Lietuvos sporto savaitė. Nepasiektas krepšininkių tikslas, atsigavęs „Žalgiris“ ir kuklūs biatlonininkų rezultatai

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė patyrė du pralaimėjimus ir neiškovojo kelialapio į Europos pirmenybes, Lietuvos biatlonininkai smarkiai atsiliko nuo lyderių pirmosiose pasaulio pirmenybių lenktynėse, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nutraukė nesėkmių virtinę, Lietuvos dviratininkai nedrumstė favoritų ramybės Europos treko čempionate, Lietuvos tenisininkai nespindėjo pirmą kartą surengtame Vito Gerulaičio taurės turnyre, o 18-metis futbolininkas Gvidas Gineitis debiutavo Italijos futbolo lygoje.

V.Strolia.<br> Biatlono federacijos nuotr.

Feb 13, 2023, 9:32 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 6 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderis Kauno „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo Alytaus „Wolves“ 75:80 ir, skaičiuojant visus turnyrus, patyrė penktąjį iš eilės pralaimėjimą.

Vasario 6 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) licencijavimo komitetas išdavė A lygos licencijas Vilniaus „Žalgiriui“, Marijampolės „Sūduvai“, Kauno „Žalgiriui“, „Panevėžiui“, Kauno „Hegelmann“, Vilniaus „Riteriams“, „Šiauliams“ ir Gargždų „Bangai“. Alytaus „Dainavai“ ir Telšių „Džiugui“ nurodyta pataisyti trūkumus.

Vasario 7–8 d. Vilniuje teniso Vito Gerulaičio taurės („ATP Challenger“) pirmajame rate laimėjo vienas iš trijų Lietuvos tenisininkų. Ričardas Berankis nugalėjo turką Altugą Celikbileką 2:6, 6:4, 6:4. Vilius Gaubas pralaimėjo švedui Eliasui Ymeriui 6:4, 6:7, 4:6, Edas Butvilas – prancūzui Antoine‘ui Escoffier 6:1, 5:7, 6:7.

Vasario 8 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie pralaimėjo Bonos „Telekom“ 79:86 (M.Normantas 17, M.Echodas 15, M.Fosteris 14). „Rytas“ laimėjo 1 iš 3 rungtynių ir grupėje užima trečiąją vietą. Pirmauja visas 3 rungtynes laimėjęs „Telekom“.

Vasario 8 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Venecijos „Reyer“ 87:84 (J.Morrisas 28, G.Golomanas 14, N.Popovičius 13). „Lietkabelis“ laimėjo 7 iš 14 rungtynių ir grupėje dalijasi penktąją vietą su „Reyer“ ir „Brescia“. Pirmauja Slobožansko „Prometej“ (10 perg.), Badalonos „Joventut“ (9), Burgo „Jeunesse Laique“ ir Ulmo „ratiopharm“ (po 8).

Vasario 8 d. Oberhofe (Tiuringija, Vokietija) prasidėjusiame pasaulio biatlono čempionate mišrios estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 18-ąją vietą (startavo 26 komandos, nugalėjo Norvegija).

Vasario 8 d. Grenchene (Šveicarija) Europos dviračių treko čempionate vyrų komandų persekiojimo lenktynių atrankoje Lietuvos rinktinė užėmė paskutinę 10-ąją vietą, vyrų komandų sprinto lenktynių atrankoje Lietuvos rinktinė užėmė 10-ąją vietą (tarp 12 komandų), vyrų iškritimo lenktynėse Žygimantas Matuzevičius užėmė 16-ąją vietą (startavo 20 sportininkų), moterų skrečo lenktynėse Olivija Baleišytė užėmė 13-ąją vietą (startavo 19 sportininkių).

Vasario 9 d. Lietuvos krepšinio federacija paskelbė, kad geriausiais 2022 metų Lietuvos krepšininkais išrinkti Domantas Sabonis ir Justė Jocytė. D.Sabonis geriausiu metų krepšininku tapo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2018–2020 m.), J.Jocytė – pirmąjį.

Vasario 9 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Prancūzijai 75:83 (K.Nacickaitė 20, G.Petronytė 17, J.Jocytė 15, L.Juškaitė 13).

Vasario 9 d. Iš V.Gerulaičio taurės turnyro iškrito paskutinis Lietuvos tenisininkas. Ričardas Berankis antrajame rate pralaimėjo austrui Dennisui Novakui 6:1, 3:6, 2:6.

Vasario 9 d. Europos dviračių treko čempionate moterų sprinto varžybose Miglė Lendel pralaimėjo aštuntfinalyje ir galutinėje lentelėje užėmė 13-ąją vietą (startavo 21 sportininkė), vyrų asmeninėse atskiro starto lenktynėse Justas Beniušis užėmė 13-ąją vietą, Laurynas Vinskas – 14-ąją (startavo 19 sportininkų), vyrų taškų lenktynėse Rokas Adomaitis užėmė 21-ąją vietą (startavo 22 sportininkai).

Vasario 10 d. 18-metis Gvidas Gineitis („Torino“) debiutavo Italijos futbolo lygoje. Jis žaidė rungtynėse, kuriose „Torino“ išvykoje pralaimėjo „Milan“ 0:1, ir gavo geltoną kortelę. „Torino“ per 22 rungtynes iškovojo 30 taškų ir užima septintąją vietą.

Vasario 10 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 79:75 (R.Šmitas 20, E.Ulanovas 16, I.Brazdeikis 15). „Žalgiris“ laimėjo 13 iš 24 rungtynių ir dalijasi šeštąją vietą su „Baskonia“, Belgrado „Partizan“ ir „Valencia“. Pirmauja Pirėjo „Olympiakos“ (17 perg.), Madrido „Real“, „Barcelona“ (po 16), „Monaco“ (15) ir Stambulo „Fenerbahçe“ (14).

Vasario 10 d. Europos dviračių treko čempionate vyrų sprinto varžybose Vasilijus Lendelis pralaimėjo aštuntfinalyje ir galutinėje lentelėje užėmė 9-ąją vietą, Justas Beniušis pralaimėjo šešioliktfinalyje ir užėmė 20-ąją vietą (startavo 27 sportininkai). Vyrų asmeninių persekiojimo lenktynių atrankoje Aivaras Mikutis užėmė 18-ąją vietą, Rokas Adomaitis – 21-ąją (startavo 24 sportininkai). Vyrų skrečo varžybose Žygimantas Matuzevičius pasidalijo 19-ąją vietą (startavo 21 sportininkas). Moterų daugiakovės varžybose Olivija Baleišytė užėmė 12-ąją vietą (startavo 19 sportininkių).

Vasario 10 d. Pasaulio biatlono čempionate moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 52-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 53-iąją (startavo 96 sportininkės, čempione tapo vokietė Denise Herrmann).

Vasario 11 d. Europos dviračių treko čempionate vyrų daugiakovės varžybose Aivaras Mikutis užėmė 12-ąją vietą (startavo 23 sportininkai). Moterų atskiro starto lenktynėse Miglė Lendel užėmė 12-ąją vietą (startavo 21 sportininkė). Moterų taškų lenktynėse Olivija Baleišytė užėmė paskutinę 18-ąją vietą.

Vasario 11 d. Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė tapo Kohtla Jarvėje (Estija) vykusio trijų komandų turnyro nugalėtoja. Lietuvės nugalėjo Ukrainą 7:4 ir Estiją 6:0.

Vasario 11 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 42-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 70-ąją, Karolis Dombrovskis – 85-ąją, Maksimas Fominas – 95-ąją (startavo 111 sportininkų, čempionu tapo norvegas Johannesas Thingnesas Bo).

Vasario 11 d. Bostone vykusiame JAV studentų lengvosios atletikos turnyre Tomas Keršulis (Kornelo universitetas), laimėjęs dviejų rungčių varžybas, pagerino 400 metrų bėgimo (45,78 sek.) ir 200 metrų bėgimo (21,05 sek.) Lietuvos uždarų patalpų rekordus. 400 metrų bėgimo rekordas nuo 1980 m. priklausė Remigijui Valiuliui.

Vasario 11 d. Lietuvos vyrų rankinio čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ išvykoje pralaimėjo „Vilniui“ 29:41. Turnyre pirmauja Klaipėdos „Dragūnas“ (17 tšk. per 10 rungt.), Alytaus „Varsa“ (13/8), „Šviesa“ (12/9) ir Kauno „Granitas“ (12/10).

Vasario 11–12 d. Ignatas Konovalovas (FDJ) pirmą kartą šį sezoną dalyvavo dviračių lenktynėse. Jis „Vuelta Murcia“ lenktynėse užėmė 57-ąją vietą (nugalėjo britas Benas Turneris iš „Ineos“), „Clasica de Almeria“ – 71-ąją vietą (nugalėjo italas Matteo Moschetti iš „Q36,5“).

Vasario 12 d. Lousadoje (Portugalija) salės riedulio Europos klubų Iššūkio taurės pirmosios pakopos turnyre Širvintų „Baltic Champs“ užėmė šeštąją vietą (nugalėjo „Lousada“).

Vasario 12 d. Vilniuje vykusio Vito Gerulaičio taurės teniso turnyro („ATP Challenger“) finale britas Liamas Broady nugalėjo čeką Zdeneką Kolarą 6:4, 6:4. „ATP Challenger“ rango turnyras Lietuvoje buvo surengtas antrą kartą.

Vasario 12 d. Europos dviračių treko čempionate vyrų keirino varžybose Vasilijus Lendelis užėmė 11-ąją vietą, Justas Beniušis – 17-ąją (startavo 26 sportininkai). Moterų keirino varžybose Miglė Lendel užėmė 19-ąją vietą (startavo 21 sportininkė).

Vasario 12 d. Monastire (Tunisas) vykusio teniso turnyro („W15“) dvejetų varžybų finale Patricija Paukštytė su belge Tilwith Di Girolami pralaimėjo šveicarei Leonie Kung ir vokietei Chantal Sauvant 5:7, 2:6.

Vasario 12 d. Mosto „Banik“ (Čekija), kurioje žaidžia Aušra Šponė, rankinio Čempionių lygos grupės varžybose užėmė paskutinę aštuntąją vietą. „Banik“ pralaimėjo visas 14 rungtynių. A.Šponė per 13 rungtynių įmetė 14 įvarčių.

Vasario 12 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 49-ąją vietą (startavo 56 sportininkai, nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo). Moterų persekiojimo lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 54-ąją vietą, Natalija Kočergina – 56-ąją (startavo 57 sportininkės, nugalėjo prancūzė Julia Simon).

Vasario 12 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė paskutinėse Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse Rygoje pralaimėjo Ukrainai 65:71 (G.Petronytė 20, K.Nacickaitė 18, J.Jocytė 16). Lietuvės per 6 rungtynes pasiekė 3 pergales ir atrankos grupėje užėmė trečiąją vietą. Vienintelį kelialapį į Europos pirmenybes iškovojo grupės nugalėtoja Prancūzija (5 perg.). Antrąją vietą užėmė Ukraina (4), ketvirtąją – Suomija (0).