Lietuvos sporto savaitė: permaininga šalies krepšinio bei rankinio komandų dalia ir naujas futbolo vadovas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo dvejas Eurolygos rungtynes, bet Lietuvos lygoje pripažino Čempionų lygoje stringančio Vilniaus „Ryto“ pranašumą, Panevėžio „Lietkabelis“ užsitikrino kelialapį į krepšinio Europos taurės atkrintamąsias varžybas, Lietuvos vyrų rankinio rinktinė laimėjo tik vienerias iš dvejų Europos pirmenybių atrankos rungtynių, Gintarė Venčkauskaitė ir Titas Puronas sėkmingai pradėjo šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės sezoną, Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės ir Kauno „Žalgirio“ salės futbolininkai iškovojo šalies taures, o Lietuvos futbolo federacija išsirinko naują vadovą.

Edgaras Stankevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Lietuvos rankininkai.<br>rankinis.lt nuotr.
LKL lyderių dvikova Kaune.<br>G.Bitvinsko nuotr.
LFF salės futbolo taurės laimėtojai. <br>LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 13, 2023, 9:30 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 6 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate susitiko komandos, kuriose žaidžia lietuviai. „Sacramento Kings“ namie nugalėjo „New Orleans Pelicans“ 123:108. Domantas Sabonis („Kings“) pelnė 19 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko aštuntą trigubą dviženklį šį sezoną. Jonas Valančiūnas („Pelicans“) pelnė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

Kovo 7 d. Vilius Gaubas teniso turnyro Antalijoje („ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo kanadiečiui Stevenui Diezui 5:7, 3:6. V.Gaubas pirmą kartą karjeroje žaidė ne Lietuvoje surengtame „ATP Challenger“ rango turnyre (iki tol jis dalyvavo dviejuose Vilniuje vykusiuose šio rango turnyruose).

Kovo 7 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Berlyno ALBA 66:63 (I.Tayloras 14, E.Ulanovas 10).

Kovo 8 d. Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“) antrą kartą šį sezoną per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynes nepelnė nė taško. Jis nė karto nemetė į krepšį per rungtynes, kuriose „Pelicans“ namie nugalėjo „Dallas Mavericks“ 113:106.

Kovo 8 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Bonos „Telekom“ 72:99 (M.Echodas 14, M.Fosteris ir E.Fridrikssonas po 12). „Rytas“ antrajame etape laimėjo 1 iš 4 rungtynių ir grupėje užima trečiąją vietą. Pirmauja kelialapį į ketvirtfinalį užsitikrinęs „Telekom“ (4 perg.) ir „Manresa“ (3).

Kovo 8 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje nugalėjo grupės autsaiderę Liublianos „Olimpija“ 94:87 (G.Orelikas 22, J.Morrisas 19, K.Kullamae 16), pasiekė ketvirtąją iš eilės pergalę ir užsitikrino teisę žaisti atkrintamosiose varžybose. „Lietkabelis“ laimėjo 8 iš 15 rungtynių ir grupėje dalijasi trečiąją vietą. Pirmauja Slobožansko „Prometej“ (11 perg.) ir Badalonos „Joventut“ (10).

Kovo 8 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Tbilisyje pralaimėjo Gruzijai 18:32 (D.Jovaišas 4, B.Butkus 3).

Kovo 9 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės etape vyrų asmeninėse lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 44-ąją vietą, Maksimas Fominas – 52-ąją (tai – geriausias jo rezultatas pasaulio taurės etapuose), Tomas Kaukėnas – 60-ąją, Vytautas Strolia – 61-ąją. Moterų asmeninėse lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 68-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 73-iąją.

Kovo 9 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Vilerbano ASVEL 85:67 (I.Brazdeikis 19, I.Tayloras 15, A.Polonara 11). „Žalgiris“ laimėjo 15 iš 28 rungtynių ir dalijasi šeštąją vietą su Vitorijos „Baskonia“, Belgrado „Partizan“ ir Tel Avivo „Makabi“. Pirmauja Pirėjo „Olympiakos“ (20 perg.), Madrido „Real“ (19), „Barcelona“, „Monaco“ (po 18) ir Stambulo „Fenerbahçe“ (17).

Kovo 9 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynes, kuriose „Kings“ namie nugalėjo „New York Knicks“ 122:117, pelnė 24 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Jis surinko devintąjį trigubą dviženklį šį sezoną.

Kovo 10 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Lugane (Šveicarija, „ATP Challenger“) ketvirtfinalyje pralaimėjo suomiui Otto Virtanenui 4:6, 3:6. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo slovaką Norbertą Gombošą, antrajame – prancūzą Hugo Grenier.

Kovo 10 d. Kaune Lietuvos futbolo federacijos (LFF) konferencijoje naujuoju LFF prezidentu išrinktas Edgaras Stankevičius. Jis pakeitė nuo 2017 m. federacijai vadovavusį, bet šiais metais kandidatūros nekėlusį Tomą Danilevičių. E.Stankevičius nuo 2018 m. ėjo LFF generalinio sekretoriaus pareigas.

Kovo 10 d. Baku gimnastikos pasaulio taurės etape Robertas Tvorogalas į finalus nepateko.

Kovo 10 d. Latvijos-Lietuvos ledo ritulio lygos ketvirtfinalio penktosiose rungtynėse „Kaunas City“ išvykoje pralaimėjo Rygos „Dinamo“ 2:3 (po baudinių) ir kartu pralaimėjo seriją 2:3. Į pusfinalį nepateko nė viena Lietuvos komanda. Elektrėnų „Energija“ ketvirtfinalio serijoje pralaimėjo Jelgavos „Zemgale“ 0:3, Vilniaus „Hockey Punks“ – Rygos „Mogo“ 0:3.

Kovo 11 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės etape vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 17-ąją vietą (nugalėjo Norvegija). Moterų estafetės lenktynėse lietuvės nedalyvavo (nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų estafetės sezono galutinėje įskaitoje Lietuva užima 15-ąją vietą (nugalėjo Norvegija).

Kovo 11 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo Marijampolės „Sūduva“ (31 perg. per 38 rungt.). Teisę iškart patekti į ketvirtfinalį taip pat iškovojo „Telšiai“ (28), Kauno „Žalgiris-2“ (27) ir „Mažeikiai“ (23). Komandos, kurios užėmė 5–12 vietas, žais aštuntfinalyje.

Kovo 11 d. Ąžuolas Tubelis (Arizonos universitetas) tapo Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) „Ramiojo vandenyno 12“ („Pac 12“) grupės krepšinio turnyro čempionu ir buvo išrinktas naudingiausiu finalo žaidėju. Las Vegase vykusiose finalo rungtynėse Arizonos universitetas nugalėjo Kalifornijos universitetą Los Andžele (UCLA) 61:59, o Ą.Tubelis pelnė 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

Kovo 11 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaiderių rungtynėse Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ išvykoje nugalėjo „Prienus“ 92:89. Po 22 turų tris paskutines vietas užima „Pieno Žvaigždės“ (5 perg.), „Gargždai“ (4) ir „Prienai“ (2).

Kovo 11–12 d. Kaire pirmajame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape Gintarė Venčkauskaitė užėmė 15-ąją vietą. Titas Puronas į finalą nepateko. Mišrios estafetės varžybose G.Venčkauskaitė ir T.Puronas užėmė pirmąją vietą.

Kovo 12 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse lyderis Kauno „Žalgiris“ namie pralaimėjo čempiono vardą ginančiam Vilniaus „Rytui“ 94:100 (L.Lekavičius 21 / M.Normantas 30, M.Fosteris 28). Dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo Utenos „Juventus“ 91:71. Po 22 turų pirmauja „Žalgiris“ (18 perg.), „Rytas“ (16), Alytaus „Wolves“ (15), „Lietkabelis“ ir „Juventus“ (po 14).

Kovo 12 d. Estersunde biatlono pasaulio taurės etape vyrų bendro starto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 21-ąją vietą (nugalėjo norvegas Vegle Christiansenas). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje V.Strolia užima 25-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 67-ąją. Lietuvos moterys taškų neiškovojo. Vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 14-ąją vietą, moterų Tautų taurės – 22-ąją vietą. Iki sezono pabaigos liko vienas etapas, kuris bus surengtas kovo 16–19 d. Holmenkolene (Norvegija).

Kovo 12 d. Paryžiaus – Nicos daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) iki finišo nenuvažiavo. Jis pasitraukė paskutiniame aštuntajame etape. Nugalėjo slovėnas Tadejus Pogačaras iš „Team Emirates“.

Kovo 12 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Gruziją 35:27 (G.Babarskas 11, T.Stankevičius 7) ir nutraukė devynių pralaimėjimų seriją oficialiose varžybose. Lietuviai per 4 rungtynes iškovojo 2 taškus ir atrankos grupėje dalijasi trečiąją vietą su Gruzija. Grupės lyderė Vengrija (8 tšk.) jau užsitikrino kelialapį į Europos čempionatą, antrąją vietą užima Šveicarija (4 tšk.). Paskutinės atrankos turnyro rungtynės bus žaidžiamos balandžio 26–30 d.

Kovo 12 d. Lietuvos futbolo A lygos vienvaldžiu lyderiu tapo „Panevėžys“, antrajame ture išvykoje nugalėjęs Vilniaus „Riterius“ 4:0. Visos kitos komandos jau prarado taškus. Be „Panevėžio“, pralaimėjimų nepatyrė Kauno „Žalgiris“ ir „Šiauliai“, kurie šiame ture tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 0:0. Po dviejų turų pirmauja „Panevėžys“ (6 tšk.), Kauno „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ (po 4).

Kovo 12 d. Druskininkuose Lietuvos salės futbolo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Naujosios Akmenės „Saulės kraštą“ 4:0. „Žalgiris“ šalies taurę susigrąžino po metų pertraukos. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas brazilas Wepe („Žalgiris“).

Kovo 12 d. Klaipėdoje rungtynėse dėl Lietuvos moterų krepšinio taurės Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 98:82. „Kibirkštis“ šalies taurę iškovojo trečius metus iš eilės. Naudingiausia rungtynių žaidėja išrinkta Gintarė Petronytė („Kibirkštis“), kuri pelnė 36 taškus ir atkovojo 17 kamuolių.