Pasaulio sporto savaitė: pagerbtas L. Messi ir norvegų dominavimas slidžių trasose

Pasaulio slidinėjimo pirmenybėse dominavo pusę rungčių laimėję Norvegijos sportininkai, norvegas Johannesas Thingnesas Bo pratęsė pergalių virtinę biatlono pasaulio taurės etapuose, pasaulio greitojo čiuožimo čempionate daugiausia medalių susižėrė olandai, pirmąjį „Formulės-1“ sezono etapą laimėjo čempiono vardą ginantis olandas Maxas Verstappenas, Sangolkio „Independiente del Valle“ pirmą kartą iškovojo Pietų Amerikos futbolo supertaurę, o argentinietis Lionelis Messi atsiėmė geriausio pasaulio futbolininko prizą.

L. Messi sulaukė FIFA įvertinimo.<br>AP/Scanpix nuotr.

Mar 6, 2023, 12:49 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 27 d. Paryžiuje apdovanoti Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) geriausių 2022 metų futbolininkų rinkimų laureatai. Geriausio futbolininko rinkimuose pirmąją vietą užėmė argentinietis Lionelis Messi (Paryžiaus PSG), antrąją – prancūzas Kylianas Mbappė (PSG), trečiąją – prancūzas Karimas Benzema (Madrido „Real“). Geriausiu vartininku išrinktas argentinietis Emiliano Martinezas (Birmingamo „Aston Villa“), geriausiu treneriu – argentinietis Lionelis Scaloni (Argentinos rinktinė), geriausia futbolininke – ispanė Alexia Putellas („Barcelona“), geriausia moterų trenere – olandė Sarina Wiegman (Anglijos rinktinė), gražiausiu įvarčiu išrinktas lenko Marcino Oleksy (Poznanės „Warta“) įvartis Lenkijos lygoje.

Vasario 28 d. Pietų Amerikos futbolo supertaurę pirmą kartą iškovojo Sangolkio „Independiente del Valle“ (Ekvadoras). Praėjusių metų Pietų Amerikos taurės laimėtojas „Independiente del Valle“ atsakomosiose supertaurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo pernai „Libertadores“ taurę iškovojusiam Rio de Žaneiro „Flamengo“ 0:1 (pirmosios rungtynės 1:0), bet laimėjo baudinių seriją 5:4.

Kovo 1 d. Mirė buvęs Prancūzijos rinktinės futbolininkas Just‘as Fontaine‘as (89), kuriam priklauso per vieną pasaulio čempionatą įmuštų įvarčių rekordas (13 įvarčių 1958 m. pasaulio čempionate).

Kovo 2–4 d. Nove Mieste prie Moravos (Čekija) biatlono pasaulio taurės etape abejas vyrų lenktynes (sprinto ir persekiojimo) laimėjo bendrosios įskaitos lyderis norvegas Johannesas Thingnesas Bo (jis šį sezoną laimėjo 13 iš 16 lenktynių), moterų – norvegė Marte Olsbu Roiseland. Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzė Julia Simon.

Kovo 3–5 d. Kvitfjele (Norvegija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape pirmąsias super milžino varžybas laimėjo austrė Cornelia Hutter, antrąsias – austrė Nina Ortlieb, greitojo nusileidimo varžybas – norvegė Kajsa Vickhoff Lie. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Kovo 4 d. Akapulke Meksikos teniso čempionato („ATP 500“) finale australas Alexas de Minauras nugalėjo amerikietį Tommy Paulą 3:6, 6:4, 6:1. 24 metų A.de Minauras iškovojo septintąjį karjeros titulą, bet pirmą kartą laimėjo „ATP 500“ rango turnyrą. Dubajaus teniso čempionato („ATP 500“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo rusą Andrejų Rubliovą 6:2, 6:2. 27 metų D.Medvedevas iškovojo 18-ąjį titulą, tarp jų – trečiąjį šiais metais.

Kovo 4 d. Sienos apylinkėse (Italija) „Strade Bianche“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo britas Tomas Pidcockas („Ineos“). 23 metų T.Pidcockas antrą kartą laimėjo klasikines vienos dienos lenktynes ir tapo pirmuoju britu, nugalėjusiu „Strade Bianche“.

Kovo 4 d. Bakurianyje (Gruzija) baigėsi pasaulio dailiojo slidinėjimo ir snieglenčių sporto čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Austrija (3 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos).

Kovo 4–5 d. Aspene (JAV) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape greitojo nusileidimo varžybas laimėjo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde, super milžino – bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas.

Kovo 5 d. Kalgaryje (Kanada) baigėsi pasaulio jaunių dailiojo čiuožimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Japonija (2 aukso ir 2 bronzos). Kitų dviejų rungčių čempionais tapo Čekijos ir JAV čiuožėjai.

Kovo 5 d. Tokijo maratono nugalėtojais tapo etiopas Deso Gelmisa ir Rosemary Wanjiru iš Kenijos (abu pirmą kartą tapo vieno iš didžiųjų pasaulio maratonų čempionais).

Kovo 5 d. Planicoje (Slovėnija) baigėsi pasaulio slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Norvegija (12 aukso, 10 sidabro ir 5 bronzos), kurios sportininkai laimėjo pusės rungčių varžybas. Keturis aukso medalius iškovojo Švedija, tris – Vokietija, du – Slovėnija, po vieną – Lenkija, JAV ir Kanada. Norvegas šiaurės dvikovininkas Jarlas Magnusas Riiberis laimėjo 4 aukso, norvegas slidininkas Johannesas Hosflotas Klabo – 3 aukso ir 2 sidabro, norvegas slidininkas Palas Golbergas – 3 aukso ir 1 sidabro, vokietė šuolininkė su slidėmis Katharina Althaus – 3 aukso ir 1 bronzos, norvegas slidininkas Simenas Hegstadas Krugeris – 3 aukso.

Kovo 5 d. Stambule baigėsi Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Norvegija (4 aukso ir 1 sidabro). Medalius laimėjo 21 šalies sportininkai.

Kovo 5 d. Herenvene (Nyderlandai) baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo atskirų rungčių čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Nyderlandai (7 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos), kurių sportininkai laimėjo 7 iš 16 rungčių varžybas. Amerikietis Jordanas Stolzas laimėjo 3 aukso medalius.

Kovo 5 d. Prasidėjo „Formulės-1“ automobilių lenktynių sezonas. Bahreine vykusio pirmojo etapo nugalėtoju tapo čempiono vardą ginantis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“).

Kovo 5 d. Teniso turnyro Čilės Santjage („ATP 250“) nugalėtoju tapo čilietis Nicolasas Jarry (antrasis karjeros titulas), turnyro Monterėjuje (Meksika, „WTA 250“) – kroatė Dona Vekič (ketvirtasis titulas), turnyro Ostine (Teksasas, JAV, „WTA 250“) – ukrainietė Marta Kostiuk (pirmasis titulas).

Nacionalinės futbolo lygos

Kovo 3–5 d. Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Bournemouth“ 3:2, čempiono vardą ginantis „Manchester City“ – „Newcastle United“ 2:0 („Newcastle United“ nelaimėjo penktų iš eilės rungtynių). Dėl prizinių vietų kovojantis Londono „Tottenham Hotspur“ išvykoje pralaimėjo „Wolverhampton“ 0:1, „Manchester United“ – „Liverpool“ 0:7. „Manchester United“ pakartojo klubo didžiausio pralaimėjimo rekordą (tokiu pat rezultatu 0:7 pralaimėjo 1926, 1930 ir 1931 m.). Po 26 turų pirmauja „Arsenal“ (63), „Manchester City“ (58), „Manchester United“ (49), „Tottenham Hotspur“ (45), „Liverpool“ (42) ir „Newcastle United‘ (41).

Italijos lygos lyderis „Napoli“ namie pralaimėjo Romos „Lazio“ 0:1 ir nutraukė aštuonių pergalių seriją. Dėl prizinės vietos kovojantis „Milan“ išvykoje pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:2, „Roma“ nugalėjo Turino „Juventus“ 1:0. Po 25 turų pirmauja „Napoli“ (65), Milano „Inter“ (50), „Lazio“ (48), „Roma“, „Milan“ (po 47), Bergamo „Atalanta“ (42), „Bologna“ ir „Juventus“ (po 35).

Ispanijos lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Sevilijos „Real Betis“ 0:0 ir dar labiau atsiliko nuo lyderės „Barcelona“, kuri namie nugalėjo „Valencia“ 1:0. Madrido „Atletico“ namie nugalėjo „Sevilla“ 6:1, San Sebastiano „Real Sociedad“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cadiz“ 0:0. Po 24 turų pirmauja „Barcelona“ (62), Madrido „Real“ (53), „Atletico“ (45), „Real Sociedad“ (44), „Real Betis“ (41) ir „Villarreal“ (37).

Vokietijos lygoje trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado Berlyno „Union“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Köln“ 0:0. Čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo „Stuttgart“ 2:1, kita lyderė Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo „Leipzig“ 2:1. Dėl prizinės vietos kovojantis „Freiburg“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Mionchengladbacho „Borussia“ 0:0. Po 23 turų pirmauja „Bayern“, Dortmundo „Borussia“ (po 49), „Union“ (44), „Leipzig“, „Freiburg“ (po 42) ir Frankfurto „Eintracht“ (39).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Nantes“ 4:2 ir padidino persvarą prieš persekiotojus, nes „Monaco“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Troyes“ 2:2, „Lens“ namie – su „Lille“ 1:1. Po 26 turų pirmauja PSG (63), „Marseille“ (55), „Monaco“ ir „Lens“ (po 51).