio 5 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lapkričio mėnesio krepšininku pripažintas Giedrius Staniulis („Gargždai“).

Gruodžio 5 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Jonavą“ 80:75 (T.Dimša 17, E.Ulanovas 13 / E.Šeškus ir D.Bičkauskis po 17). Per šias rungtynes „Žalgirio“ žaidėjas Lukas Lekavičius patyrė šonkaulio traumą, dėl kurios nežais apie mėnesį.

Gruodžio 6 d. Lietuvos bokso federacija paskelbė, kad geriausiais 2022 metų šalies boksininkais išrinkti Eimantas Stanionis ir Gabrielė Stonkutė.

Gruodžio 7 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Brešos „Germani“ 79:70 (J.Morrisas 13, G.Maldūnas 12). „Lietkabelis“ laimėjo 4 iš 7 rungtynių ir grupėje dalijasi trečiąją vietą. Pirmauja Burgo „Jeunesse Laïque“ (6 perg.) ir Venecijos „Reyer“ (5).

Gruodžio 7 d. Latvijos-Lietuvos ledo ritulio lygoje Elektrėnų „Energija“ namie nugalėjo Latvijos čempionę Jelgavos „Zemgale“ 3:1. „Energija“ užima penktąją vietą (17 tšk. per 20 rungt.), „Kaunas“ – septintąją (15/18), Vilniaus „Punks“ – aštuntąją (13/17). Turnyre pirmauja Rygos „Mogo“ (46/24), Rygos „Dinamo“ (33/22) ir „Zemgale“ (32/19).

Gruodžio 8 d. Vilniaus „Kibirkštis“ moterų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Ašdodo „Makabi“ 75:85 (G.Petronytė 20, L.Juškaitė 18, R.Theriot 15). „Kibirkštis“ laimėjo 2 iš 5 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą su Ankaros „Botaş“ ir „Makabi“. Grupėje pirmauja kelialapį į kitą etapą užsitikrinusi Djoro „Uni“ (4 perg.). „Kibirkštis“ lemiamas rungtynes dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas žais gruodžio 14 d. išvykoje su „Uni“.

Gruodžio 8 d. Hochfilcene (Tirolis, Austrija) biatlono pasaulio taurės etape moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 78-ąją vietą, Natalija Kočergina – 92-ąją. Startavo 99 sportininkės, nugalėjo vokietė Denise Herrmann.

Gruodžio 9 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo titulą ginančiam Stambulo „Anadolu Efes“ 60:86 (T.Cavanaugh 15, E.Ulanovas ir I.Brazdeikis po 9). „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 12 rungtynių ir dalijasi aštuntąja vieta. Pirmauja Stambulo „Fenerbahçe“ (10 perg.) ir „Monaco“ (9).

Gruodžio 9 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 12-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 44-ąją, Maksimas Fominas – 54-ąją, Tomas Kaukėnas -73-iąją. Startavo 105 sportininkai, nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo.

Gruodžio 10 d. Lietuvos meninės gimnastikos čempionate Gargžduose daugiakovės varžybų nugalėtoja tapo Fausta Šostakaitė.

Gruodžio 10 d. Baltijos moterų ledo ritulio lygoje Lietuvos rinktinė namie nugalėjo iki tol taškų nepraradusią Rygos „Laima“ 4:3 9po baudinių). Turnyre pirmauja „Laima“ (25 tšk. per 9 rungt.) ir Lietuvos rinktinė (20/10).

Gruodžio 10 d. Baltijos moterų krepšinio lygos lyderių rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ pralaimėjo Rygos RSU 66:80. Turnyre pirmauja „Neptūnas“ (8 perg. ir 1 pral.), RSU (7 ir 0), Talino „TalTech“ (7 ir 4), Vilniaus „Kibirkštis“ (6 ir 1), Klaipėdos LCC (6 ir 3).

Gruodžio 10 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etape vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 15-ąją vietą. Startavo 20 komandų, nugalėjo Norvegija.

Gruodžio 10 d. Abu Dabyje trijulių krepšinio pasaulio turo baigiamajame etape Šakių „Gulbelė“ užėmė devintąją vietą. „Gulbelė“ grupės turnyre nugalėjo „Antwerpen“ 21:20, bet pralaimėjo „Lausanne“ 9:21, užėmė paskutinę trečiąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Turnyro finale Ub (Serbija) nugalėjo „Vienna“ 21:18.

Gruodžio 10 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) praėjusio sezono finalininkų rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 109:104 (po pratęsimo; M.Fosteris 20, G.Radzevičius ir M.Echodas po 18 / J.Morrisas 22, K.Kullamäe 21). Po 12 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (11 perg.), „Rytas“ (8, žaidė 11 rungt.), „Lietkabelis“, „Jonava“, Utenos „Juventus“ (po 8) ir Alytaus „Wolves“ (7, žaidė 11 rungt.).

Gruodžio 11 d. Subike (Lusonas, Filipinai) paplūdimio tinklinio profesionalų turo vyrų turnyre („Future“) Arnas Rumševičius ir Tomas Stasevičius užėmė penktąją vietą. Moterų turnyre Ieva Dumbauskaitė ir Skalvė Križanauskaitė užėmė devintąją vietą. FIVB moterų reitinge Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė užima 55-ąją vietą, I.Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė – 65-ąją. Vyrų reitinge Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas užima 52-ąją vietą, Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius – 97-ąją.

Gruodžio 11 d. Lietuvos vyrų tinklinio lygoje baigėsi antrasis ratas. Po 8 rungtynių pirmauja čempiono vardą ginantis Gargždų „Amber“ (19 tšk.), Šiaulių „Elga“ (18) ir Marijampolės „Sūduva“ (13).

Gruodžio 11 d. Lietuvos salės futbolo A lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Jonavos „Vikingus“ 4:2. Po 11 turų pirmauja „Žalgiris“ (31 tšk.), „Vikingai“ (25) ir Gargždų „Pramogos“ (22).

Gruodžio 11 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etape vyrų persekiojimo lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 49-ąją vietą, Vytautas Strolia ir Maksimas Fominas nefinišavo. Nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo. Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje vienintelis taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia užima 17-ąją vietą (pirmauja J.Th.Bo). Tautų taurės vyrų įskaitoje Lietuva užima 11-ąją vietą, moterų įskaitoje – 24-ąją vietą.

Gruodžio 11 d. Kaune prasidėjo pasaulio vaikinų (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato antrosios pakopos A grupės turnyras. Lietuvos rinktinė pirmosiose rungtynėse pralaimėjo Didžiajai Britanijai 3:4.

Gruodžio 11 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) tinklinio rinktinė Daugpilyje (Latvija) vykusiame Europos pirmenybių atrankos pirmojo etapo turnyre (Rytų Europos tinklinio zonos asociacijos čempionate) pralaimėjo visas 5 rungtynes ir užėmė paskutinę šeštąją vietą. Pirmąją vietą užėmė ir vienintelį tiesioginį kelialapį į Europos pirmenybes iškovojo Lenkija.

Gruodžio 11 d. Matusinjuše (Portugalija) vykstančiame pasaulio aklųjų riedulio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė per 4 rungtynes iškovojo 7 taškus ir grupėje užima trečiąją vietą. Lietuviai nugalėjo Kolumbiją 12:2 ir JAV 12:2, sužaidė lygiosiomis su Ukraina 5:5 ir pralaimėjo Kinijai 5:10.

Gruodžio 11 d. Bogotoje vykstančiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 81 kg Irmantas Kačinskas užėmė 15-ąją vietą (312 kg), Žilvinas Žilinskas – 21-ąją vietą (288 kg).