Solidūs Slovėnijoje: pasaulio biatlono taurės etape du lietuviai užfiksavo sezono rekordus

Pokliukoje (Slovėnija) vykstantį ketvirtą pasaulio biatlono taurės etapą sėkmingai pradėjo Lietuvos vyrų rinktinė. Penktadienį vykusiose 10 km sprinto varžybose lietuviai fiksavo sezono rekordus, pelnė įskaitinius taškus bei šeštadienį pratęs pasirodymą persekiojimo rungtyje.

K. Dombrovskis<br> Christian Manzoni/IBU nuotr.

Jan 6, 2023, 6:40 PM

Tradiciškai sėkmingiausiai tarp Lietuvos biatlonininkų pasirodė Vytautas Strolia, užėmęs 28 vietą. Du baudos ratus (šaudymas 1+1) įveikęs rinktinės lyderis iškovojo 13 įskaitinių planetos taurės taškų bei bendroje įskaitoje rikiuojasi 22-as (167 tšk.).

Pirmuosius 6 taškus šį sezoną iškovojo Karolis Dombrovskis: be klaidų šaudęs biatlonininkas sprinte užėmė 35 poziciją. Tai geriausias Nemenčinės atstovo rezultatas planetos taurės varžybose nuo 2021-ųjų sausio.

„Mačiau, kad treneriai yra patenkinti, dėl to iš dalies džiugu, bet asmeniškai su šio sezono šaudymu norėčiau geresnių vietų, todėl šiandienos pozicijos labai stipriai nesureikšminu. Smagu atsirasti tarp sportininkų, iškovojusių taškus, bet su nuliais norėtųsi būti aukščiau“, – dėl užimtos vietos nedžiūgavo K.Dombrovskis.

Į geriausiųjų 40-uką K.Dombrovskis prasibrovė dešimtą kartą karjeroje. Įdomu tai, kad net penkiskart tą pavyko padaryti būtent Pokliukos trasoje.

„Pokliukoje priėjimas prie šaudyklos labai palankus, šaudyti čia daug lengviau. Atvažiuoji po nuokalnės, turi daugiau galimybių atsistatyti. Pokliuka ta vieta, kuri man sėkminga“, – teigė K.Dombrovskis, būtent čia iškovojęs pirmus įskaitinius taškus karjeroje bei užfiksavęs karjeros rekordą – 25 vietą.

Sprintas Pokliukoje įsimins ir Tomui Kaukėnui – rinktinės veteranas užėmė 58 vietą (0+1) bei pirmą kartą po 2018 metų Pjongčango olimpinių žaidynių, kuriose iškovojo Lietuvai istorinę 13 vietą, galės dalyvauti persekiojimo rungtyje. Nedaug trūko, jog joje startuoti galėtų ir Maksimas Fominas: jaunasis visaginietis užėmė 63 vietą (0+1), o nuo patekimo į 60-uką jį skyrė vos 2,3 sek.

M.Fominas užfiksavo antrą geriausią karjeros rezultatą.

Nacijų taurės įskaitos kraitį Lietuvos biatlonininkai papildė 302 taškais – perkopti 300 mūsiškiams pavyko vos antrą kartą istorijoje. Tarp visų planetos komandų lietuviai rikiuojasi net 12-ti (1795 tšk.).

Apdovanojimų pakylą Slovėnijoje okupavo norvegai: varžybas laimėjo šį sezoną dominuojantis Johannesas Thingnesas Boe (1+0), net 48,1 sek. pranokęs brolį Tarjei Boe (0+0) bei 55,6 sek. – antrą vietą bendroje įskaitoje užimantį Sturlą Holmą Laegreidą (1+0).

V.Strolia nugalėtojui pralaimėjo 2 min. 12,9 sek., K.Dombrovskis – 2 min. 33,3 sek., T.Kaukėnas – 3 min. 14,3 sek., o M.Fominas – 3 min. 25,7 sek. Varžybose dalyvavo 92 biatlonininkai.

Ketvirtadienį vykusiose moterų 7,5 km sprinto varžybose Gabrielė Leščinskaitė užėmė 85 vietą (1+2), o Natalija Kočergina – 91-ą (2+3). Vyrų ir moterų persekiojimo rungtys vyks šeštadienį, o sekmadienį biatlonininkai varžysis pirmose sezono mišrių estafečių rungtyse.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų