​Lietuvos sporto savaitė: Eurolygoje nestabdantis „Žalgiris“, pirmasis E. Butvilo titulas ir universiados medalis

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas iškovojo Leik Plesido žiemos universiados sidabro medalį, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių virtinę Eurolygoje, 18-metis tenisininkas Edas Butvilas iškovojo pirmąjį titulą vyrų varžybose, biatlonininkai Vytautas Strolia ir Karolis Dombrovskis pildė taškų sąskaitas pasaulio taurės etape, Vilniaus „Rytas“ pateko į krepšinio Čempionų lygos antrąjį grupių etapą, Panevėžio „Lietkabelis“ pralaimėjo dar vienerias krepšinio Europos taurės rungtynes, Domantas Sabonis buvo įvertintas NBA lygoje, ilgametis Lietuvos rinktinės krepšininkas Mantas Kalnietis paskelbė, kad nusprendė baigti profesionalo karjerą, o Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės turnyre paaiškėjo finalo ketverto dalyviai.

Kauniečiai tęsia pergalių seriją.<br>M.Patašiaus nuotr.
Mantas Kalnietis<br>G.Šiupario nuotr.
Andrejus Drukarovas.<br>V.Dranginio nuotr.
 Edas Butvilas.<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2023-01-23 09:43, atnaujinta 2023-01-23 09:49

Tai buvo įdomiausi turiningos praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 16 d. Andrejus Drukarovas iškovojo Leik Plesido žiemos universiados sidabro medalį. Jis užėmė antrąją vietą kalnų slidinėjimo dvikovės varžybose. Tai – ketvirtasis Nepriklausomos Lietuvos sportininkų medalis žiemos universiadų istorijoje.

Sausio 16 d. Mirė buvęs baidarių ir kanojų irkluotojas, Miuncheno olimpinių žaidynių čempionas Vladas Česiūnas (81).

Sausio 16 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) pripažintas geriausiu Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių Vakarų grupės savaitės krepšininku. Jis per 4 rungtynes pelnydavo 18,5 taško, atkovodavo 14,3 kamuolio ir atlikdavo 10,5 rezultatyvaus perdavimo, o „Kings“ pasiekė 4 pergales. Geriausiu savaitės krepšininku D.Sabonis pripažintas trečią kartą.

Sausio 16 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Gediminu Oreliku, kuris į komandą grįžo po pusės sezono, praleisto Stambulo „Beşiktaş“.

Sausio 17 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos atkrintamojo mačo dėl teisės žaisti antrajame etape trečiosiose rungtynėse namie nugalėjo Salonikų PAOK 82:63 (M.Fosteris 19, M.Echodas 16) ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:1. Antrojo etapo grupėje, kurios varžybos prasidės sausio 24 d., „Rytas“ žais su „Manresa“, Bonos „Telekom“ ir Stambulo „Bahçeşehir“.

Sausio 18 d. Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Mantas Kalnietis paskelbė, kad nusprendė baigti sportininko karjerą ir sausio 29 d. žais paskutines rungtynes.

Sausio 18 d. Mirė ilgametis Lietuvos aklųjų riedulio rinktinės kapitonas, paralimpinių žaidynių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas Marius Zibolis (48).

Sausio 18 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Ulmo „ratiopharm“ 69:78 (J.Morrisas 16, B.Griciūnas 9) ir pratęsė keturių pralaimėjimų seriją. „Lietkabelis“ laimėjo 4 iš 11 rungtynių ir grupėje dalijasi 8-ąją vietą su Klužo „Universitatea“. Šios komandos lenkia tik 2 pergales turinčią Liublianos „Olimpija“. Grupėje pirmauja Burgo „Jeunesse Laïque“ (8 perg.), Badalonos „Joventut“ ir Slobožansko „Prometej“ (po 7).

Sausio 18 d. Leik Plesido žiemos universiadoje kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas slalomo milžino varžybose nebaigė antrojo nusileidimo (po pirmosios rungties jis užėmė 8-ąją vietą).

Sausio 19 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) biatlono pasaulio taurės etape moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 45-ąją vietą (tai – geriausias Lietuvos moterų rezultatas šį sezoną), Gabrielė Leščinskaitė – 62-ąją vietą. Startavo 96 sportininkės, nugalėjo italė Dorothea Wierer.

Sausio 20 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynėse pelnė 18 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų, o „Kings“ namie nugalėjo „Oklahoma City Thunder“ 118:113. 26 metų D.Sabonis pasiekė penktąjį trigubą dviženklį šį sezoną ir 24-ąjį – karjeroje. „Kings“ laimėjo 26 iš 45 rungtynių ir Vakarų grupėje užima trečiąją vietą. Ketvirtąją vietą užima 26 iš 47 rungtynių laimėjęs „New Orleans Pelicans“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas. D.Sabonio sezono vidurkiai – 18,8 taško, 12,6 atkovoto kamuolio ir 7,3 rezultatyvaus perdavimo, J.Valančiūno – 14,9 taško ir 9,9 atkovoto kamuolio.

Sausio 20 d. Kauno uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Rugilė Miklyčiūtė pagerino Lietuvos šuolių su kartimi uždarų patalpų rekordą (4,00 m).

Sausio 20 d. Baltijos moterų tinklinio lygoje Lietuvos komandų rungtynėse „Kaunas“ namie nugalėjo Jonavos „Aušrinę“ 3:2. Turnyre pirmauja Talino „TalTech“ (40 tšk. per 15 rungt.), „Aušrinė“ (35/14), Rygos VS (33/15) ir „Kaunas“ (30/14).

Sausio 20 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 71:66 (E.Ulanovas 13, A.Polonara ir R.Šmitas po 10) ir pasiekė ketvirtąją iš eilės pergalę. „Žalgiris“ laimėjo 12 iš 20 rungtynių ir dalijasi penktąją vietą su „Monaco“. Pirmauja Pirėjo „Olympiakos“, Madrido „Real“, Stambulo „Fenerbahçe“ ir „Barcelona“ (po 13 perg.).

Sausio 20 d. Anterselvoje biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 27-ąją vietą (tai – geriausias jo rezultatas nuo 2018–2019 m. sezono), Vytautas Strolia – 35-ąją, Maksimas Fominas – 61-ąją, Tomas Kaukėnas – 71-ąją. Startavo 96 sportininkai, nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo.

Sausio 20–21 d. Panevėžyje vykusiose dviračių treko varžybose (UCI CL2 kategorija) Lietuvos sportininkai laimėjo 5 iš 13 rungčių varžybas. Čempionais tapo Olivija Baleišytė (daugiakovė), Eglė Dubauskaitė (skrečas), Miglė Lendel (asmeninės laiko lenktynės), Justas Beniušis (asmeninės laiko lenktynės) ir Lietuvos rinktinė (komandų persekiojimo lenktynės).

Sausio 21 d. Vilniaus taurės teniso turnyro („ITF M15“) finale Edas Butvilas nugalėjo lenką Szymoną Kielaną 6:1, 7:5. 18-metis E.Butvilas iškovojo pirmąjį titulą vyrų turnyruose. Visi kiti lietuviai (Vilius Gaubas, Pijus Reklevičius, Julius Tverijonas, Matas Vasiliauskas ir Tomas Vaišė) iškrito pirmajame rate.

Sausio 21 d. Anterselvoje biatlono pasaulio taurės etape vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 31-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 38-ąją (nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo). Moterų persekiojimo lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 51-ąją vietą (nugalėjo vokietė Denise Herrmann). Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje V.Strolia užima 22-ąją vietą, K.Dombrovskis – 61-ąją (taškus iškovojo 80 sportininkų, pirmauja J.Th.Bo). Lietuvos moterys pasaulio taurės taškų neiškovojo (taškus iškovojo 78 sportininkės, pirmauja prancūzė Julia Simon). Kitas pasaulio taurės etapas vyks vasario 27 – kovo 5 d. Novo Mieste (Čekija), po pasaulio čempionato.

Sausio 21 d. Lietuvos vyrų rankinio lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Klaipėdos „Dragūnas“, namie nusileidęs „Vilniui“ 30:31. Turnyre pirmauja Alytaus „Varsa“ (13 tšk. per 7 rungt.), „Dragūnas“ (13/8), čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ (10/7) ir Kauno „Granitas“ (10/8).

Sausio 21–22 d. Į vyrų krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą pateko nugalėtojo vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“, Vilniaus „Rytas“ ir „Jonava“. Ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo Alytaus „Wolves“ 91:72 (pirmosios rungtynės 95:79), „Rytas“ – Kėdainių „Nevėžį“ 98:78 (po pratęsimo; 70:78), „Jonava“ – Klaipėdos „Neptūną“ 76:75 (85:80), „Lietkabelis“ – Utenos „Juventus“ 109:73 (85:81). „Jonava“ į šalies taurės finalo ketvertą pateko pirmą kartą, kitos trys komandos finalo ketverte žaidė ir praėjusį sezoną.

Sausio 22 d. Anterselvoje biatlono pasaulio taurės etape vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 19-ąją vietą (iki finišo nenušliuožė, startavo 21 komanda, nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų estafetės įskaitoje Lietuva užima 16-ąją vietą (klasifikuota 21 komanda, pirmauja Norvegija). Lietuvos moterys šį sezoną estafetės varžybose nedalyvavo (klasifikuota 21 komanda, pirmauja Švedija). Pasaulio taurės vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 13-ąją vietą (klasifikuotos 29 šalys, pirmauja Norvegija), moterų Tautų taurės įskaitoje – 22-ąją vietą (klasifikuotos 28 šalys, pirmauja Prancūzija).

Sausio 22 d. Miunchene krepšinio Eurolygos jaunimo (iki 18 m.) turnyro atrankos etapo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Madrido „Real“ 64:84 ir nepateko į baigiamąjį etapą.

Sausio 22 d. „The Ocean Race“ jūrinių jachtų regatos VO65 klasės pirmajame etape, kuris baigėsi Žaliajame Kyšulyje, „Ambersail 2“ (kapitonas R.Milevičius) užėmė ketvirtąją vietą.