Lietuvos sporto savaitė. Įtemptos „Žalgirio“ dienos, sėkmingi biatlonininkų startai ir nuvylęs R. Berankis

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda laimėjo Eurolygos rungtynes, bet ilgam prarado rezultatyviausią žaidėją ir pasirašė sutartis su dviem naujokais, dvi Vilniaus krepšinio komandos skirtingai pradėjo Europos turnyrų atkrintamuosius mačus, Lietuvos biatlonininkai rinko taškus pasaulio taurės etape, Lietuvos vyrų rankinio rinktinė tenkinosi trečiąja vieta Baltijos taurės turnyre, o Ričardas Berankis nesėkmingai pradėjo naują teniso sezoną.

R.Berankis.<br>S.Čirbos nuotr.

Jan 9, 2023, 8:56 AM

Tai buvo įdomiausi pirmosios metų savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 2 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) gruodžio mėnesio krepšininku išrinktas Gytis Radzevičius (Vilniaus „Rytas“).

Sausio 2 d. „Gargždų“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su treneriu Povilu Šakiniu, kuris pakeitė gruodžio viduryje atleistą Paulių Juodį. P.Šakinis iki tol dirbo Palangos „Kuršiuose“.

Sausio 3 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos atkrintamojo mačo pirmosiose rungtynėse namie nugalėjo Salonikų PAOK 85:62 (M.Fosteris ir M.Normantas po 14). Serijoje žaidžiama iki dviejų pergalių, antrosios rungtynės vyks sausio 11 d. Salonikuose.

Sausio 4 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Oeiraše (Portugalija, „ATP Challenger“) antrajame rate pralaimėjo turkui Cemui Ilkeliui 2:6, 7:5, 6:7. Pirmajame rate R.Berankis, kuris šiame turnyre buvo skirstytas pirmuoju, nugalėjo italą Gianmarco Moronį.

Sausio 5 d. Pokliukoje (Slovėnija) biatlono pasaulio taurės etape moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 85-ąją vietą, Natalija Kočergina – 91-ąją. Startavo 95 sportininkės, nugalėjo švedė Elvira Oberg. Lietuvos biatlonininkės šį sezoną nė vieneriose lenktynėse nepateko tarp 60 geriausiųjų.

Sausio 5 d. Lengvaatletė, daugkartinė 800 metrų bėgimo Lietuvos čempionė Eglė Balčiūnaitė paskelbė, kad baigia sportininkės karjerą.

Sausio 5 d. Vilniaus „Kibirkštis“ moterų krepšinio Europos taurės atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse namie pralaimėjo Šarlvilio-Mezjero „Flammes“ 65:68 (L.Juškaitė 25, G.Petronytė 13). Atsakomosios rungtynės vyks sausio 11 d. Prancūzijoje.

Sausio 5 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Stambulo „Fenerbahçe“ 86:66 (T.Dimša ir I.Brazdeikis po 17, L.Birutis 15). „Žalgirio“ krepšininkas Keenanas Evansas patyrė Achilo sausgyslės traumą, dėl kurios negalės žaisti iki sezono pabaigos. „Žalgiris“ per pirmąjį ratą laimėjo 9 iš 17 rungtynių ir dalijasi septintąją vietą. Turnyre pirmauja po 11 pergalių iškovoję Pirėjo „Olympiakos“, Madrido „Real“, Vitorijos „Baskonia“, „Barcelona“ ir „Monaco“.

Sausio 6 d. Pokliukoje biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 28-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 35-ąją, Tomas Kaukėnas – 58-ąją, Maksimas Fominas – 63-iąją. K.Dombrovskis iškovojo pirmuosius pasaulio taurės taškus nuo 2020–2021 m. sezono (taškai skiriami 1–40 vietą užėmusiems sportininkams), T.Kaukėnas pirmą kartą nuo 2018–2019 m. sezono pateko į persekiojimo lenktynes (jose dalyvauja 60 sportininkų, geriausiai pasirodžiusių sprinto lenktynėse).

Sausio 6–7 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Isaiah Tayloru ir italu Achille Polonara, kurie sausio pradžioje buvo atleisti iš Stambulo „Anadolu Efes“.

Sausio 6–7 d. Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas pratęsė sutartį su ispanu treneriu Pablo Villaru, šiame klube dirbančiu nuo 2022 m. gegužės. Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su Pauliumi Golubicku, kuris į Lietuvą grįžo iš „Gorica“ (Kroatija), Kauno „Žalgiris“ – su ispanu Xabi Auzmendi, kuris perėjo iš Marijampolės „Sūduvos“.

Sausio 7 d. Pokliukoje biatlono pasaulio taurės etape vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 30-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 37-ąją, Tomas Kaukėnas – 52-ąją. Nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po keturių etapų, per kuriuos vyko dešimt lenktynių, V.Strolia užima 22-ąją vietą, K.Dombrovskis – 67-ąją (taškus iškovojo 77 sportininkai, pirmauja J.Th.Bo).

Spalio 7 d. Adelbodene (Šveicarija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape Andrejus Drukarovas slalomo milžino varžybų pirmojoje trasoje užėmė 47-ąją vietą (finišavo 49 sportininkai). A.Drukarovas šį sezoną pasaulio taurės etapuose startavo ketvirtą kartą.

Sausio 7–8 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) čempiono vardą ginantis Vilniaus „Rytas“ namie pralaimėjo Alytaus „Wolves“ 76:88 ir nutraukė 7 pergalių seriją. Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo „Jonavą“ 86:84, lyderis Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūną“ 77:46. Po 15 turų pirmauja „Žalgiris“ (14 perg.), „Rytas“, Utenos „Juventus“ (po 10, žaidė po 14 rungt.), „Lietkabelis“ ir „Wolves“ (po 10).

Sausio 7–8 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Rygoje vykusiame Baltijos taurės turnyre užėmė trečiąją vietą. Lietuviai pusfinalyje pralaimėjo Suomijai 26:27, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Latviją 24:15. Finale Suomija nugalėjo Estiją 31:29.

Sausio 8 d. Pokliukoje biatlono pasaulio taurės etape mišrios estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 20-ąją vietą (startavo 24 komandos, nugalėjo Prancūzija). Vienetų mišrioje estafetėje Tomas Kaukėnas ir Natalija Kočergina užėmė 21-ąją vietą (startavo 24 komandos, nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurė vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 13-ąją vietą (klasifikuotos 28 šalys, pirmauja Norvegija), moterų Tautų taurės įskaitoje – 24-ąją vietą (klasifikuotos 28 šalys, pirmauja Švedija).

Sausio 8 d. Alikantės uoste (Ispanija) „The Ocean Race“ regatos įžanginiame etape „Ambersail 2“ jachta (kapitonas Rokas Milevičius) nefinišavo.