Lietuvės – Europos lėkščiasvydžio čempionato bronzos medalių laimėtojos

Lietuvoje vykusiame pirmajame Europos uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionate šeimininkai neliko be apdovanojimų.

Europos lėkščiasvydžio čempionatas.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Dec 13, 2022, 5:15 PM, atnaujinta Dec 13, 2022, 5:21 PM

Moterų grupėje Lietuvos rinktinė čempionatą baigė atsistodama ant pakylos trečiojo laiptelio.

Ši Lietuvos moterų rinktinė buvo sudaryta iš „DTS Ultimate“ klubo žaidėjų, kurios 2020 metais vykusiame Europos klubų uždarų patalpų čempionate Danijoje iškovojo pirmąją vietą.

Lietuvės mažajame finale įveikė Didžiosios Britanijos komandą 14:11.

Lietuvos rinktinei kelią į finalą užkirto pralaimėjimas pusfinalyje olandėms.

Finale Švedijos komanda įveikė Nyderlandų komandą 15:12.

Lietuvos moterų rinktinės rezultatai

Lietuva – Ukraina 17:7

Danija – Lietuva 7:13

Lietuva – Latvija 17:11

Lietuva – Lenkija 17:7 (ketvirtfinalis)

Lietuva – Nyderlandai 10:12 (pusfinalis)

Lietuva – Didžioji Britanija 14:11 (mažasis finalas)

Vyrų grupėje nesustabdoma buvo Belgijos rinktinė, finale įveikusi Suomijos komandą 17:14.

Lietuvos vyrų rinktinėms sekėsi prasčiau, tačiau pirmoji komanda iškovojo 5-ąją vietą galutinėje rikiuotėje (tarp 16 rinktinių).

Lietuvos vyrų rinktinės rezultatai

Lietuva – Slovakija 17:7

Austrija – Lietuva 7:17

Lietuva – Belgija 13:17

Latvija – Lietuva 15:10 (ketvirtfinalis)

Lietuva – Lenkija 17:5 (dėl 5–8 vietų)

Lietuva – Nyderlandai 17:13 (dėl 5–6 vietų)

Antroji Lietuvos vyrų rinktinė buvo suformuota jaunimo pagrindu siekiant suteikti geresnį pasirengimą jaunajai kartai. Čempionate antroji komanda užėmė 12 vietą.

Mišriojo diviziono čempionate stipriausia buvo Estijos rinktinė, kuri šlavė visus varžovus savo kelyje. Finale estai varžėsi su Didžiosios Britanijos nacionaline komanda, kurią įveikė rezultatu 13:10.

Lietuvos rinktinė pateikė malonią staigmeną prieš Belgijos rinktinę, bet aukštesnio rezultato pasiekti nepavyko.

„Uždarų patalpų nacionalinės pirmenybės bei pramoginiai turnyrai yra įprasta praktika šiauriau Europoje esančiose valstybėse, tačiau Europos čempionato iki šiol nebūta.“ – teigė Ričardas Zareckis, Lietuvos skraidančiojo disko federacijos prezidentas.

3 dienas vykusiame čempionate trijuose skirtinguose divizionuose iš viso vyko 104 rungtynės 5-iose arenose ir sporto centruose Kaune, Garliavoje, Prienuose ir Birštone.

Išskirtinės svarbos renginys į Lietuvą sukvietė net 36 nacionalines lėkščiasvydžio rinktines su savo trenerių ir administracijos štabais.

Čempionate dalyvavo 457 žaidėjai iš 17 valstybių.