„Australian Open“ istorija nesikeičia: dešimtą kartą į finalą prasimušęs N. Džokovičius dešimtą kartą jį ir laimėjo Serbas taps pirmąja pasaulio rakete

Sekmadienį finišavo pirmasis šių metų „Didžiojo kirčio“ turnyras „Australian Open“. Ir baigėsi jis taip pat, kaip ir visada, kai finale kovojo serbas Novakas Džokovičius. Lemiamame mače dėl trofėjaus ir beveik 2 mln. eurų piniginio prizo kaunasi 4-oji planetos raketė graikas Stefanos Tsitsipas neatsilaikė prieš penktąjį reitinge serbą N.Džokovičių. 3:6, 6:7(4), 6:7 (5). Serbas iškovojo dešimtąjį nugalėtojo titulą „Australian Open“ turnyre ir kitą savaitę užims pirmąją poziciją pasaulio reitinge.

Novakas Džokovičius 10 kartą laimėjo „Australian Open“.<br> AFP/Scanpix.com  nuotr.
 Novakas Džokovičius ir Stefanos Tsitsipas<br> AFP/Scanpix.com  nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 29, 2023, 10:04 AM, atnaujinta Jan 29, 2023, 2:43 PM

Dvikoba vyko 2 val. 56 min. Mačas prasidėjo N.Džokovičiaus dominavimu: jis greitai rinko taškus per savo padavimus, o S.Tsitsipas jau antrame padavime buvo priverstas atiduoti tašką ir atsiliko 1:3.

Serbas laimėjo dar vieną varžovo padavimą ir galiausiai setą 6:3. Po pirmojo seto atrodė, kad intrigos šioje akistatoje bus sunkiai – N.Džokovičius atrodė galingesnis ir geresnis korte.

Kitą vertus, antrame sete graikas nebuvo linkęs greitai atiduoti iniciatyvos ir jam įpusėjus rezultatas buvo 3:3, po to 4:4. Taip tenisininkai sužaidė iki 6:6 ir teko žaisti pagreitintą partiją.

N.Džokovičius po graiko klaidų pirmavo 4:1, tačiau S.Tsitsipas po serbo klaidų išlygino rezultatą 4:4. Vis dėlto daugkartinis turnyro laimėtijas serbas susiėmė ir laimėjo šį pagreitintą geimą 7:4 ir setą 7:6.

Trečią setą S.Tsitsipas pradėjo nuo to, kad laimėjo varžovo padavimą. Bet iškart tuo pačiu atsakė ir serbas, tad rezultatas buvo 1:1. Tenisininkai toliau laimėjo savo padavimus ir teko žaisti dar vieną pagreitintą partiją.

Serbas buvo atitrūkęs 5:0, tačiau graikas sumažino atsilikimą iki 5:6. Vis dėlto reikiamas taškas buvo iškovotas.

Serbas jau 22 kartus triumfavo „Didžiojo kirčio“ turnyruose. N.Džokovičius sekmadienį finale Melburne žaidė jau 10-ąjį kartą – ir šiame etape Australijoje jis nepralaimėjo nė karto. „Rod Laver“ arena yra jo sėkminga aikštė – tokia pati, kaip ir „Roland Garros“ centrinė aikštelė neša sėkmę Rafaeliui Nadalui.

Serbas Australiojoje yra triumfavęs dešimt kartų, o R.Nadalis Prancūzijoje – net 14 kartų. Jis prisijungė prie ispano ir šveicaro Roger Federerio, kurie laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrus dešimt ir daugiau kartų.

Maža to – 35-erių serbas Australijoje apskritai nėra pralaimėjęs savojo mačo nuo 2018 metų. Žinoma, reikia atmesti 2022-uosius metus, kai dėl pandemijos skiepytis nenorėjęs N.Džokovičius buvo išprašytas iš Australijos.

Į pirmąją vietą reitinge kitą savaitę sugrįžtantis N.Džokovičius turi ir šios pozicijos rekordą – geriausiu planetos tenisininku jis bus jau 373-iąją savaitę, laimėjęs per karjerą 93-jų turnyrų finalus.

2023 m. „Australian Open“ turnyro prizų fondą sudaro 76,5 mln. Australijos dolerių (apie 49,9 mln. eurų).

Ši suma yra 3,4 proc. didesnė nei pernai.

2023 m. „Australian Open“ vienetų piniginiai prizai

Vyrų ir moterų vienetų varžybose siūlomos vienodos sumos, o piniginiai prizai didėja su kiekvienu turu.

Pirmasis turas – 106 250 Australijos dolerių (69 377 eurai)

Antrasis turas – 158 850 Australijos dolerių (103 723 eurai)