Ryškiausius kurčiųjų sporto atletus pagerbė Raudondvaryje

Raudondvario dvare (Kauno r.) pagerbti geriausiai šiais metais pasirodę kurčiųjų sporto atstovai, o jiems 2022-ieji buvo sėkmingi. Tarp labiausiai pasižymėjusių sportininkų ryškiai švietė ir iš Kauno kilę atletai.

M.K.Sinkevičius – Lietuvos čempionas ir tarp girdinčiųjų.<br> Organizatorių nuotr.
I.Milkintaitė ir B.Aleknavičiūtė aikštelėje yra neišskiriama pora.<br> Organizatorių nuotr.

Dec 17, 2022, 4:03 PM

„Svarbiausios šių metų Lietuvos kurčiųjų sportininkų varžybos – 24-osios kurčiųjų vasaros žaidynės, kurios prilygsta girdinčiųjų vasaros olimpiadoms“, – kalbėjo Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto atstovas Česlovas Kavarza.

Dėl pandemijos žaidynės vyko po penkerių metų.

Šiais metais taip pat vyko Europos badmintono čempionatas Palangoje, Europos paplūdimio tinklinio čempionatas Austrijoje, Europos ir pasaulio šachmatų čempionatai Ispanijoje bei Lenkijoje, pasaulio buriavimo čempionatas Lenkijoje.

Pasak Č.Kavarzos, Brazilijoje vykusios vasaros žaidynės buvo itin sėkmingos – iškovota 10 medalių: 2 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos. Tai kone dvigubai daugiau, negu tikėtasi.

Kaunietis Mantas Kazimieras Sinkevičius tapo graikų ir romėnų imtynių čempionu. Jis buvo nenugalimas svorio iki 77 kg grupėje.

M.K.Sinkevičius šiais metais Panevėžyje taip pat tapo Lietuvos imtynių čempionu tarp girdinčiųjų.

Kitą aukso medalį iš Brazilijos atsivežė rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius.

Švystelėjęs rutulį 18 m 35 cm jis pasiekė pasaulio ir vasaros žaidynių rekordą.

Kaunietės Ingrida Milkintaitė ir Birutė Aleknavičiūtė žaidynių moterų paplūdimio tinklinio varžybose užėmė trečiąją vietą.

Rugpjūčio mėnesį Austrijoje vykusiame Europos paplūdimio tinklinio čempionate Lietuvos tinklininkės iškovojo vicečempionių vardą.