Vengrijos rankininkai davė pamoką islandams, lenkams namų sienos nepadeda

Aštuonių šalių rinktinės šeštadienį užsitikrino kelialapius į pasaulio vyrų rankinio pirmenybių antrąjį etapą. Tarp jų nėra vienos iš turnyro šeimininkių Lenkijos komandos, kuri patyrė antrąjį pralaimėjimą. Šeštadienį įspūdingiausią pergalę pasiekė Vengrijos rankininkai, per trumpą tarpsnį paviję dideliu skirtumu pirmavusius islandus.

Vengrijos rankininkai.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 15, 2023, 8:34 AM

Kelialapiai

Ispanijos (A grupė), Prancūzijos, Slovėnijos (B grupė), Švedijos, Brazilijos, Žaliojo Kyšulio (C grupė), Vengrijos ir Portugalijos (D grupė) rinktinės šeštadienį užsitikrino kelialapius į pasaulio pirmenybių antrąjį etapą.

Ispanai, prancūzai, slovėnai, švedai ir vengrai antrajame ture iškovojo antrąsias pergales, o kitos trys komandos turi po 2 taškus, bet jų nebegali aplenkti grupių autsaiderės. C grupėje paskutiniąją vietą užimantys urugvajiečiai pirmieji pasitraukė iš kovos dėl medalių.

Pasaulio pirmenybėse žaidžia 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių komandas. Jų tarpusavio rungtynių rezultatai bus įskaityti kitame etape, kuriame bus sudarytos keturios naujos grupės, todėl daugumai komandų bus svarbios ir pirmojo etapo trečiojo turo rungtynės.

Pirmadienį atsipalaiduoti galės tik viena iš dviejų turnyro šeimininkių Švedijos rinktinė. Švedai jau žino, kad antrąjį etapą pradės turėdami 4 taškus.

Drama

Rankinio mėgėjai laukdami šeštadienio vakaro tikriausiai pasibraukė dvejas rungtynes, kuriose kovojo panašaus pajėgumo Europos komandos.

Vis dėlto dramatiškai susiklostė tik vienerios iš dvejų labiausiai intrigavusių rungtynių. Jose Vengrijos rinktinė per trumpą tarpsnį pavijo šešių įvarčių skirtumu pirmavusią Islandijos komandą ir nugalėjo 30:28 (12:17).

Nuo pirmųjų minučių iniciatyvą turėję islandai didelę rungtynių dalį galėjo jaustis saugiai. Antrojo kėlinio viduryje jie pirmavo 25:19. Tačiau po to viskas apsivertė aukštyn kojomis. 55-ąją min. vengrai išlygino rezultatą 28:28, o pabaigoje pribaigė pakrikusius varžovus. Per paskutines 7,5 minutės Vengrijos rinktinės vartininkas Rolandas Mikleris nepraleido nė vieno įvarčio.

Kitose padidintą susidomėjimą kėlusiose rungtynėse Slovėnijos rinktinė sutriuškino namie žaidžiančią Lenkijos komandą 32:23 (17:11). Slovėnų pergalę taip pat nulėmė ilgą tarpsnį užrakinti vartai – slovėnai nuo pirmojo kėlinio vidurio net 11 minučių neleido lenkams įmesti nė vieno įvarčio ir prieš pertrauką susikrovė šešių įvarčių persvarą.

Lenkijos rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą ir pirmadienį žais lemiamas rungtynes dėl kelialapio į kitą etapą su Saudo Arabijos komanda.

Triuškinimai

Kitose šeštadienį vykusiose rungtynėse didelės įtampos nebuvo. Dvejos rungtynės baigėsi dviženkliu skirtumu: Prancūzija sutriuškino Saudo Arabiją 41:23, Brazilija – Urugvajų 35:24.

18 įvarčių skirtumas, kuriuo laimėjo olimpiniai čempionai prancūzai, šiame turnyre kol kas yra didžiausias. Tiesa, prancūzams nepavyko pagerinti šių pirmenybių rezultatyvumo rekordo, kuris priklauso penktadienį 43 įvarčius į belgų vartus įmetusiai Danijos rinktinei.

2 turas

A grupė (Krokuva)

Juodkalnija – Iranas 34:31 (19:16). Vujovičius 10 / Oraei 7, Sadeghi 7. 2600 žr.

Ispanija – Čilė 34:26 (18:15). A.Duišebajevas 6 / E.Feuchtmannas 8. 3150 žr.

Lentelė: Ispanija – 4, Juodkalnija – 2, Iranas – 2, Čilė – 0.

B grupė (Katovicai)

Prancūzija – Saudo Arabija 41:23 (24:14). Lenne 8 / Al Salemas 5, Al Abbasas 5. 6200 žr.

Lenkija – Slovėnija 23:32 (17:12). Moryto 6 / Dolenecas 7. 9999 žr.

Lentelė: Slovėnija – 4, Prancūzija – 4, Lenkija – 0, Saudo Arabija – 0.

C grupė (Geteborgas)

Brazilija – Urugvajus 35:24 (19:10). Hackbarthas 7 / Capello 5.

Švedija – Žaliasis Kyšulys 34:27 (19:8). Wanne 5, Petterssonas 5 / Landimas 6, Moreno 6. 11750 žr.

Lentelė: Švedija – 4, Brazilija – 2, Žaliasis Kyšulys – 2, Urugvajus – 0.