Iš Baltijos uždarų patalpų čempionato Lietuvos lankininkai grįžo su 10 medalių

Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) surengtas Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas. Jame Lietuvos sportininkai iškovojo 10 medalių komplektų – 4 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos.

Varžybos Ventspilyje.<br> M.Antonovos nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dominykas Genevičius

Jan 24, 2023, 7:14 PM, atnaujinta Jan 24, 2023, 7:17 PM

Moterų olimpinių lankų grupėje bronzos medalį iškovojo „Klaipėdos lankininkų“ atstovė Kristina Abromavičienė. Ji buvo vienintelė dalyvė iš Lietuvos šioje grupėje.

„Pamačiusi, jog olimpinių lankų moterų grupėje esu vienintelė lietuvė, jaučiau atsakomybę parvežti į Lietuvą medalį. Kvalifikacijoje pasiekiau savo asmeninį rezultatą ir buvau labai patenkinta savo rezultatu“, – įspūdžiais dalinosi K. Abromavičienė.

Visgi asmeninis rekordas lėmė kvalifikacijoje lėmė tik devintą vietą, todėl atkrintamosiose varžybose laukė nelengvas kelias link medalių. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate lietuvė 6:4 įveikė latvę Laimą Trinkūna Kintiją, o ketvirtfinalyje netikėtai 6:4 pranoko geriausią rezultatą kvalifikacijoje pasiekusią latvę Liją Viktoriją Seibutę.

„Atkrintamosiose varžybose tikslas buvo laimėti pirmą kovą, nes antroje manęs laukė kvalifikacijos laimėtoja. Laimėjusi pirmą kovą, maniau, kad kitos varžovės tikrai neįveiksiu. Būtent pergalė prieš L. V. Seibutę man buvo įsimintiniausia šiame turnyre“, – sakė K. Abromavičienė.

Pusfinalyje Lietuvos lankininkai 3:7 pralaimėjo estei Karoli Luigei, bet akistatoje dėl bronzos po papildomo šūvio 6:5 palaužė latvę Inesę Pavasarę. Papildomo šūvio metu lietuvė pataikė į dešimtuką, o latvė – į devintuką.

„Sunkiausia kova buvo dėl medalio. Vienu metu norėjau pasiduoti, nes maniau, kad nebeturiu jėgų. Mane sustiprino mintis, kad noriu į Lietuvą parvežti medalį, tad susiėmiau ir kovojau iki galo, – džiaugėsi K. Abromavičienė. – Iki finalo trūko nedaug – dviejų pergalingų kovų, tačiau nepavyko susikaupti, tikriausiai išsigandau ramios estės, kuri atrodė bebaimė.“

Vyrų olimpinių lankų grupėje bronzos medaliu džiaugėsi Kauno SM „Gaja“ sportininkas Domantas Šuliokas. Trečiąją vietą kvalifikacijoje užėmęs lietuvis aštuntfinalyje 6:2 įveikė tautietį Mindaugą Bogužį, ketvirtfinalyje 6:0 pranoko kitą lietuvį Romualdą Rečiūgą, o pusfinalyje 2:6 pralaimėjo latviui Davisui Blazei. Kovoje dėl bronzos mūsiškis 6:4 įveikė latvį Romaną Sergejevą.

Penktąją vietą pasidalino R. Rečiūga ir Rimantas Šuliokas, devintąją – M. Bogužis bei Ramūnas Kašėta.

Moterų skriemulinių lankų grupėje triumfavo Alytaus „Žaliojo lanko“ atstovė Inga Timinskienė. Ji finale 144:127 nepaliko didesnių vilčių latvei Sandrai Miltai.

Vyrų skriemulinių lankų varžybose trys „Utenos lankininkų klubo“ atstovai – Justinas Kosteckas, Marius Grigaravičius ir Jonas Grigaravičius – pasidalino penktąją vietą. Devintas liko Ugnius Timinskas.

Paprastųjų lankų varžybose tarp vyrų sidabro medalį iškovojo Ernestas Vilkauskas (LSK). Jis pusfinalyje 6:2 įveikė latvį Kristapą Novadą, o finale 2:6 nusileido kitam latviui Nikolajui Sinnikovui. Kitas lietuvis Viktoras Kosteckas liko ketvirtas.

Moterų paprastųjų lankų varžybose bronzos medalį pelnė Halina Radvilienė. Ji mažajame finale 6:0 pranoko tautietę Viką Andrulienę.

Baltijos čempione moterų ilgųjų lankų varžybose tapo Ramunė Stagniūnienė („Ugninė strėlė“). Vyrų grupėje bronzą pelnė Tomas Pocius.

Komandinėse skriemulinių lankų varžybose triumfavo minėtas „Utenos lankininkų klubo“ trio. Tuo tarpu komandinėse paprastųjų lankų varžybose Lietuvos komandos užėmė pirmą ir trečią vietas.